Specialized Sirrus Comp performansı sunabilecek bisiklet var mı?

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Veysel A. tarafından paylaşıldı.

1. Veysel A.

Veysel A. Tam yol tornistan...

Adı:
    Veysel AMCALAR
    Seviye:
    Arkadaşlar, uzun bir aradan sonra tekrar bisiklet kullanmak istiyorum. Şu an 32 yaşındayım, en son çocukken kullanmıştım. Bu foruma takıla takıla beklentilerim yükseldi. Gözümü en iyisine diktim ancak bütçem onun yarısı kadar. Tam istediğim bisiklet Specialized Sirrus Comp. Tabi bu bisiklet çok pahalı, ben bu bisiklete yakın performans sunan fakat 1500-1600TL'yi aşmayacak bir bisiklet istiyorum. Benim için aydınlatma çok önemli, aydınlatmaya da önemli bir meblağ ayırmak zorundayım.

Bisikleti sadece asfalt yolda kullanacağım. Kullanım amacım sadece spor yapmak. Gözlerimdeki Göz Kuruluğu hastalığından ötürü çalışamıyorum ve çok hareketsizim. Güneşte duramıyorum. Sadece gece kullanacağım. Çok aşırı hız yapmayacağım, belli bir tempoda pedal çevireceğim. İhtiyaçlarımı, isteyip istemediğim özellikleri şöyle belirledim;

-Hybrid bisiklet istiyorum, yol bisikleti asla istemiyorum.

-Bisikletin son derece akıcı, çabuk ivmelenen ve hızlı tepki veren özelliklerde olmasını istiyorum

-Süspansiyon ve disk fren istemiyorum. Olabildiğince hafif olmalı, beni yormamalı.

-Malzeme kalitesinin iyi ve dayanıklı olmasını istiyorum. Kırılıp dökülen parçalarla, tamirle uğraşmak istemiyorum.

-Üzerinde yük taşımayacağım.

-Boy 175cm, kilo 75...

Specialized Sirrus Comp performansı sunabilecek F/P bisiklet tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler...

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
    Son düzenleme: 3 Temmuz 2015
  2. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Veysel A. Tanıdık bir bisikletçiye toplatılabilir gibime geliyor tüm bu özellikler :)

Veysel A. bunu beğendi.
  3. Veysel A.

Adı:
    Veysel AMCALAR
    Seviye:
    İlginiz için teşekkür ederim.

Benim gibi detaycı bir adamın ilk tercihi her donanımı ihtiyâca göre seçmek olmalı, ancak bu şekilde tatmin olabilirim. Ancak bisiklet toplamanın hazır almaktan çok daha pahalıya malolacağını okumuştum forumda, o günden beri bu fikrimden mecburi uzaklaştım...

4. M.Burak KARADAĞ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Veysel A. Kısmen evet kısmen hayır. Hemen bakıyorum 1.600 tl bütçeye göre bir şeyler.

Veysel A. bunu beğendi.
  5. Veysel A.

Adı:
    Veysel AMCALAR
    Seviye:
    Sabahın köründe yoruyorum sizi, sağolun...

6. M.Burak KARADAĞ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Est. abi. Toplama ücreti ne kadar alırlar bilmiyorum. Ancak, selesinden aktarımına 1600 tlye istediğiniz özellikte bir bisiklet çıkıyor gibi.
    Öncelikle, delta, erdoğanlar, performans, kaçkar, doğa vs... bir çok siteden bakıyorum teker teker sizin istediklerinizi sağlayacak ve fiyatı aşmayacak parçalara. Kadroyu ancak bulabildim. Fiyat 420 lira. Ufaktan diğer parçalara da bakıyorum. Geriye 1280 liramız kaldı :)

Bisiklet Parçaları :: Kadro :: Kron TOURER 28 ALUMUNYUM 28 KADRO 56CM BEDAVA KARGO - Performans Bisiklet-ÖZGÜRLÜK PEDALLARDA,ÖZGÜRLÜK PERFORMANS BİSİKLET'TE "Sedona,Whistle,Carraro,Amoeba,Bianchi,Colnago,Cube,Merida,Shimano,FOX,DT Swiss,RockShox,Dahon,Zefal,Cat Eye"
    Kadro bu abi. Bu arada boy kilo öğrenebilirsem çok iyi olur :) jantlarınıza ona göre bakıcam.

Veysel A. bunu beğendi.
  7. Furkan Kılınç

Furkan Kılınç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Carraro 327 veya sedona 410 a bakabilirsiniz tam aradığınız özellikler var iki bisiklettede.

Veysel A. ve M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  8. Veysel A.

Adı:
    Veysel AMCALAR
    Seviye:
    Kendinizi çok yormayın, çok aşırı aciliyeti olan birşey değil.

Boy 175 cm, kilo da 75.

Tüm parçaları aynı yerden alabilmek mümkün olacak mı, bu da düşünülmesi gereken bir konu. Toplama olursa artık bir defaya mahsus gereken neyse ödenecek, kaçış yok. Kendi bisikletimi kendim toplayabilecek kadar mârifetli olmak isterdim. Belki ileride o da kısmet olur...

Biraz uyuyayım, uyanınca her iki tavsiyenizi de inceleyeceğim, sağolun...

9. M.Burak KARADAĞ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İyi uykular abi. Öncelikle ucuz olması için parça parça birden fazla siteye bakıp inceleme yapıcam. Yani bütün parçaları ayrı ayrı sitelerden alacağız. Tek bir siteden alırsak forumdan okuduğunuz gibi bir hayli pahalıya mal olacaktır :)

Madem acelesi yok bende ağır ağır toplar size dmden yazarım :)

Veysel A. bunu beğendi.
  10. Veysel A.

Adı:
    Veysel AMCALAR
    Seviye:
    Ben aynı siteden almanın daha avantajlı olacağını düşünmüştüm. Demek ki bilmediğim halâ çok şey var.

Görüşmek üzere kısmetse...

11. güçlü göymen

güçlü göymen Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    sirrus serisinin az kullanılmış ikinci elleri forum un alım satım bölümünde denk geliyor aceleniz yoksa bunları da takip edin trek fx serisi de aradığınız özelliklere uygundur tabi düşünürseniz ben sirrus elite kullanıyorum sizin gibi çok uzun seneler sonra bisiklet kullanmama rağmen ciddi uzun yolları rahatlıkla yapa biliyorsunuz yokuşları rahat çıkıp çabuk süratlenen bir bisiklet

12. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Eğer bütçenizin tamamı 1600 TL kadar ise bunun bisiklete ayıracağınız kısmının 1200 TL civarında olması gerekiyor.

Zira kaliteli aydınlatma, kask, eldiven, pompa, suluk, tamir takımı vb donanım için de iyi bir miktar parayı gözden çıkarmanız gerekecek.

Yeni kullanıcı olduğunuz için üst seviye çekiş sistemi gibi artıların size pratikte pek bir katkısı olmayacak. Bunun yerine kadrosu sağlam ve ileride yükseltmeye değecek türde, bütçe limitleriniz içinde kalan modellere yönelin derim.

Tavsiyem temiz bulabileceğiniz ikinci el bir Scott Sub 30, Trek FX 7.2 ayarında bisiklet olur. Bunların daha alt donanımlı modelleri olan Sub 40 ve FX7.1 de başlangıç için işinizi gayet iyi görecektir.

akinertu bunu beğendi.
  13. Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Çok yakın zaman önce Focus planet hibrit bisikletimi sattım bu fiyatlara yakın. Keşke size denk gelseymiş. 2. el temiz bakabilirsiniz bu fiyatlarda. 2000 tl civarı bisikletlerin 2. elleri düşebilir. Bu arada kendi bisikletimin satışını takip ederken gördüğüm ve çok beğendiğim diğer bir bisiklet ilanı.

Satılık - Şehir bisikleti - specialized - BisikletForum
    (İlan sahibiyle herhangi bir alakam yoktur. )

14. Umut Akdoğan

Umut Akdoğan Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merida speeder T serisi bahsettiğiniz kriterlere uygun bisiklettir. Fiyat olarak sirrus serisinden daha uygun. Bence sıfır bisiklet almaktansa temiz ikinci el almanız daha mantıklı... Forumun 2. El bölümünde speeder t2 satan bir arkadaş var. Sizin butcenize uygun gibi inceleyebilirsiniz. Aydınlatma konusunda da sigma veya trelock markalarını tavsiye edebilirim.

15. Veysel A.

Adı:
    Veysel AMCALAR
    Seviye:
    Bazen bakıyorum ancal daha sık bakmam gerekiyor sanırım. Ne zaman birşey beğensem satılmış olduğunu görüyorum. Hangi ara ilân verildi de satıldı diye düşünüyorum ))

Bahsettiğiniz modelleri kadrosu sağlamlar listeme not ediyorum. Dediğiniz gibi, sonradan yükseltmek de oldukça mantıklı. Bu arada tecrübe de kazanmış olurum.

İlân sahibi ile telefonda görüştüm. Bisiklet gerçekten çok temiz görünüyor. Vites ve fren yapısı bakım gerektirmeyecek türden, aslında bu benim için büyük bir avantaj olur. Ancak kilo hakkında satıcının bilgisi yokmuş.

-Bu fren ve vites düzeneği ile bisikletin ağırlı ne olur, bir tahmini olan var mı? Net üzerinde bu bisikletin ağırlığına ulaşamadım.

--Boyum 175cm, satıcının boyu 183cm, bana olur mu acep?

Merida'lar da çok şık bisikletler. Bahsi geçen ilânı buldum. Bisiklet beyaz olduğundan sanırım, bana yıpranmış geldi.

Tüm cevaplar için teşekkürler arkadaşlar...

Son düzenleme: 3 Temmuz 2015
  16. Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Veysel A. Eğer satıcı kendi boyuna göre doğru kadro boyunu seçmişse bu bisiklet size büyük gelir. Benim bisikletim yaklaşık 11 kg'dı Bu bisikletinde o civarlarda olduğunu düşünüyorum.

Veysel A. bunu beğendi.
  17. Veysel A.

Adı:
    Veysel AMCALAR
    Seviye:

Bunu kendisine sormadım ama amatör bir bisikletçi değil, büyük ihtimalle kendi boyuna göredir. Bu kadar para verip boyuma uymayan bir bisiklet almak sitemem doğrusu. Ondan vazgeçtim...

Kerem Özbayrak bunu beğendi.