Specialized sirrus elite almayı düşünüyorum siz ne dersiniz?

BurhanV

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Specialized
özetle arkadaşlar düşünme al demişler...bence önce al sonra düşün..şöyle ki..bu bisikletse daha önce neye biniyordum diye..;)

Scudo

Drdaldal

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
ALPER DALDAL
Bisiklet
Trek
@Ömer D.
Kesinlikle aynı fikirdeyim....

pulka

Üye
Tepki
79
Bisiklet
Cube
forumu çoktan beri takip edip, yeni ilk yazısını yazan olduğum için konu açma hakkım olmadığını görünce sizin konunuza ilişeyim dedim.

ben de yaklaşık 2 aydır şehir bisikleti arıyor,yerli yabancı forumlarda bolca görüş okuyorum.
kısaca özetlemek isterim,belki size de faydam dokunur:(türkiye için geçerli)
1-alacağınız bisikleti mutlaka gidip canlı görün.
2-eğer siz de benim gibi genelde xl kadro ölçüsünde iseniz şansınıza küsün.zira bir yerden sonra siz beğendiğiniz markayı değil,size uygun olan ölçünün bisikletine mahkum hale geliyorsunuz.maalesef kadro boyu sıkıntısı ciddi sıkıntı olarak gözükmekte;
* trek istanbul da fx serisinin xl kadro boyu yok.( sanırım bir tek fx 0 ın var,o da 1 adet )
* lapierre xl kadro (veya muadili) unutun.
* speciliazed sadece 2 modelde,onları seçerseniz sorun yok.diğerlerinde sözkonusu değil.
* cannondale,giant,scott yine aynı,yok gibi.
bu liste daha uzar gibi.

3-speciliazed gerçekten güzel bisiklet.ben canlı gördüm,bindim ama ne bileyim tipi güzel gelmedi.dükkanda epey bir değiştirilmiş,lastikleri,jantı,takımları tamamen yenilenmiş bir model gözüme çok hoş gelmişti ancak sanırım yapılan harcamayla ciddi ciddi 1 bisiklet daha alınabilir kanısındayım.ayrıca o güzelim kadroya neden bu kadar düşük takımlar konur anlamış da değilim.

4-yukarıda yazdığım trek için de geçerli.
5-eğer maddi yönden sıkıntınız yoksa yazdıklarımın da pek önemi kalmıyor.
6-yol bisikleti güzelliğinde şehir bisikleti halen bulamadım.yabancı sitelerde yol bisikletinden yapılmış şehir bisikletleri çok güzel duruyor.tabii sürüş ergonomilerini bilemiyorum.

aklıma gelenler şimdilik bunlar.

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
bir şehir bisikleti düşünsem kesin şunu düşünürdüm sanırım;
(link)

pulka

Üye
Tepki
79
Bisiklet
Cube
@omur_ms
İnternet sayfasında güzel duruyor,birçok model gibi.
Ben gidip bu modeli de canlı gördüm.pek içime sinmedi doğrusu.kadrosu küçük gibi duruyor.

Tepki
14
Bisiklet
Sedona
Affiniza siginarak henüz mesaj sayim yeterli olmadigi icin konu acamadigimdan, sorumu konuyla alakali olduğu için buradan sormak istedim. Son zamanlarda bende bir hayli yoğun sekilde sehir bisikleti arayisina girdim ve yogun öneriler neticesinde model olarak Sse modelini belirledim. Malum dolarin yukselmesi ile sifir fiyatlar uçunca bende ikinci el modellere bakarken aşagida linki bulunan ürün ilgimi cekti. SSS modelinde bildiginiz gibi carbon maşa yok fakat ilandaki üründe maşa carbonla degismis parcalar upgrade edilmis ama orjinalinden epey uzaklasmis bisiklet. Ortalama 1500 civarina inmekte satici sizce alinirmi yoksa orjinal sse mi alsam acaba.
(link)

pulka

Üye
Tepki
79
Bisiklet
Cube
@Hakan.Sahin
sanırım bu bisikleti haftasonu aktif pedal c.bostan da gördüm.harika bir makine.kadro boyum uysaydı kendime hemen alırdım.

trillian

Üye
Tepki
0
merhabalar, bu specialized sirrus sport ve elite'lerin bazılarının sonunda bir "int" ibaresi oluyor. bu ne anlama geliyor acaba, bilen var mıdır?

Veysel A.

Daimi Üye
Tepki
68
İsim
Veysel AMCALAR
Specialized sirrus'a alternatif olabilecek, bu düzeyde kaliteli ancak fiyat olarak daha uygun modelleri tavsiye edebielcek birileri var mı?

mehmetali_

Üye
Tepki
10
İsim
mehmet ali tat
Bisiklet
Sedona
escape serisi ile sse kalite ve marka değeri bakımından kıyas götürmez. sirus elite özellikle disc versiyonu hakikaten ayrı bir bisiklet katogorisinde.