Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Specialized Hardrock Sport vs Marin Madrone Trail

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Blasto tarafından paylaşıldı.

1. Blasto

Blasto Aktif Üye

Seviye:
    iyi gunler arkadaslar uzun zamandan beri kendime en uygun bisikleti aramaktayım.
    Amacım aynı bisiklet ile hem uzun turlara katılmak hemde 1-1,5mlik atlayıslar ile agrasif bir surus keyfi yasamak.
    Tabi ikisini bir arada bulunduran bir bisiklet bulmak biraz zor oluyor:) Eh tabi bide ogrenci isi ucuza kacınca:D...

Hardrock sport 2009 marin mardrone 2009 a gore daha agır bastı; marin ile ilgili fazla birsey bulamasamda hardrock hem Türkiye' de hemde yurtdısında cok tutulan bi model... You tubeda hardrock sportu cok agresif sekilde kullanlar baya var; tabi bisikletleri nekedar dayanabildi bilemiyorum:)

Sizcede hardrock sportu tercih ederek dogru bir karara vardımmmı? Düsüncelerinizi paylasırsanız cok sevinirim...

Specialized Hardrock Sport
    Donanım hakkında bilgi için:
    http://www.specialized.com/us/en/bc/SBCBkModel.jsp?arc=2009&spid=38435&menuItemId=0

Marin Madrone Trail
    Donanım hakkında bilgi için:
    Gövde: 6061 Aluminum, Double Butted Edge XL Top and Down Tubes with Tri-Burner XL Seat and XXL Chain Stays, Disc Compatible.
    Amortisör: Spinner Grind OS 2, 100mm with Oversize 28.6mm Legs and Preload Adjustment.
    Vites Donanımı: Shımano Alivio, Acera, Altus 8 Speed.
    Fren Donanımı: Forged Alloy Linear Pull.
    Ayna Kol: TruVativ X-Flow 3.0, 42/32/22.
    Jantlar: WTB Dual Duty XC, Double Wall, 32 Hole with CNC Side Walls.
    Lastikler: Kenda Kinetics, 26'x 2.35', Knobby.
    Sele: WTB Speed V Sport LE with Love Channel and Comfort Zone.
    Sele Borusu: Alloy Micro Adjust, 30.9mm x 350mm.
    Gidon Bğz: Forged Alloy Threadless, Trail, with 31.8mm Bar Clamp.
    Gidon: Double Butted 6061 Alloy, OS-31.8mm, 30mm Rise.
    Elcik: Marin Comfort Dual Density.
    Furş Seti: Ritchey LB, 1 1/8' Threadless

İyi pedallamalar...

2. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    Soruya soruyla cevap verilmez ama Specialized'in kadrosu hakkında görsel olarak ne düşünüyorsunuz?

3. Blasto

Blasto Aktif Üye

Seviye:
    Görsellilk bakımından ikiside guzel bence:) gerci marin 2010 cok daha guzel ancak turkiyeye getirtmemisler...

galiba ikiside fiyat performans olarak aynı diyecekesiniz:) ve gorunuse gore tercih etmemi tavsiye edeceksiniz...

ancak yurdısında marin kullan fazla kisi bulamadıgımdan tercih etmedi. vede hardrock sportun saglamlıgı cok methediliyor...

4. Mustafa Ozler

Seviye:
    Speciliased kadrosunu görsel olarak beğeniyorsanız doğru bir seçim yapmışsınız demektir. Çünkü soru işareti olabilecek tek konu bu. Bazı kullanıcılar s kadroları çok itici buluyor, bazıları çok beğeniyor. Ben itici bulan ve S sitesine girmeye bile gerek duymayanlardanım ki büyük bir Cancellara taraftarı olmama rağmen. Diğer yandan tasarım konusunda çalışan üst düzey bir yönetici olarak haksızlık yaptığımı düşünüyor ve anlamaya çalışıyorum. Sizin tercihiniz bu yönde olduğundan sordum.

Blasto bunu beğendi.
  5. Emirhan Atasöz

Emirhan Atasöz Forum Demirbaşı

Seviye:
    HardRock'a Karşı Hep Bi Sempatim Olmuştur.
    Bence Hardrock

Blasto bunu beğendi.
  6. Blasto

Blasto Aktif Üye

Seviye:
    İlginiz icin tesekkurler...
    yarın hardrock ı birde gozumle gorucem insanllah, eminim ozaman hersey daha kesin olacaktır...
    beni tek endiselendiren maşa kesinlikle degistirmek gerekicek.
    tabi bi endisem daha vardı; acaba bu kadronun geometrisi 120mmlik masayı kaldırabilecekmi... yine yabancı sitelerde tora ile kullan var ancak kac mm de kullandıklarını bimiyorum...

7. Blasto

Blasto Aktif Üye

Seviye:
    dun hardrock sportabakmak icin magzaya gittim. Normalde 2009-20010 icin gitmistim ancak 2008 serisinin kadrosunun daha saglam ve atlayıs ve zıplayıslar icin daha uygun oldugu soylendi...

Buyuzden basta 2008e yoneldim ancak... uzerindenki donanımlar cok dusuk seviye;
    rst 80mm kilitlenmeyen masa
    acera arka aktarcı

bende rockhopper 2009 a yoneldim...
    Uzerindeki donanımlarda bir daha degistirmeyi istemeyecegim turden.
    dart 3 masa
    x5 arka aktarıcı

ne diyorsunuz rockhopper daha uygun degilmi?
    Aralarında yaklasık 300tl fark var...

hardrock sport alınca donanım degistirmektense birazdaha fark vererek rockhopper 2009 almayı dusunuyorum nedersiniz?

8. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Butce Rockhopper'a cikiyorsa pek tereddut etmezdim acikcasi. Ozellikle kadro resimde verdigin gibiyse yenilerinden daha guzel bence.

9. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    rockhopper derim bende stumpjumper var kadroları çok benziyor.Bu renkte varsa kaçırma derim

10. Blasto

Blasto Aktif Üye

Seviye:
    Evet rockhopper gorsellik bakımından cok guzel... vede 300tl fark var aralarında...
    ancak mtbrde hardrock sportun kadrosunun daha saglam oldugu hakkında birkac yorum okumustum
    Specialized a mail attım 2 gun anca umarım yakın zamanda cevap atarlar hangi kadronun daha saglam atlayıslara daha dayanıklı olduguna dair. Buyuk olasılıkla rockropper diyeceker ama birde onlardan duymak istedim:)
    Rockhopperda stumpjumperdakı gibi m4 alasımı kullanılmıs.... Buda galiba onu daha saglam yapar ayrıca fully butted(tam dipciklenmis) diyor....

Dun buyukada kucuk atlayıslar ve bol kazalı bir gun gecirdim. Kafamda kask elimde eldiven vardı ancak tabi bunlar ceneyi ve dizi korumuyor:D bisiklet alır almaz dizlikte almayı dusunuyorum...

11. Mustafa Ozler

Seviye:
    Konuşmamızın hemen arkasından hafta sonu bir hardrock ile 15 km civarı bir parkuru dönme şansım oldu. Parkur fazla zorlayıcı değildi ve ben de açıkçası oniki sene sonra bir mtb selesine ilk defa oturduğumdan biraz efendi davrandım kendisine. Ancak kadro herhalinden çok sağlam ve tok bir izlenim bıraktı. Kadro asfalt yokuşlarda, toprak dik tırmanışlarda, uzun rampa inişlerinde memnun edici şekilde diri, dengeli idi. Tek kusuru beklediğimden ağır olmasıydı. Hatta ilk elime aldığımda tur bisikletinden farkı yok gibi geldi bana. Fakat uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanılabilcek bir bisiklet. Hatta diyebilirimki bir yük katırı.

Okan Bozkurt ve Blasto bunu beğendi.