Specialized,Giant,Marin,Kron,Sedona seçimi ve yardım.

Ersin Aydın

Daimi Üye
Tepki
57
Herkese Selamlar,

Bisikletforum sitesinin çok yeni bir üyesiyim. planlamaların dahilinde 10 gün içinde bir aksilikle karşılaşmadığım sürece yeni bir bisiklet sahibi olacağım. Birçok marka ve modeli bu site aracılığı ile forumlardan,satış noktalarından(ankara) inceleme fırsatı yakaladım. Ama ne kadar araştırsanızda bir çok konuda bir çok görüş olunca ister istemez insanın aklı karışıyor birde buna bisikletle ilgili fazla bir bilginiz olmadığınıda eklersek bilir kişilerden yardım talebinde bulunmak ise kaçınılmaz oluyor.

Herkesin iyi niyetine sığınarak ihtiyaçlarım,maddi durumum ve kullanım şartlarımla orantılı olarak aşağıdaki modellerden birini seçmek istiyorum. Seçim yaparken kriterlerim ise çok basit. Evim 3.Katta ve asansörsüzdür Hafif olması beni çok mutlu edecektir:rolleyes: .tercihen bisikletin üzerinde ilerde değişiklikler modifiye yapabilmeliyim.teknik servis olarak bakım aşamasında zorluk çekmemeliyim.(ankara,antalya)

Boyum: 1.80 Kilo: 80 Sanırım kadro boyu olarak 18-19 benim için ideal

Specialized-Hardrock
Marin-Balinas Ridge
Giant-Boulder
Giant-Rock
Sedona 711 V
Kron XC 1000
Trek 3900-3700

Bisikletler o kadar güzelki çok kararsız kaldım yardımlarınızı ve ek tavsiyelerinizde olursa bekliyorum. Aslında Specialized-hardrock modelini tercih edecek gibiyim ama vereceğiniz bilgilerle kararımı en iyi şekilde şekillendirme düşüncesindeyim.

Teşekkürler.

Saygılar,
Ersin

Scudo

Mert Kabtan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Mert KABTAN
@Ersin Aydın

Bence TREK almalısınız..Dünya Genelinde Kadrosu Ömür boyu garantili ve tüm TREK bayilerinde bakımı mümkün ..Hafifliğe gelince bisikleti alırken üzerinde lastikleri iade edip iç dış hafif lastik almanız yaklışık sizi 800-900 gr bir agırlıktan kurtaracaktır.Ankarada Trek bayi SDS Bisiklet'tir.İletişim bilgilerinide veriyim (link) ..Kararınız ne olursa olsun şimdiden hayırlı olması dileğiyle..Kazasız belasız sürüşler

• Beğen
Tepkiler: Ersin Aydın

Ersin Aydın

Daimi Üye
Tepki
57
Delta,Erdoğanlar ve yiba çarşısına gitmiştim ama sds bisikleti atladım en yakın zamanda ziyarette bulunur ürünleri daha yakından incelerim.

• Beğen
Tepkiler: Mert Kabtan

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
bir de özellikle sedona satan sadun abimiz var performans bisiklet, yenimahallede.. sitesinin güncellenme sıklıgı iyi olmasa da telefon ile ulastıgınızda ya da dükkanını ziyaret ettiginizde gerek secim gerek fiyat konusunda yardımcı oluyor.. ankara ici kendi aracıyla kapınıza kadar bıraktıgı da forumlarda gecen konular.. (link) adresinden sedonalara bir bakın derim.. Komponent-fiyat oranı en iyi modeller sedona'ymıs gibi geliyor.. Tabi Specialized da güzel bir model =)

• Beğen

aihsan

Üye
Tepki
22
bunların arasından en hafifi kron 1000 bildiğim kadarıyla trekle kronun ömür boyu kadro garantisi var . özellik olarak hardrock la v 711 birbirine yakın . ki bence 711 alma. giant ve marin hakkında bilgim yok. trek mi kron mu dersen kron derim. hafiflik olarak oldukça iyi 3700 e kıyasla. ki bisiklet oldukça dayanıklı ama 2009 modelleri çok pahalı heralde 800 taksitli 725 de peşin diyorlar.

• Beğen

Ersin Aydın

Daimi Üye
Tepki
57
Kron inceleme ve deneme fırsatı yakaladım. xc500, xc1000 modellerini dediğiniz gibi hafif bisikletler bu yönü ile bana çok uygunlar.Bu işin diğer bir yönüde kullanıcağınız bisiklete ısınmakta şuan için beni sadece özelliği ve hafifliği ile çekiyor XC1000 modeli ama görüntü itibari ile diğer modellere kıyasla evet çok beğendim diyemedim anlıyacağın aklımın bir köşesinde beni düşündürüyor.

bisikleti peşin almayı düşündüğüm için yetkili bayilerin indirim yapacağınıda işin içine katıyorum.

aslında şehir&yol bisikletleri bana daha uygun ama yıllık iznimde memlekete Antalya/Akseki gittim için dağ bisikletini tercih ediyorum.

teşekkürler

Tepki
48
Bu seçimlerinin arasında sana Sedona 711v yi tavsiye edebilirim.İnternet'ten incelediğim kadarıyla fiyat/performans oranı gayet güzel.Ancak bütçenizi yazabilirseniz daha cazip bir ürün tavsiyesi alabilirsiniz.
Not:Kron xc1000 satışı yapılan sitelerde belirtildiği kadar hafif değil.Forumda araştırırsan bu konuyla ilgili çok konu bulursun.

Arif Nalbant

• Beğen
Tepki
48
Bu fiyat aralığına göre yeni başlayan düzeyde bir mtb alabilirsin.Eğer ben daha sonra donanımını arttırırım diyorsan ilk seçeneğin Trek 3700(Ömür boyu kadro garantili):
(link) olmalı.
ya da Sedona 711 v (link) önerebilirim.

• Beğen

Ersin Aydın

Daimi Üye
Tepki
57
@Arif Nalbant

Sedona 711 V Erdoğanlar Bisiklette gördüm ve beğendim. Bugünlerde Trek marka bisikletleri görmek içinde sds bisiklete gideceğim.

teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Mert Kabtan

globaldriver

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
Ugur Bilgili
Bisiklet
Trek
Dostum yanlış anlaşılmasın ama herkes kendi bindiği bisikleti tavsiye edecektir. Sen içinden hangisi geliyorsa git onu al, ilerde işin içine girdikten sonra farklı şeyler öğreneceksin ve sonunda kendi kendine bir karar verebileceksin. Mutlaka aşık olacağın bir kadro çıkar ilerde. Bende uzun araştırmalarım soncunda Kron Xc 1000 aldım ama artık bunaldım yeter dedim alayımda kurtulayım modunda oldu :), sonra kullanmaya başladıkça yeni bilgiler öğrenmeye başladım , araziye girdim, düz yolda gittim ve memnunum. Şimdi kimseye sormadan gidip alacağım bir bisiklet modeli var kafamda Scott Scale 10 :) Yani demek istediğim bu seçeneklerden hangisini alırsan al memnun kalırsın ilerde nasıl olsa değiştirmek isteyeceksin. İnsan oğlunun gözü açtır :)

• Beğen

KoxS

Aktif Üye
Tepki
53
@globaldriver

Bu yoruma katılıyorum , tabiki donanım hakkında araştırma yapmalısın fakat seçimini içine sinen bisiklet olarak yaparsan daha mutlu olursun, sonra ufak tefek modifikasyonlarla bisikletinle aranda güzel bir ilişki olur :) bu yüzden mantık evliliği değil aşk evliliği yapmalısın ;)

calbiyik03

Üye
Tepki
54
Trek 3000 Serİsİ DeĞİlde 4000 Serİsİ Bakarsan Daha HoŞ Olur 3000 Ler Donanim Arttirilmasina Gelmİyor, Bende 3700 Var Donanimi Full Deore Yapayim Dedİm En Az 400 Tl Gerekİyor...

• Beğen

Ersin Aydın

Daimi Üye
Tepki
57
@KoxS

KoxS anladığım kadarıyla Specialized kullanıcısısın benim seçeneklerim arasında hardrock modeli var bo modelle ilgili bir bilgin varmı birebir görmüş değilim bisilketi tavsiye edermisin ?

Ersin Aydın

Daimi Üye
Tepki
57
@globaldriver

Gerçekten çok hoş bir cvp olmuş :) kendi bindiğiniz bisiklet eğer benim aradığım tarzda ise önermeniz beni düşündürecektir bunun içinde cevap yazılmış olmasına bile teşekkürü borç bilirim.

Yazdığım seçeneklerden yola çıkarak aklıma takılan tek model olan Specialized-hardrock modelinide gördükten sonra son kararımı vereceğim. Trek şuan daha yakın duruyor ama 1 hafta daha araştırp son kararımı vereceğim.

herkesin tavsiyelerinide bu süreçte bekliyorum.

teşekkürler

KoxS

Aktif Üye
Tepki
53
@Ersin Aydın

Evet ben Hardrock Comp disk kullanıyorum, ben de senin gibi çok araştırdım ama bunu gördüğümde çok beğendim. İstediğim bazı parçaları da aldıktan sonra işim tamam olacak.
Bence bisikletleri kendin gör ondan sonra kararını ver.

• Beğen

Ersin Aydın

Daimi Üye
Tepki
57
Bisklet alamaya karar verdiğimde en fazla 500 TL. veririm diyordum.Bu fiyatlardaki ürünleri nette inceledikten sonra Sedona Borla- Salcano Alu tam bana göre diyerek yetkili bayilere bisikletleri görmeye gidiyorum. Her bayiye gidişimde bisikletleri canlı gözle gördüğümde,sohbetlerimde fikirlerim değişiyor.

Bugün Erdoğanlar bisiklete Tim Brink'ın Dağ Bisikletçiliği kıtabını almak için gittim. biraz hoş sohbetten sonra ürünlere baktık ve bana Sedona 751 modelini gösterip bilgi verdiler o kadar güzel görünen bir bisikletki özelliklerine hayran kaldım.Donanımıyla, kadrosu ile çok çekici bir bisiklet şimdi nerdeyse düşündüğümün iki katını bisiklet için ayırmaya başladım.

Hayırlısı diyelim.

Sedona 751-711V
Trek-4300-3900
Giant-Boulder
Scott-Aspect 50
Specialized-Hardrock

Bayi gezilerinden sonra kafamda oturan modeller bunlar. artık cuma veya P.tesi günü birini seçeceğm bir süprüz olmaz ise

Bisiklet konusunda bilgili arkadaşların tavsiyesileri beni mutlu eder.

Saygılar,
Ersin