Specialized sirrus- merida speeder t1- sedona 301 /321

Tepki
17
Bisiklet
Scott
Bu 3 bisikletten birini almak istiyorum.

disk freni olmayan sabit maşalı bir bir şehir-tur bisikleti almak istediğimden fiyat performans bakımından hangisini almam gerektiğine karar veremedim.

sizce SPECILAIZED SIRRUS ya da MERIDA SPEEDER sırf iyi marka olduğu için 1500 tl verilip alınır mı? yoksa 900-1000 tl ye SEDONA 301ya da 321 yeterli midir.

ekipman anlamında aralarında fark yok gibi. disk frensiz, sabir maşalı bisikletler.

500 tl markaya verilir mi?
ya da benim anlayamadığım bir fark mevcut mu?

yardımcı olursanız sevinirim. bu hafta sonu alacağım artık.

teşekkür ederim

Scudo

Burçin Çoban

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Burçin ç.
Bisiklet
Merida
@Erkan Dilek
Specialized ve Merida kadrolarına ömürboyu garanti vermektedir.Çatlama,kırılma vs.Specialized'in yarı ortağı da Merida dır.Bence iki marka da alınabilir.Sedona da iyi bir yerli montaj bisiklettir ki donanımları tamamen Avrupadır.Garantisi zannedersem iki yıl olmalı.Bende Merida nın Cyclo 4 , Speeder T3 ve Sedona İstanbul var. Üç marka da çok güzel.Karar vermen için garanti sürelerini de mutlaka göz önünde bulundur.Ben Merida yı tavsiye edebilirim kullandığım için.

• Beğen
Tepkiler: Orkun Terzioğlu

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
Sirrus kesinlikle iyi bir tercih olacaktır.Merida'da cok yakın kadro özellikleri sunuyor fakat kullanıcı memnuniyeti en çok Sirrus'tan yana ..Ben ıkı sene sirrus kullandım ve cok memnum kaldım, kesınlıkle kadro geometrısı cok başarılı..Deore donanımlı bir Sirrus sizi cok uzun süre ve cok keyifli bir sürüş keyfi yaşatacaktır.Yol bisikletim var ikinci bisikletimi tercih edecek olsam gene Sirrus derdım..

Tepki
17
Bisiklet
Scott
tavsiyeler için teşekkür ederim. ancak deore donanım biraz pahalıya gelebilir. maksimum 1500 tl belirledim.
Standart v frenli bir sirrus ile uzun yola çıkabilir miyim?yoksa yol bisikleti mi tercih etmeliyim?
akşam saat 10 dan sonra 1 saat hafta içleri, hafta sonu da sabah çok erken kullanacağım. tur organizzayonlarına da katılacağım.

paylaşımlardan vasat mtb ler ile uzun yola çıkıldığını görüyorum.

benim için en önemli şey lastiğin patlamaması. en sağlam lastik hangisidir bu arada, Sirrusda kauçuk korumalı filan diyor..