Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Specialized Sirrus Elite 2012 İle Emeklerken..

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında NZM! tarafından paylaşıldı.

1. NZM!

NZM! Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Herkese merhaba arkadaşlar. Bisikletimi aldığımdan beri -ki bu 3 gün oldu- ilk defa tam anlamıyla kullanma fırsatı buldum.Antalya'da hava pek elverişli değildi ama bugün çok güzel bir hava vardı.Kahvaltıdan sonra atladım bisikletime düştüm yollara.Bisikleti aldığım yerden evim yaklaşık 4 km kadar.Hava çok soğuk olduğu için sadece evime kadar sürebilmiştim.Açıkçası pekte birşey anlamamıştım.Bugünse yaklaşık 3 saat kullandım.Bu süre zarfında 26 km yol katettim.15 yıldan bu yana pedal çevirmemiş biri olarak çok şaşırdım.Bisikleti hemen hemen denenebilecek her yerde denedim diyebilirim.İnişler,yokuşlar,rüzgara karşı,rüzgarı arkama alıp,düz asvalt,toprak v.b koşullarda denedim.Bisikletin yapısı beni kendine hayran bıraktı.Öncelikle maşanın karbon oluşu gerçekten farkettiriyor.Pürüssüz sayılabilecek bir sürüşü var.Karbonun alüminyum ve türevlerine oranla titreşimleri absorbe edişi kat be kat daha fazla ve çok daha hafif.Bunu kesinlikle hissediyorsunuz.(fotoğrafçı olduğum için karbon fiber tripod kullanıyorum;titreşimleri önlesin diye) Bu yazıyı okuyupta yeni bir şehir bisikleti alacak olan arkadaşlara tavsiyem; amortisörsüz,rijit bir alet istiyorsanız kesinlikle maşa karbondan olsun.Karbon bir maşa kullandıktan sonra ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.Kısa turumun 20. km'sinde eşim aradı ve ne zaman geleceğimi sordu.Ben saatin farkında bile değildim.(Çocuklar gibi bir orada bir burada dolanıyordum.Açıkçası bu alet beni karne sonrası bisiklet alınan 10 yaşındaki çocukluğuma döndürdü-2 sene önce sıfır arabamı aldığımda bile yüzümde böyle bir gülümseme yoktu)Bende turumu o anda bitirip yaramaz bir çocuk gibi evin yolunu tuttum.Emin olun eşim aramasaydı en az bir o kadar daha giderdim.Ne kadar km yaptığıma baktığımda gerçekten çok şasırdım.Hiç bir yorgunluk ibaresi olmadığı gibi elcikler o kadar iyi tasarlanmış ki, bileklerimde tek bir sızı bile olmadı.Aletin kadro açıları çok iyi ayarlanmış.Şehir içinde müthiş kaçıyor,çok kıvrak.Arka arttırıcı DEORE ve kesinlikle kararlı bir şekilde geçiyor.Bu bisikletle sürekli hız yapmak istiyorsunuz.Bu iyi mi yoksa kötü mü daha bilemedim.3 saatlik turumun ayrıntıları bu kadar.Umarım yazım; bu markayı düşünen yada düşünmeyen arkadaşlara, bu model hakkında ön bilgi niteliğinde olmuştur. Saygılar...

2. yucel gulesenoglu

yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    evet dediğiniz gibi sirrus gerçekten güzel bir bisiklettir, güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

3. Ebubekir SIRAKAYA

Ebubekir SIRAKAYA Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aldığınız yeri sorsam belki kendimede bu modelden düşünebilirimde

NZM!

NZM! Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Teşekkür ederim.

NZM!

NZM! Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Antalya'dan Bike House'dan aldım.İnternet sitelerinden ulşabilirsiniz.

6. Ebubekir SIRAKAYA

Ebubekir SIRAKAYA Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sağolun güle güle kullanın

NZM!

NZM! Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Teşekkür ederim.

8. sezgin tire

sezgin tire Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bisikletinizle keyifli sürüşler dilerim, bende bugün elite ı gidip inceledim, trek fx7.3 e de bakıp tercih yapıcam ancak sirrus elite ın ön maşasının karbon olması nedeniyle sirrus elite daha yakın gibiyim.

arka aktarıcı deore yazmışsınız ancak aktif pedal ın sitesinde alivio yazıyor ? bir de üzerindeki orjinal 28c lastiklerle mi kullanıyorsunuz ? ben sanki 32c daha uygun olur diye düşünüyorumda ondan soruyorum.

teşekkürler

NZM!

NZM! Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Teşekkür ederim.Evet 28c lerle kullanıyorum.Gayet memnum.Ancak istersen kadro başka ebatlarada izin veriyor.Karbon maşaya gelince,vibrasyonu normal maşalara göre kesinlikle alıyor.Daha pürüssüz bir sürüş veriyor.Bence imkanın varsa carbon maşalıyı dene farkı gör.Benim alette DEORE var.Belli bir parta kadar DEORE takmışlar.Trek dersen oda süper alet.Fakat fx7.3, Sirrus Elite'in sikleti değil bana göre.Elite'in üstünlükleri var.Fx7.4 ün üzeri ancak Elite seviyesinde.Onlarında fiyatları malum...

10. sezgin tire

sezgin tire Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bugün sirrus elite a baktım ancak beyaz olanı yoktu, birkaç güne sonra da trek fx7.3 e bakacağım, ikisinden birisne karar verip alıcam artık, sanırım karbon maşadan dolayı sirrus elite alacağım galiba.

aslında crosstrail serisi de güzel ama düz maşa alsam daha iyi olucak sanırsam

NZM!

NZM! Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kendinizi hangisinde görmek istiyorsanız onu alın derim ben.İkiside süper aletler.Pişman olmassınız...

NZM!

NZM! Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Haftasonu ilk turuma çıktım. ÇAKIRLAR-DOYRAN-KAPUZBAŞI yaklaşık 60km.Turun daha çok asvalt üzerinde olacağını tahmin etmiştim fakat dağ yollarından da geçtik.Bisikleti bu yollarda da deneme fırsatı buldum.Açıkçası bu dağ yollarının olduğunu bilseydim büyük ihtimalle katılamazdım diye düşünüyorum.Ama bu o yollardan geçmeden önceki düşüncem olurdu.Bundan sonra hoplamalı-zıplamalı olmayan turlara da katılacağım.Bisiklet gayet stabil gidiyor.Haliyle maşanın düz oluşu biraz sıkıntılı oluyor.İlk başlarda hem bisikleti koruma açısından hemde ince (28c) lastik olduğundan biraz ürkek davrandım.Ancak bir baktım ki, toprak üzeri mıcırlı inişte 54km ye kadar çıkmışım.O ana kadar o süratin bile farkında değildim.Ama tabiki bu demek değil ki; bozuk yollarda mtb ler kadar iyi.Tur bisikletine göre dağda beklentilerimin üzerine çıktı.Hiç bir bilek,bel ve boyun ağrısı çekmiyorum.Fotoğraflardan da yolları göreceksiniz.Sizinde Sirrus'unuz varsa asvalttan biraz çıkıp, biraz bozuk yollarda kullanmanızı tavsiye ederim.

Nüvit Becan ve ahmet bagatur bunu beğendi.
  13. Erkan Dilek

Erkan Dilek Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    resimler çok güzel. ayrıca deneyimlerini paylaştığın için de teşekkür ederim.

kazasız belasız sürüşler diliyorum. sanırım kısa bir zaman sonra ben de SSE sahibi olacağım.bu arada 60 km de kaç kalori gösteriyordu ( tabi hız göstergenin kalorimetre özelliği var mı bilemiyorum)

NZM!

NZM! Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Teşekkür ederim,
    Umarım alırsınız ve benim gibi mutlu olursunuz.Malesef kalori göstergesi yok.Ama fazla bişey yakmamışımdır çünkü öğleye kadar yaktığımı sucuk ekmekle tekrar aldım :eek:

15. Erdinç Kalay

Erdinç Kalay Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ne kadara aldınız onu da yazarsanız sevinirim..

NZM!

NZM! Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    iyi bir pazarlıkla 1500TL...

Erdinç Kalay bunu beğendi.
  17. üstüninanç bayram

üstüninanç bayram Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Almak için gittim fakat son anda fikrimi değiştirerek mtb aldığım.
    içimde ukde kaldı bu bisiklet :(
    Sizede keyifli ve kazasıs sürüşler diliyorum.

NZM! bunu beğendi.
  18. Murat Yüksel

Murat Yüksel Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Selamlar. "Specialized Sirrus Elite arazide!.." konunuza bakarken birşey farkettim. Hemen açıklık getiriyim. Sirrus Elite'in Türkiye'de iki tane modeli satılıyor. Elite ve Elite AF...Arasındaki farkları hemen söyliyim. Elite karbon maşa ile geliyor. AF modeli ise aliminyum maşa ama daha üst vites takımı ile.

Sizin bisikletinizin modeli yanlış görmediysem AF modeli yani karbon maşasız ama üst vites grubuna sahip modeli. Ve bu karbon maşalı modele göre biraz daha ucuza satılıyor. Karbon maşalı modellerin maşa genişliği daha fazla ve "zertz" diye bir markanın logosu mevcut. Alttaki resimde görebilirsiniz. Kesinlikle yanlış anlamayın, yanlış görmüş olabilirim. Elite ile Elite AF arasında 50 euro gibi bir fark var. Fazladan bu parayı sizden almış olabilirler diye söylemek istedim.

Enes D. bunu beğendi.
  19. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yanlışınız var, "zertz" bir marka değil specialized'ın geliştirdiği bir teknolojidir. Daha çok yol bisikletlerinin (roubaix) bazı modellerinde kullanılan yoldaki titreşimlerin kullanıcıya ulaşmasını engelleyen bir sistemdir.
    http://www.specialized.com/us/en/technology/smoother-is-faster

20. Murat Yüksel

Murat Yüksel Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Burada asıl önemli olan arkadaşı bilgilendirmek. Beni bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.