Specialized sirrus elite & Sirrus elite AF ve Sirrus Elite kullananlar yardım

kmert

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Kmert
Bisiklet
b'Twin
Selamlar;
Arkadaşlar öncelikle belirttiğim modeli kullananlar memnun musunuz ? , tavsiye eder misiniz ?

Sirrus Elite 2013 (link) 830 €

Sirrus Elite AF (link) 699 €

Hangisini seçmek daha mantıklı, karbon maşanın eksileri ve artıları neler olur ?

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biraz pahalı değil mi bunlar?

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@kmert

Daha önce aynı şekilde ben de sormuştum aratınca çıkar. bu markadan kimse şikayetçi değil bunu bilmiş ol yeter bütçene göre seç ben karbon maşayı seçtim ilk önce donanım konusunda tereddütlerim vardı ancak sse üzerindekiler de gayet güzel upgrade gereksiz ilk etapta diye düşünüyorum ;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
2012 varsa onu alın. Normalde AF ile arasında bu kadar fiyat farkı yok çünkü. Karbon maşanın bir eksisi yok. Titreşimi azaltır, darbeleri daha iyi emer ve daha rijittir. Tabi biraz da hafiftir alüminyum maşaya göre. AF modelinde ise donanım bir tık üstte tutulmuş karbon maşa farkını kapatmış olmak için. Tercih meselesi. Çoğunluk karbon maşayı tercih ediyor forumda.

kmert

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Kmert
Bisiklet
b'Twin
Fiyatta %10 civarı indirim yapılırsa alacağım, bu fiyata bu bisiklet mantıklı bir seçim olur mu ?

kmert

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Kmert
Bisiklet
b'Twin
@Berke1903

Özelliklere bakınca fiyat bana da uçuk geldi, bisikletin fiyatını uçuran şey kadrosu mu ? jantları mı ? veya herhangi bir şeyi mi ?...

1-) bisikleti pahalı yapan şey nedir ?

2-)Açıkçası aldığımız fiyata değiyor mu bu bisiklet, kullananlar yardımcı olursa çok sevinirim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikletin pahasını neye göre yorumluyorsunuz bilmiyorum ama muadillerine göre yorumluyorsanız, biraz pahalı. Fakat uçuk bir fiyat söz konusu değil.

Sedona İstanbul
Cannondale Quick CX4
Fuji Absolute 1.4
Merida Speeder T2
Giant Escape 0
Trek FX 7.3

gibi modeller, bu bisikletin muadilleri. Fiyatlar ortada. Sirrus Elite'in en önemli özelliği, body geometry özelliğine sahip kadrosu ve bazı bileşenleri. Kadronun diğer özellikleri de önemli tabii ki. Okursanız göreceksiniz. Sadece aktarıcıların modeline bakarak alınsaydı, bazı rakipleri çok daha fazla satarlardı.

kmert

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Kmert
Bisiklet
b'Twin
Specialize Sirrus kullanan arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinicem,

veya Ahmet beyin belirttiği ;

Sedona İstanbul
Cannondale Quick CX4
Fuji Absolute 1.4
Merida Speeder T2
Giant Escape 0
Trek FX 7.3

Gibi modelleri kullananlar yorum yaparsa daha çok fikrim olmuş olur.

( SSE 2013 Fiyat/Kalite/Memnuniyet gibi noktalarda kararsızım )

• Beğen
Tepkiler: ulaş kaya
Tepki
25
Bisiklet
Focus
Ben o tür bir bisiklet alacak olsam hiç düsünmeden Ahmet Bey'in belirttiklerinden Trek FX alırdım.Bazı arkadaşlar donanım olarak düşük diyebilir ama kesinlikle en saglamlarından biri oldugunu düsünüyorum.İlerde istenirse sanırım bazı donanımlar da yükseltilebilir.Üstelik trek sirrus elite 2013'den daha uygun fiyatlı

• Beğen
Tepkiler: kmert

ulaş kaya

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Bisiklet
Cannondale
Af modelini kullanıyorum .

donanım artısı var karbon maşa eksisi var.Burada tercih sizin ben aliminyum maşadan yeterli tat aldım.

fiyat AF olan modelde daha uygun.

karbon maşada ön bağaj bağlanamıyormuş (gerekli olursa)

birde şu an bu bisikleti bulmak çok zor olabilir 2 ay önce ben karbon maşalı bulamamıştım.

• Beğen
Tepkiler: kmert

kmert

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Kmert
Bisiklet
b'Twin
Trek FX 7.3 (link)

Giant Eccape 0 (link)

Specializet Sirrus Elite (link)

Fuji Absolute 1.4 (link)

Arkadaşlar hafiflik, hızlılık ve görüntü açısından Specialized ( Beyaz)' e aşık oldum diyebilirim. Tabi ki hafif diye specialized alıp da iki üç sene sonra kadro ve maşa arıza çıkarırsa kanser olurum. Diğer modelleri de karşılaştırabilirsek ne mutlu, özellikle bu modelleri tecrübe edenler ne derece memnun o da önemli..

kmert

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Kmert
Bisiklet
b'Twin
(link)

(link)

Specialized kullanıcalarının ilk deneyim yorumları..

Tepki
22
Bisiklet
Specialized
Sirrus elite 20113 kullanıyorum daha önce trek fx 3 de kullandım ama sirrus aşırı dinamik ve yolda hızlanma ve rahat sürüş olarak rakiplerinin çok ilersinde nacizane benim fikrim tabi

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
trek fx 7.3 deki lastikler iç lastiksiz mi acaba

Tepki
0
İsim
Kerem Yalçın
Marka olarak dünya lideri bir firma, konuşmaya gerek yok .
Karbon maşa konusuna gelince bisikleti biraz daha hafifletir ve darbe emici ZERTZ'leri sayesinde gidondaki titreşim minimum olur o nedenledir ki bütçe sıkıntınız yoksa karbon maşayı seçmenizi tavsiye ederim.

Ayrıca; hobi kullanıcısı iseniz ön dişlinin (aynakol) 3'lü olan modelini, performans sürüşü seviyorsanız ön dişlinin (aynakol) 2'li olan modelini yani yol bisikletine yaklaştırılmış modellerinden seçmenizi öneririm.

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bugün bir arkadaş 2016 specialized sirrus elite takası teklif etti (giant tcr slr karşılığında)..fikri olan varmıdır model hakkında, resim göndermedi henüz ama öğretmen düzgün bir arkadaş...tur için uygun mudur? ön maşa karbon 3x7 vites, aksesuarsız..üste para vererek alacak..
Ben şahsen ağırda olsa carraro crt world ü tercih ederim..keşke denk gelse...

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de sirrus elite kadro ilanı gördüm alsak dropbarlı toplanır mı düşüncesindeyim..

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.536
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@HakanAydn yanılmıyorsam @Gökhan Kutluer kuzey ülkelerinde tura çıkmıştı specialized sirrus elite ile birkaç sene önce

• Beğen
Tepkiler: HakanAydn

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@EnginK. bisikletin kalitesi belli...hafifliğide çok güzel..karbon maşa var ve sanırım üzerinde vida deliği yoktur..şehir ya da fitness tmm ama tur için uygunmudur acaba...birde kadro ölçüsü bana uyacakmı bakalım..
arkadaş haber verdi sağolsun, medium muş...küçük maalesef...kısmet..

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato