Specialized Demo 8

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Specialized'in cıkardıgı demo 8 hakkında biraz bilgi almak istıyorum..
Kendimi bildim bileli hep dh'lere merak sarmısımdır...
Mesala bu model nasıl bısey
Cok sacma bi soru ama bu bisiklet ile neler yapılabilir?:D:D:D:D
Gercekten merak ettıgım sorular var
mesala ön masada kilitleme olayı varmı
arka suspansıyon nasıl calısıyor vs ...

(link)
Shot with (link) at 2007-07-17

Scudo

Berkay Benli

Daimi Üye
Tepki
235
öncelikle gerçekten muhteşem bir bisiklet sorularınıza gelince ön maşa fox'un 40 adlı modeli bu maşada kilitleme yok fakat sınıfında 1 numara bir maşa. Arka shox ise gene fox'un DHX 5.0 yaylı modeli o da son derece iyi bir modeldir. Dİğer komponentler ise muhteşem. İzmir'de yeni açılan Doruk Bisiklet'e gelecekmiş merakla bekliyoruz:D

• Beğen
Tepkiler: bmxserdar

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
ağırlığıda yaklasık 20 kılo fiyatıda yaklasık 4500 euro olan bişey eklemek gerekirse :)

• Beğen

okan_ergun

Daimi Üye
Tepki
40
DH düşünüyosan seri ve yuksek sayıda üretim yapan büyük ve tanınmış markalardan uzak dur bence.

• Beğen

Soner YAMAN

Forum Bağımlısı
Tepki
51
demo 8 specializedin dh fr sınıfı bir makinası fiyat pahalı fakat birde üzerindeki ekipmanı bir adet nicolai kadroda düşünün bakalım fiyat ne olurdu sınıfına göre fiyat normal değer

obsolate

Daimi Üye
Tepki
265
@Because

herhalda böyle çalışıyordur :D
(not: hareketli resim olduğu için geç yüklenebilir)
http://i135.photobucket.com/albums/q146/obsolate/fsrdh.gif

• Beğen
Tepkiler: Özgür Tunalı

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Türkiye şartlarında ''bence'' gereksiz bir makina:)...

Böyle bir makinayı kullanıyorsan; İnmeye başlayacağın yere kadar çıkaracağın bir kamyonetin olmalı...
Yoksa çıkacağın yere çıkana kadar, 20(veya üstü) kilodaki bu makinayı çıkardıktan sonra inecek halin kalmayabilir;)...

Bende oldukça ilgili olmama rağmen, hiç FS toplamak istemiyorum...15 kilo bir Hardtail'im(TAXI) var ve beni nispeten yormadan çıkarabiliyor ineceğim yere...
İllede Sert iniş makinası istiyorsan ise Scott Ransom gibi bir All mountain Türkiye'de oldukça iyi iş görür...

Bu arada İstanbul civarında bu bisikletle inecek yer yok denecek kadar az...Alınıp şehirde binilirse ise yazık olur makinaya...

En yakın güzel alan Uludağ olacaktır, bu makinaya uyan...

Fakat alınırsa da Kamyonet, pick-up tarzı bir ulaşım aracı şart olacaktır...

Eğer Almanya, İsviçre gibi bir yerde yaşıyor olsam ve ayıracak bütçem olsa alacağım ilk makina olurdu:)

İyi günler:)

monster_bike

Aktif Üye
Tepki
51
bende duvara asmak için kendim böyle bişey yapcam eğer salam da olursa bukadar pahalıya satmıyacağıma eminim

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
@ncok

biz burada dhlardan bahsediyoruz. ki dhlar için 19-20 kilo gibi ağırlıklar abartılı değil.hayya yani dağa ağırları bile var. yani bir hardtail freeride bir bisikler 15-16 kiloyken bir downhill için abartılı değil.bu bisikletleri bir mtb yada yarış bisikletleri karşılaştırmamak gerek örneğin alican abi ve halil abinin bu resimde her şey anlatıyor:D burda 10 kiloluk bir mtb(scale 70-sol taraf)diğer taraftata ise corretec c-two 15 kilo dirt jump bisikleti(hardtail)
http://i218.photobucket.com/albums/cc25/zoeturkey/08.jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@cakhiy

Halil abi o sele altı çantasını ve suluğu çıkartsaydı kesin biancanın tekerler yere basar:D

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
@ncok
:)
Yanlış oldugunu düşünüyor isen kackar bisiklette demo 8 olmasada umf freddy adlı tarz ve kompanent olarak eşdeğer olan bisikleti tartabilirsin :)

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
@ncok

Benim giant ac1, 20 kg hemde kadrosu 3.8 kg iken. Demo 8 in kadrosu 5 kg.