Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Specialized allez x3 - Giant scr 2 veya 1 Aradaki farka değer mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında 0zann tarafından paylaşıldı.

1. 0zann

0zann Yeni Üye

Seviye:
    Uzun zamandır kafayı bisikletlerle bozup seçenekleri 3'e indirmeyi başardım. İlk yol bisikletimi alacağım ve sınırlı bir bütçem var. Araştırdığım kadarıyla kadro şekli geometrisi yol bisikletinde çok önemli. Ancak işin tekniğinden anlamıyorum. Bu 3 seçenekten hangisi daha mantıklı olacak? Specialized'ın görüntüsüne hayranım ancak bütçemin üzerinde kendimi çok zorlamam gerekicek. Donanım olarak giant SCR 2 ile benzer. Tek önemli fark sanırım karbon çatal. SCR 1 ise specialized'dan üstün görünüyor.

Benim en önemli sorum üstadlardan kadro kalitesi ile ilgili. Specialized için bütçemi çok zorlamaya değer mi? SCR 2 tercih ederek neredeyse spd ayakkabi pedal dahil tüm ekipmanımı da toplayabiliyorum...

Ayrıca 179cm boyuma 56cm kadro iyi midir ?

Bisiklet linkleri ve teknik detaylar:

http://www.aktifpedal.com/specialized-bicycle/yolyaris-bisikleti/allez/allex-x3 Specialized Allez x3 799eu

http://www.kackarbisiklet.com/tr/pr...&CID=12&PID=447&probrand=&prosize=&procolour= Giant SCR 2 599eu

http://www.kackarbisiklet.com/tr/pr...&CID=12&PID=446&probrand=&prosize=&procolour= Giant SCR 1 734eu

Üstadlardan yardım bekliyorum.. Teşekkürler..

2. MertSayın

MertSayın Kıdemli Üye

Seviye:
    bacak boyunuzu bilmiyorum ancak 1.79 boya 56 kadro büyük gelir diye düşünüyorum, 52-53cm ideal olur ama yine de alacağınız bisikleti mümkünse deneyerek alın, kadro boyu rahatınız açısından oldukça önemli bi konu... Yukarıda linklerini verdiğiniz bisikletlerden de scr 2 modelini eleyin derim, bütçeyi biraz zorlayıp en azından sora veya tiagra setli bi bisiklet alın ki bisikletten soğumayın :)

0zann bunu beğendi.
  3. MertSayın

MertSayın Kıdemli Üye

Seviye:
    ilk linkteki specialized allez modelinde de 2300 set kullanılmış, onu da listenizden çıkarın bence.. yerinizde olsam o bütçeyle marka değeri daha düşük ancak donanım olarak yüksek bir bisiklete yatırım yapardım.. çünkü seçtiğiniz bisikletler başlangıç modelleri, boş yere marka parası verip vites-fren sisteminden feragat etmeyin derim..

Tolga Günsezer ve 0zann bunu beğendi.
    0zann

0zann Yeni Üye

Seviye:
    Teşşekkürler yorumlar için giant scr1 de karar kıldım gibi gözüküyor.

5. can coskun

can coskun Üye

Seviye:
    bisikletten memnunmusunuz?