Specialized Sirrus Elite 2013

Tepki
25
Bisiklet
Specialized
Öncelikle merhabalar,
4 ay önce bisikleti çalınmış :mad: ve o zamandan bu zamana kadar bisikletsiz olan biri olarak bugün nihayet Specialized Sirrus Elite modelini almış bulunmaktayım.
2015 Merida Speeder 200 modelini almayı kafaya koymustum. 2015 Partları Seda bisiklete ulaştı fakat speederler gecikmişti. Sonra t2den keskin dönüş yaptım, Erdoğanlardaki Cube Hyde Shadow modeli kafamı kurcalıyordu. Aldım alacam derken Forumdaki arkadaşlar sağolsn SSE 2013ü önerdi.

Bugün bisiklete bakmaya Karşıyaka'daki Aktif pedala gittim. Ellerinde Large kadro olarak 1 adet Gümüş Gri kalmıştı, renk hoşuma gitmişti , kadro uygundu . Bisikleti sürdüm, gerçekten çok kibar sade ve bi o kadar sportif bir bisikletti.Bisiklet 1885 liraya mal oldu. Ayaklık kilit alıp Mağazadan ayrıldım.

Heyecanlıydım karbon maşası ve diğer donanımlarıyla bisiklet gerçekten hafifliğini belli ediyordu (pedalsız 10,5 kg ) asfaltta bisiklet bildiğin kayıyordu.. Biraz zaman geçti sonra bi baktım gerçekten kayıyor :confused:, yağmur başlamıştı ve Eve geleseye kadar sırılsıklam olmuştum.Kuru hiç bir yerim yoktu, bisiklet ilk günden kirlenmiş her tarafı çamurdu. Yeni almışken macerayla başlamak heyecan vericiydi.. Eve geldim güzelce sildim temizledim Ve odama yerleştirdim..

>> Bütün forumdaki arkadaşlara ,Berk Karaca ve Volkan Öz 'e ayrıca teşekkür ediyorum.:alkis:

İlk fotoğraflarını paylaşıyorum. Devamı tura çıktıkça gelecektir. :)

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Scudo

hüseyingürgah

Aktif Üye
Tepki
104
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Cyclocross
Hayirli Olsun
motorcularin deyimiyle tekerin duz bassin

• Beğen
Tepkiler: mfurkanacar
Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yeni yol canavarınız hayırlı olsun.

• Beğen

ikola

Üye
Tepki
39
Bisiklet
Focus
bana göre Cube Hyde Shadow dan daha iyi bir seçim olmuş hayırlı olsun.

• Beğen

bkaan

Aktif Üye
Tepki
222
İsim
Fatih Göktürk
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
sse elit disc modeli de ben de var..yaklaşık 7000 km oldu..sıfır sorun ile devam ediyoruz..bebeğimi seviyorum :)

• Beğen

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
Furkan bisikletin hayırlı olsun. Memnun kalmana çok sevindim. Haftalarca hatta aylarca o mu bu mu diye hem milletin başının etini hem de kendisini yiyen arkadaşları gördükten sonra bu kadar çabuk karar vermeni takdir ettim :) Çok da iyi bir karar oldu bence. Bu sınıf ve fiyattaki en iyi modellerden birini (hatta bana göre en iyisini) almış oldun. Kullandıkça daha çok sevip bağlanacağına eminim. Kazasız belasız, güzel günlerde kullan. ;)

• Beğen

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@mfurkanacar

Kardeşim hayırlı olsun.Mükemmel bir seçim.Bu sınıfta kadro olarak en mükemmel bisikleti aldın.Ömürlük kadro ve herhangi bir boya çatlağı vs gibi durumlarda sorunsuz bir müşteri memnuniyeti ile karşılanırsın.Zamanla canın isterse yavaş yavaş ekipmanları değiştirebilir ve daha mükemmel bir bisiklete sahip olabilirsin.Hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Bisiklet hakkında tecrübelerini paylaşman dileğiyle..

• Beğen
Tepki
25
Bisiklet
Specialized
@Berk Karaca

Bazen çabuk karar vermek en güzeli abi. Turlar için artık hiç bir bahanem kalmadı :) Desteklerin için tekrar teşekkür ediyorum :alkis:

@volkan Öz
Volkan abi desteğin ve yorumların için tekrar teşekkür ediyorum, :alkis:
Donanımı zaman geçtikçe param yettikçe :) üst seviyelere çıkarmayı düşünüyorum :in:
Tecrübelerimi paylaşacağım ki herkes faydalansın!

NZM!

Aktif Üye
Tepki
151
Bisiklet
Specialized
Tebrik ederim, doğru seçim. Benimki 10000 km yi geçti. Her pedalda daha da seveceksin SSE yi...

• Beğen

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@mfurkanacar

Nasıl memnunmusun ? varmı eksiği sana göre.Frenler vs 2015 i gelmiş bu arada 2500 kağıt:)

• Beğen
Tepki
25
Bisiklet
Specialized
@volkan Öz

Memnunum Volkan abi,
Akışı gerçekten çok iyi durumda. İnsan pedallamak istiyor, hafifliği göze çarpıyor.
Vitesler idare ediyor ama dediğin gibi ilerde üst seviye bir vites takımı düşünüyorum.
Frenlerden yağmurlu havalarda çok verim alamadım pabuca bağlıyorum bunu, pabucu değiştirmem de fayda var. Yağmursuz havada gayet iyi..

@N. ÖZÜTÜRK

Teşekkür ediyorum :alkis: Oo 10bin mi maşaallah abi asıl ben tebrik ediyorum :)
Bisiklet ve Donanımla alakalı bunu bunu yapabilirsin gibi tavsiyelerin varsa çok memnun olurum.:in:

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@mfurkanacar

evet dediğin gibi v frenin olayı bu zaten ama pabuç önemli parada değil en kısa zamanda değiştir.Hadi iyi gezmeler.

• Beğen

NZM!

Aktif Üye
Tepki
151
Bisiklet
Specialized
Benim SSE nin kadro dışındaki her şeyi değişti. Sana ilk tavsiyem Batadine 3 renk kartuşlu pabuç alman olacak. Ondan sonra yavaş yavaş modlarsın. Sormak istediğin bir şey varsa çekinmeden sor, sıkılmadan cevaplarım..

• Beğen
Tepkiler: volkan Öz

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@N. ÖZÜTÜRK

MErhaba.BEnde 1-2 ay içinde alacağım için ne gibi değişikler yaptınız.Aynakol+ruble+arttırıcı+fren kalipleri+jant seti vs. model olarakta yazarsanız fazla araştırmaya girmeden bilgi sahibi olsak diyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

NZM!

Aktif Üye
Tepki
151
Bisiklet
Specialized
Gerçekten sıkı bir alettir. Pedalda verdiğini fazlasıyla geri alırsın. İvmelenmesi suratında hınzır bir gülümseme yaratır. Hollowtech II göbek tak en kısa sürede. Ayrıca lastikleri kaliteli değildir. Benim başımı çok ağrıttı. Tek çare Schwalbe Marathon Plus tır. En son yaptığım uzun tur öncesi değiştirdim (Antalya \ Çanakkale 6 gün 900 km) o günden beri 3000km oldu hiç patlamadı.

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@N. ÖZÜTÜRK

Galiba şunu demek istiyorsun 48-36-26

http://www.erdoganlarbisiklet.com/media/catalog/product/cache/2/thumbnail/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/s/h/shimano-deore-kurbelgarnitur-fc-t611-hollowtech-ii-2f62fecce0d4fc4d67a7b1a1c1401b10_1.jpg

HOLLOWTECH II
HOLLOWTECH II teknolojisi kavramı, sürücünün güç aktarımını en yüksek düzeye çıkaracak üstün bir aynakol üretmek üzerine odaklanmaktadır. Aynakolun ana özelliklerinden biri olan hafiflik, sürücünün daha fazla pedal çevirmesini gerektiren uzun mesafelerde sürüşü kolaylaştırırken, rijidite sayesinde pedal verimi sağlanır. Doğal olarak, SHIMANO birbiriyle catışan rijidite ve hafif aynakol ihtiyacları arasında ideal bir denge sağlamaya calışmıştır. HOLLOWTECH teknolojisi, SHIMANO tarafından kendi dövme teknolojisiyle yaratılmış, aynı zamanda rijiditeyi de koruyan içi boş ultra hafif bir aynakoldur. HOLLOWTECH II teknolojisinin kullanılması, yüksek boyutsal denge sağlayan daha fazla sertlik ve hafiflik icin orta gobek milini sağ krank koluyla birleştirmiştir. HOLLOWTECH II’nin dış taraf orta gobek yatak sistemi daha iyi ağırlık dağılım ve daha fazla pedal çevirme dengesi sağlayarak daha etkili güc aktarımına izin verir. HOLLOWTECH II aynakol, hafif ve güzel bir aynakol tasarımı kullanarak rijidite ve dönme performansı arasıda ideal denge sağlama yaklaşımıyla gelişirilmişir.HOLLOWTECH II aynakol için neden 24 mm mil ve yataklar seçmelisiniz? Orta göbek mili bölgesi rijidite, dayanıklılık,ağırlık ve dönme performansı gibi ana özelliklere bağlı olduğundan, geliştirmede ana rolü orta göbek milinin ve yatakların capı oynamıştır.Ayrıca, aynakol bir bütün olarak ele alındığında, aynakol rijiditesi, mil rijiditesi, yatak pozisyonu ve diğer özelliklerin toplam dengesi esastır. Aslında, aynakol kırılmayı engellemek için her bir elemanın toplam dengesi dikkate alınarak dikkatli bir şekilde tasarlanmıştır.68 mm BB ölçüsüne sahip çoğu kadro için, 24 mm mille birlikte HOLLOWTECH II, daha iyi ağırlıkdağılımı ve daha fazla denge sağlamak amacıyla kadronun dışında yatak konumunu ayarlayabilir.Ayrıca, HOLLOWTECH II aynakol, dayanıklılığı artırarak mükemmel dönme performansını uzun süre devam ettirmek için yatak bölgesinde yüksek hassasiyetli bir contaya sahiptir.Bu problemlerin tamamını detaylı bir şekilde inceledikten sonra, HOLLOWTECH II aynakol icin ideal denge sağlayan 24 mm caplı mil ve yataklar kullanmaya karar verdik.İlave olarak, krank kolu ve dişliler dahil olmak uzere tum aynakolu incelemek suretiyle bisikletinize nihai güç aktarımında rijidite, ağırlık ve dönme performansının ideal dengesini belirledik . HOLLOWTECH II, kesinlikle piyasadaki en mukemmel aynakol tasarımıdır.

NZM!

Aktif Üye
Tepki
151
Bisiklet
Specialized
@volkan Öz

Evet doğrudur. Birazdan birkaç fotoğraf paylaşacağım...

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Jantlar sanırım Jalconun 2013 modeli.Biraz ağır olduğunu tahmin ediyorum.İleride bisiklet üzerşnde iyileştirmeye gidersenizdönen parçalardan başlamanızı tavsiye ederim.Jant seti,aynakol gibi.Bi aksium ya da bontrager jant seti iyi gider bu güzele.Kazaszı belasız

NZM!

Aktif Üye
Tepki
151
Bisiklet
Specialized
http://i.imgur.com/oZeQwF1.jpg

Değişen Parçalar

Anakol: SLX 48 36 26
Arka Aktarıcı: Deore LX
Vites-Fren Kolu: Deore LX STI Dual M580
Fren Ayağı: Deore LX
Ruble: Deore CS-HG61 12 36
Zincir: Deore LX Cn-Hg73
Ön-Arka Göbek: Deore LX Göbek Takımı
Jant: Mavic Open Sport
Sele: Brooks B17 STD
Lastik: Schwalbe MARATHON PLUS 700X32
SPD: S M520

Kadro ve orta aktarıcı dışındaki bütün parçalar değişti. Ancak bu parçalar birden değişmedi. Üzerindeki standart parçaların yetemediği yerde, ihtiyaç doğdukça iki senede modlandı. Özellikle şehirlerarası uzun yolculuklar için parçalar yenilendi. Amaç hafiflik değil sağlamlıktır. Buna karşın bisiklet 11kg dır. İlerleyen dönemde SLX aynakol yerine aldığım XT (48'lı) aynakolu takacağım. Malum 9'lu sistem ilerleyen dönemde bulunamayacak. Dolayısıyla yedekte bir XT aynakolum bekliyor. Bunların dışında ABD den getirdiğim Sirrus için özel yapılmış olan arka bagajım var. İhtiyacıma göre ön bagajda kullanmaktayım. Dört adet te Vaude Aqua Back Pannier çantam var. Şimdilik bu kadar arkadaşlar. Özellikle Sirrus'la ilgili sorularınızı cevaplarım...

Sirrus severlere bagajlı bir kaç fotoğraf. Türkiye'deki ön-arka bagajlı ilk ve tek Sirrus...

http://i.imgur.com/uqHYngr.jpg

http://i.imgur.com/Tn64htW.jpg

http://i.imgur.com/vAksbNJ.jpg

http://i.imgur.com/BdnhTCZ.jpg
Bu son iki fotoğraf meşhur Kaz Dağları'na çıkış...