Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Specialized Langster-Single Speed VS Trek 1.1

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında lamba tarafından paylaşıldı.

1. lamba

lamba Aktif Üye

Seviye:
    Konu başlığında görüldüğü gibi iki bisiklet arasında hangisi daha iyi performans verir? Ayrıca ağırlık anlamında veri elde edemedim. Üstatlardan bu iki bisiklet hakkında + ve - yönlerini yansıtacak yorumlar bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

2. Ozan Akçay

Ozan Akçay Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bisikletlerden biri single speed , diğeri vitesli.Yani bu ikisini kıyaslamadan önce, hangi tarzda binmek istediğini belirlemeniz lazım.

Ben 1x9 kullanıyorum.Yani ön çark tek.Single speed bisikletlere sempatim var.Hatta arka dişliyi sabit bir tane seçip o şekilde kullanmayı bile denedim bi süre single speed kullanmak nasıl birşeymiş göreyim diye.Kullanışlı değil maalesef, çekiş sisteminin esnekliği tamamen kayboluyor haliyle.Ön vitesten kurtulmak bisikletimle ilgili verdiğim en doğru karardı, lakin arka amiyane tabirle "yemedi" :)

Yine de ss kullananları anlıyorum ve onlara saygım büyük.Önce çekiş sistemi tercihinizi yapmanız gerekiyor yani.

lamba bunu beğendi.
  3. lamba

lamba Aktif Üye

Seviye:
    Single speed'in böyle bir özelliği olduğunu fark etmemişim. Çok teşekkür ederim. İnternette baktığımda çok detaylı bilgi bulamamıştım. Yol ve yarış bisikleti amaçlı kullanmayı düşünmüştüm. Peki Trek 1.1'e alternatif marka ve model önerecek var mı ? (bütçesi lütfen denk olsun)

4. Can Özbek

Can Özbek Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben langster kullanıyorum, eğer yokuş-rampa çıkacaksanız veya günlük heryere gitmek istiyorsanız langster biraz zorluk yaratabilir. ben sadece düzlükte kullandığım için şu sıralar pek zorluk çekmiyorum fakat en ufak bir rampada vitesleri değil vücudunuzu ve bacaklarınızı kullanmanız gerekiyor bence vitesli bir yol bisikleti kullanmanız daha uygun olacaktır :)

lamba bunu beğendi.