Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Specialized arka dış lastik delikleri ve sele sorunsalı

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında idrisarici tarafından paylaşıldı.

1. idrisarici

idrisarici Aktif Üye

Adı:
    İdris ARICI
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba. Geçenlerde yeni aldığım Allez C2 modeli bisikletimi kontrol amaçlı servise götürdüm. Kontroller esnasında arka dış lastikte 10 cm aralıkla iki tane toplu iğne başı büyüklüğünde delik farkettim. Servis elemanı bunun kasıtlı olduğunu ve tüm modellerde bulunduğunu söyledi. Bunun amacı ne olabilirki?
    Yaklaşık 100 km lik sürüşün ardından penisimde bir uyuşma meydana geldi. Bunda sele yüksekliğinin ve pozisyonunun etkisi olduğunu düşünüyorum. Siz hangi parametreyi elden geçirmeliyim? Tek seferde kaç km lik sürüş gerçekleştiriyorsunuz?
    Forumdan satın aldığım Sigma rox 6.0 ı biraz inceledikten sonra standart saatlerden bir hayli karışık olduğunu farkettim. Cihazla ilgili tavsiyeleri de bekliyorum arkadaşlar. Biliyorum biraz fazla oldum :)

Güncelleme

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Delikler lastik aşınmasını göstermek için. Onlar kaybolduklarında lastiği değiştirme zamanınız gelmiş demektir.

Konunun uzmanı değilim ama önce selenin şeklini gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Uyuşmanın nedeni genelde sinir veya damarlara baskı uygulanmasıdır, bu da selenin pozisyonundan pek etkilenmez.

3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba,

Dış lastikteki o delikler lastiğinizin ömrünü takip etmek içindir. Bu delikler görünmez hale geldiklerinde lastiğiniz artık ömrünü dolduracak kadar aşınmıştır anlamına gelir. Yani delikler kaybolduğu zaman lastiklerinizi mutlaka değiştirmelisiniz.

Sele kosunda ise açı, yükseklik, ileri geri pozisyonu konforu çok etkiler. Specialized seleler genel olarak yapıları gereği kemiklerin üstüne oturmanızı sağlar. Kemiklerinizi hissediyorsanız zaman ile alışırsınız ama yine de seleyi biraz alçaltmakda fayda olabilir (2-3mm lik adımlar ile). Baskı ön tarafta ise selenin ileri geri ve açı pozisyonlarına bakılabilir.

idrisarici bunu beğendi.
  4. idrisarici

idrisarici Aktif Üye

Adı:
    İdris ARICI
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Evet belirgin şekilde kemikleri hissediyorum. Bu uyuşma sanırım sinir ezilmesine bağlı. Yaklaşık üç gün sürdü uyuşukluk. Birkaç kişi hafif öne eğmelisin dedi ama çoğu yerde paralel olmalı okudum. Hangini yapmalıyım?

5. kuşlar gibi özgür

kuşlar gibi özgür Bisiklet tutkunu ^^

Adı:
    Barış
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Biraz öne eğin seleyi