Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Specialized epic maraton toplama çalışmaları...

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Ali Nihat GÖRAL tarafından paylaşıldı.

1. Ali Nihat GÖRAL

Ali Nihat GÖRAL Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Çocukluğumda babamın, bana -onca yalvarmalarıma rağmen-bisiklet almamasından mıdır bilmiyorum ama bisiklet sevgisinin bir bölümü de sanırım egoya dönüştü bende.Rahmetli babamın bana bisiklet almaması, beni sevmediğinden ya da durumu olmamasından -gerçi bir fabrikada işçi olarak çalışıyordu ve biz 4 kardeşiz- değildi.Sadece ben onun için çok kıymetliydim.O zamanlar bende bunu anlayacak kapasite ve tecrübe yoktu haliyle.Çünkü çocuktum.

Şimdi Allah bağışlarsa benim de 2 tane oğlum var.Ve gözümden sakınıyorum onları.Tartışmasız onlar için dünyayı yakarım ve dönüp arkama - ben ne yaptım? demem.Babamın o zamanki halini ve düşüncelerini şimdi çok çok çok daha iyi anlıyorum.

Ancak bisiklet konusunda çocukluğumda bastırılmış olmam, sanırım beni bu konuda bir canavara! dönüştürdü.Kendi halinde bir bisiklet bana yetebilecekken, sırf egolarımı tatmin etmek için - en son buna karar verdim- bisiklet toplamaya devam ediyorum.Ha bir süre sonra hepsini satacağım belki ama, galiba egolarım kendilerini deniz kenarında bir şezlonga uzanmış olarak bulacaklar...

Kafanızı daha fazla şişirmek istemiyorum arkadaşlar.Sabır gçsterip okuduğunuz için sizlere müteşekkirim. Fotoğraflarla specialized epic maraton toplama çalışmaları...

Buyrunuz,

Bisikletimin toplanması aşamasında kalan parçalar, maşa (magura 120 mm geliyor),frem sistemi (magura marta SL geliyor)zincir ve rubledir.Umarım kazasız belasız toplayabilirim.Toplama işlemi bittiğinde bisikletimi, kısmet olursa ''Bisikletlerimizin Fotoğrafları'' bölümünde paylaşacağım.Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.Sağlıcakla Kalın...

2. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Renk uyumu güzel olmuş. Parçaların kalitesi zaten ortada hayırlı olsun. :)

Ali Nihat GÖRAL bunu beğendi.
  3. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    ah o egolar ah,şimdiden eline sağlık abi,egolar dan dolayı bizde muzdaribiz :)

4. Ali Nihat GÖRAL

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Saolasın kardeşim...Çok daha iyileri sizlerin olsun..

5. Ali Nihat GÖRAL

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Olsun be Orhan kardeşim.Egolar aslında umut demektir insan hayatında.Ve sen de bilirsin ki, umut biterse hayat biter...Umutlarınız her geçen gün artsın inşallah!

Orhanalkaya bunu beğendi.
  6. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Anlasılan yol canavarından sonra bır de dag aslanı gelıyor,kazasız belasız Ali ;)

7. Ali Nihat GÖRAL

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Eyvallah kardeşim.Allah herkesin gönlüne göre versin..

8. Erman.k

Erman.k Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Parcalari yurtdisindan mi aldiniz? Maliyet ne oldu?

9. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bak bunu sen yazmisdin bana (Gerçekten de imrenmemek elde değil...Kıskanmadım desem yalan söylemiş olurum) bende masallah deyinde nazar degmesin demistim:) Simdide ben Specialized epic'ke kiskandim, Masallah allah nazardan saklasin gercekten samimi söylüyorum cok güzel bir secim yapmissiniz. Kesinlikle ileride ne parcalardan nede kadrodan pisman olmayacaksiniz. Allah yakin zamanda toplamak ve güle güle bu süper efsaneyi kazasiz belasiz kullanmak nasip etsin.

kursatxxx bunu beğendi.
  10. Cömert

Cömert Kıdemli Üye

Seviye:
    Bunca yıllık kazağımdır ( öhhömm ) Şöyle koltuklara ortaya arslanlar gibi saçamadık parçaları. Murat beyin ( Çömez ) başlığından zaten sulanıp duruyordum Mtb'lere iyice deşin bakalım yaramı. Gerçi kenara ayırdığım bir para vardı.Fakat av merakım anlık baskın gelince zaten karbon bir yol bisikletim var diye mevcut olimpik kanatlı yayın yanına , yakın zamanda kendime iyi bir makaralı av yayı aldım. Anlaşılan ek bir bütçe yapmanın yoluna bakmam lazım.

Bu ego olayı her ne kadar inkar etmeye çalışsakta nerdeyse orta yaş grubunun hep içinde bir miktar mevcuttur. Bizde 3 kardeştik ve babam ilkokul öğretmeniydi.İsrarla bisiklet istememi ve israrla olmaz demelerini hep beni sevmedikleri için zannederdim.

Harika bir model ortaya çıkacak gibi görünüyor Nihat bey , Montaj aşamalarını kademe kademe paylaşsanızda gözlerimiz bayram etse nasıl olur ?

Murat Cömez bunu beğendi.
  11. Sezer İmamoğlu

Sezer İmamoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    tam bir dağ canavarı :)

12. Ali Nihat GÖRAL

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Teşekkür ederim Sezer Bey,

Kısmet olur da bi bitirebilirsek bakacağız nasıl bir dağ canavarı olduğuna.... :)