Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Specialized Sirrus Sport 2013 ile ilgili tavsiyeler

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında erkuttaner tarafından paylaşıldı.

1. erkuttaner

erkuttaner Yeni Üye

Herkese selamlar,
    Forumu bir süredir takip ediyorum.Aslında bisiklete binme hevesini tekrar kazandıran bisikletforum ve burada paylaşılanlar oldu diyebilirim.
    Aynı şekilde buradan öğrendiklerim sayesinde yaptım bisiklet seçimimi ve çokta memnunum.
    Lise yıllarımdan sonra ilk bisikletim ve yeni öğreniyormuş gibi acemiyim:)
    Bisikletimi alalı bayağı oldu ama çok fazla kullanamadım.
    Aslında Sirrus Elite almak istiyordum ama bütçe yetmedi,bende sirrus sport ile başlayayım componentleri yavaş yavaş yükseltirim
    hemde bisiklet ve donanımları hakkında daha fazla şey öğrenirim diye düşündüm.
    Uzun lafın kısası forumdaki üstadların fikirlerine danışayım istedim
    Değişikliklere hangi componentlerden başlamalıyım?Biraz genel oldu ama mesela aktarıcı,fren vb. parçalarda
    fiyat/performans açısından değiştirmeye değecek olanlar neler olurdu sizce?
    Misal asfalt olmayan kaldırım vb. yollarda biraz acı çektiriyor ,sele borusu ve/veya maşayı carbon ile değiştirmek çok şey farkettirirmi konfor açısından?
    Değerli önerilerinizi için şimdiden teşekkürler ve herkese iyi seneler.
    Aldığımda çektiğim birkaç resim

2. gökhangenel

gökhangenel Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    http://www.specialized.com/us/en/ft...at-postscollars/sworks-sl-pav-carbon-seatpost

http://www.specialized.com/us/en/ftb/road-components/road-seat-postscollars/cgr-carbon-seatpost (bunun 2cm traveli var, harika bir ürün bence)

bunun gibi ağırlığı arttırmadan titreşimleri alabilecek bir seatpost alsan iyi olur ancak fiyatlar biraz..
    ön maşayı karbon yapman daha pahalı bir çözüm olur ve ancak belirli titreşim grubunu engeller, bir de ağırlık kazanımı tabii. iyi bir 32 lastik alabilirsin bence iç lastik değiştirmene de gerek kalmaz. bir de jelli eldiven tavsiye edebilirim. bu çözümler konforu arttıracaktır belirgin şekilde.

onun dışında upgrade etme durumunda jant seti, aktarıcılar, ruble, zincir derken bütçe nerelere gelebilir düşünmek gerek. bende de 10bin km yi geçmiş sirrussport var şehir bisikleti olarak kullandığım aynı model yılından.. başka sorularını da cevaplayabilirim, selamlar.

erkuttaner bunu beğendi.
  3. erkuttaner

erkuttaner Yeni Üye

Öncelikle cevabınız için teşekkürler.
    Önerdiğiniz seatpostları düşüneceğim.Linkler için teşekkürler.
    Ayrıca selede çok rahat değil benim gibi yıllar sonra pedallayan biri için, o yüzden jelli sele kılıfı düşünüyorum geçici olarak.
    Pedli tayt,jelli eldiven,kask aldım zaten.
    Carbon maşa biraz maliyetli oluyor ama hafiflik ve konfor açısından faydalı olacaksa bir süre sonra değiştirebilirim.
    Tabi bazı parçaların bisikletimle uyumlu olup olmayacağınıda bilemiyorum bazen.
    Örneğin http://www.ebay.com/itm/2010-Ritchey-WCS-CYCLOCROSS-ROAD-BICYCLE-FORK-1-1-8-/400503071289 cyclocross maşa olarak geçiyor benim
    bisikletime uyarmı uymazmı bilemiyorum.
    32 lastik konusunda marka model öneriniz varmı acaba?Öncelikle ondan başlayabilirim.
    Saygılar iyi seneler

4. fatih uygun

fatih uygun Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    hayırlısı olsun kaça aldınız acaba cok merak ettim renk cok güzel bu arada :alkis:

5. erkuttaner

erkuttaner Yeni Üye

Teşekkür ederim.Daha iyisi sizlerin olsun. Mart ayında Aktif Pedal'dan aldım.1450 TL peşin

6. ekren gökhan

ekren gökhan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    hayırlı olsun kazasız belasız pedallamalar dilerim:)