Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Specialized Allez / Scott Sub 20 mi yoksa Specialized Sirrus / Scott Speedster 60 mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ghaldszar tarafından paylaşıldı.

?

Specialized mi Scott mu?

1. Specialized

65,4%
  2. Scott

34,6%
  1. Ghaldszar

Ghaldszar Yeni Üye

Seviye:
    Aslında aynı soruyu daha önce açtığım konuda da sormuştum fakat konu başlığı çok daha genel olduğundan ve benim şu durumda bu bisiklet kullanıcıları ve bilenlere ulaşmam daha önemli olduğundan burada tekrar "Specialized Allez ve Scott Sub 20 mi yoksa Specialized Sirrus ve Scot Speedster 60 mi" ismiyle başlık açtım. Öbür taraftan soruyu silecektim ama maalesef belli bir süreden sonra silinmiyor herhalde. Umarım forum kurallarına aykırı bir durumda kalmamışımdır.

Diğer tarafta da anlatmıştım ama burada da kısaca değineyim.
    Ben bir yol bisikleti kız arkadaşıma da bir tur bisikleti düşünüyorum. Aslında bir çok yorum oluyor benim yol bisikleti isteğime ve ilk olarak onunla başlıcak olmama ama neyse zaten diğer konuda onunla ilgili yorumlar geliyor.

İki marka arasında kaldım Specialized ve Scott arasında.
    Aslında hafta sonu Doruk bisiklette Specialized Allez ve Sirrus modellerini görünce, ki herhalde yüzlerce bisiklet içinden ilk gözümze çarpanlar onlardı, aklımız başımızdan gitti. Nedir bu kadar onları diğerlerinden bir anda ayırt ettiren bu kadar estetik kılan bilmiyorum ama kız arkadaşım onu gördükten sonra denediği hiç bir şeyi beğenmedi. Specialized markasını ne duymuştu ne de hakkında bir şey biliyordu. Ben de bakarken orda asılı olananedir derken baktım Specialized. Ondan sonra her şey yalan oldu.
    Tabii biz biraz tip olarak baktık üzerindeki komponentler needir ne değildir nasıldır hiç bir fikrimiz yok. Tek bildiğimiz kadrolarının çok iyi olduğu ömür boyu garantili olduğu.
    Şu anda kafa onda ama yine de sormak istiyorum karşılaştırma yaparsak
    Specialized Allez mi yoksa Scott Speedster 60 mı?
    Kız arkadaşım için de Specialized Sirrus mu yoksa Scott Sub 20 veya Sub 30 mu?
    Sub 20ve ya 30 mu diyorum çünkü belki SCott'ta biraz daha fiyat avantajım olabilir. Eğer olursa 20 daha yakın fiyatlarda olacak olmazsa 30 ile aynı fiyatlarda olacağı için ikisi için de soruyorum.

Gerçi gönül Specialized' de ama ne farkları var. Komponent vs. açıısından karşılaştırdığımızda hangisinin ne tür avantaj ve dezavantajı olur?

ya da en iyi "salla hangisi daha iyi" durumunu gönün ne istiyorsa onu al mantığı mı?

Specialized Allez
    Fiyatı : 979,00 €

Kadro Specialized A1 Premium Aluminum, fully manipulated tubing, smooth weld compact race design, integrated headset
    Suspansiyon N/A
    Çatal/Amortisör Specialized FACT carbon, carbon fiber legs, aluminum crown and steerer
    Furş Takımı Specialized Mindset, 1-1/8
    Gidon Boğazı Specialized Comp-Set, 3D forged alloy, 4-position adjustable, 4-bolt 31.8mm clamp
    Gidon Specialized Comp, 6061 alloy, short drop, ergonomic shaping, 31.8mm
    Sargı/Elcik Body Geometry Bar Phat, cork ribbon w/ 2.5mm gel padding
    Ön Fren Ultralight dual pivot brakes, Teflon pivots, forged alloy w/ cartridge pads
    Arka Fren Ultralight dual pivot brakes, Teflon pivots, forged alloy w/ cartridge pads
    Fren Kolları Shimano Sora, 9-speed STI, flight deck compatible
    Ön Arttırıcı Shimano Sora, 31.8mm clamp, bottom pull
    Arka Arttırıcı Shimano Tiagra, long cage
    Vites Kolları Shimano Sora, 9-speed STI, flight deck compatible
    Kaset Shimano Sora, 9-speed STI, flight deck compatible
    Zincir Shimano HG73, 9-speed
    Aynakol Sugino, five arm, polished
    Dişliler 50 x 39 x 30t
    Orta Mil Sealed cartridge, square taper, 68mm x 103mm
    Pedallar Silver cage, black body, w/ toe clip and strap
    Jantlar Alex S500, sleeve joint, CNC sidewalls, 32h
    Ön Hazne Specialized forged alloy, 32h, sealed bearings, QR
    Arka Hazne Specialized forged alloy, 32h, double sealed bearings, cassette, QR
    Jant Telleri Stainless 14g
    Ön Lastik Specialized Mondo Sport, 700x23c, wire bead, 60TPI, Flak Jacket
    Arka Lastik Specialized Mondo Sport, 700x23c, wire bead, 60TPI, Flak Jacket
    İç Lastikler Specialized standard presta tube
    Sele Specialized Comp Road, full padding
    Sele Borusu Specialized carbon wrapped, two-bolt clamp, 27.2mm
    Sele Mandalı Specialized alloy 31.8mm

Specialized Sirrus
    Fiyatı : 649,00 €

KADRO Specialized A1 Premium Aluminum, fully manipulated tubing, Designs for Women compact design, integrated headset, hourglass speedstays
    SÜSPANSİYON N/A
    ÇATAL / AMORTİSÖR Specialized Comp, A1 Premium Aluminum legs, Cr-Mo steerer
    FURŞ TAKIMI Specialized Mindset, 1 1/8
    GİDON BOĞAZI Specialized 3D forged 6061 alloy, 31.8mm bar clamp
    GİDON Specialized Event, A1 Premium Aluminum alloy, 580mm width, 31.8mm
    SARGI / ELCİK Women's Body Geometry Comfort II grips, triple density gel
    ÖN FREN Forged 6061 alloy, 85mm linear pull, multi condition pads
    ARKA FREN Forged 6061 alloy, 85mm linear pull, multi condition pads
    FREN KOLLARI Shimano EF-50, EZ Fire, integrated w/ shift lever
    ÖN ARTTIRICI Shimano T301, 31.8 clamp, bottom pull
    ARKA ARTTIRICI Shimano Sora, long cage
    VİTES KOLLARI Shimano EF-50, EZ Fire
    KASET Shimano HG-50, 8-speed 12-25t
    ZİNCİR KMC Z-51, 8-speed
    AYNAKOL Sugino XD, five arm, polished arms w/ chainguard
    DİŞLİLER 48x38x28T
    ORTA MİL Sport cartridge, square taper, 68 x 113mm
    PEDALLAR Composite body, alloy cage w/ toe clips and straps
    JANTLAR Alex S500, 700c, alloy double wall, machined sidewalls
    ÖN HAZNE Specialized forged alloy, 32 hole, double sealed bearings, QR
    ARKA HAZNE Specialized forged alloy, 32 hole, double sealed bearings, QR
    JANT TELLERİ Stainless 14g
    ÖN LASTİK Specialized All Condition, 700x28c, wire bead, 60TPI w/ Flak Jacket
    ARKA LASTİK Specialized All Condition, 700x28c, wire bead, 60TPI w/ Flak Jacket
    İÇ LASTİKLER Specialized standard presta tube
    SELE Body Geometry Dolce Women's
    SELE BORUSU Alloy suspension, 27.2 w/ preload adjust
    SELE MANDALI Specialized CNC, alloy, 31.8mm clamp

Scott Speedster 60
    Fiyatı : 825,00 €

Weight
    9,70 kg
    21.37 lbs

Frame
    Hydroformed Alloy Tubing
    Road geometry
    7005 Alloy D.Butted
    Integrated Headtube

Fork
    ADDICT Carbon/Alloy
    1 1/8 "" Alloy steerer Integrated

Headset
    Integrated Steel Cup

Derailleur (Rear)
    Shimano RD 2200
    24 Speed

Derailleur (Front)
    Shimano FD 2203 - F

Shifters
    Shimano Sora ST-2200
    Dual control 24 Speed

Brakes
    Scott Comp L SCBR- 316 A
    41-56 mm

Crankset
    Truvativ ISOFLOW
    30/42/52 T

BB-Set
    Truvativ 07BB 68/108

Handlebar
    Scott Road Drop OS
    Anatomic 31.8 mm

H'stem
    Scott Road Team OS
    1-1/8"" / four Bolt 31.8 mm

Seatpost
    Scott Alloy 31.6mm

Seat
    Scott Road Pro

Hub (Front)
    Scott Comp 32 H

Hub (Rear)
    Scott Comp 32 H

Chain
    KMC IG 51

Cassette
    Sram PG-850
    12-26 T

Spokes
    14 G Stainless
    silver 2 mm

Rims
    Alex Race 24 Aero Profile
    Front / Rear 32 H

Tires
    Hutchinson Equinox Wire
    700 x 23 C

Scott Sub 20
    Fiyatı : 800,00 €

Weight
    11,60 kg
    25.55 lbs

Frame
    New Evo/Aero hydroformed alloy tubing w Evo D/O 26"

Fork
    Scott SUB straight alloy fork
    26“ or 700C disc only

Headset
    Ritchey OE Logic Zero, semi integ.

Derailleur (Rear)
    Shimano Alivio RD-M410 SGS
    24 Speed

Derailleur (Front)
    Shimano FD-M310
    34.9mm clamp

Shifters
    Shimano SL-MC 40-8
    w/gear indicator

Brake Levers
    Shimano BL-M 486
    Disc

Brakes
    Shimano Deore BR-M 486 disc
    w SM-RT53 CL 160mm

Crankset
    Shimano FC-M 411
    48x36x26 T w CG

BB-Set
    Shimano BB-UN 26 / 68-113mm

Handlebar
    Scott X-Rod OS ,
    580mm, 5° bend

H'stem
    NVO™ 3 OS Stem / 4 bolt
    40mm adjustable

Pedals
    Wellgo 998 A

Seatpost
    Scott Comp HL-SP 209
    31.6mm

Seat
    Scott SUB

Hub (Front)
    Scott Comp Disc CL

Hub (Rear)
    Shimano FH-RM 65 CL

Chain
    Shimano HG 40

Cassette
    Shimano CS-HG30- 8I
    11-30T

Spokes
    stainless black, 14G/2mm

Rims
    Alex SUB 26", 32H,
    black anodized, for disc

Tires
    Continental Sport Contact
    26“ x 1.3 or 622-32C

Scott Sub 30
    Fiyatı : 615,00 €

Weight
    11,15 kg
    24.56 lbs

Frame
    new Scott 09 Evo/Aero
    hydroformed alloy tubing
    w Evo D/O 26“ / 700C

Fork
    Scott SUB straight alloy fork
    26“ or 700C

Headset
    Ritchey OE Logic Zero, semi integ.

Derailleur (Rear)
    Shimano Acera RD-M 360
    24 Speed

Derailleur (Front)
    Shimano FD-C051
    34.9mm clamp

Shifters
    Shimano ST-EF 50
    easy fire w/gear indicator

Brake Levers
    Incl. in shifters

Brakes
    Tektro / SCB-36 A
    V-Brakes / blackk

Crankset
    Shimano FC-191
    48x38x28 T w CG

BB-Set
    Shimano BB-ES-26
    68-113mm

Handlebar
    Scott X-Rod OS,
    580mm, 5° bend

H'stem
    NVO™ 3 OS 31.6 / 4 bolt
    40mm adjustable

Pedals
    Wellgo 998 A

Seatpost
    Scott Comp HL-SP 209
    31.6mm

Seat
    Scott SUB

Hub (Front)
    Scott SCO 31

Hub (Rear)
    Shimano FH-RM 65 CL

Chain
    Shimano CN-HG 40

Cassette
    Shimano CS-HG30- 8I
    11-30T

Spokes
    stainless black
    14G/2mm

Rims
    Alex SUB 26“ or 700C
    32H, black anodized for disc

Tires
    Continental Sport Contact
    26“ x 1.3 or 622-32C

mechul bunu beğendi.
  2. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    şimdi düşündüğünüz bisikletleri tekrar kontrol ettim bence bu bisikletler arasındaki en önemli farklar sahip oldukları jant ebatları ve lastik genişlikleri olacaktır ilk önce bu konuda bir fikire sahip olup ondan sonra özelliklerini tartarsak daha çabuk sonuca varırız 23 mm. genişliğindeki scott s60 yol kadrosuna sahip ve tek farkı gidonu. bu bisikletle keyifli sürüşler yapabilir ve gidonu yol gidonuna çevirip tam anlamı ile bir yol bisikletide kullanabilirsiniz ancak ben hem şehir içinde yol bisikleti gibi hızlı olacağım aynı zamandada korkmadan kaldırıma çıkıp inmem gerekir daha sert bir sürüş yapmam gerekir derseniz sehir içi ve kıvraklık olarak 26'' lik daha geniş ebatlı lastikleri ile sub serileri işinizi çok güzel görür ve kendilerini çokda beğenirim ilk önce belirlemeniz gereken hangi tür bir bisiklete ihtiyacınız var yol bisikletimi şehir bisikletimi?eğer şehir bisikleti düşünüyorsanız sub lara alternatif cannondale bad boy bunuda inceleyi delta bisikletde görebilirsiniz.kolay gelsin

3. Ghaldszar

Ghaldszar Yeni Üye

Seviye:
    Acaba yanlış mı anlaşıldı yazdığım soru diye düşünüyorum bu cevap üzerine.
    Şöyle açayım o zaman.

Ben bir yol bisikleti istiyorum ve
    Specialized Allez ve Scott Speedster 60 arasında kaldım.
    Kız arkadaşım da bir tur bisikleti istiyor ve onun için de Specialized Sirrus ile Scott' un Sub 20 ve Sub 30 modellerini düşünüyoruz.
    Benim kafamdaki tamamen bir yol bisikleti fakat eğer fikir değiştirirsem de zaten kız arkadaşıma aldığımın aynısından alacağım için aslında çokda sorun teşkil etmiyor bu konuda. Ben son ana kadar yol bisikleti diye direnicem ;)
    Yani buradaki soru bir tur ile bir yol bisikleti karşılaştırması değil. Alınacak bir yol bir de tur bisikleti için 2 markada yakın fiyatlı modeller arasında benim ve kız aradaşım için hangilerini seçmem gerektiği.

4. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bence kız arkadaşınız için eğer sadece küçük geziler yapacaksa sub 30 u tercih etmesi ama çok sık kulanacaksa 20 seriside olabilir disk frenli güzel bir model ama bildiğim kadarı ile sub30 da 28'' lik modelde olacak bu hızınıda arttırmış olacaktır ben onu tercih ederdim ancak sizin işiniz çok daha zor illa onları alacaksanız ben olsam beğendiğimi alırdım ama yol bisikleti alırken çok daha fazla bu işe vakit ayırmalı ve uzman arkadaşlardan fikir almalısınız aldıktan sonrada pişman olmamak için.üzerlerinde sora sistem var ve bu en alt compenant 3lü aynakol işinize yararmı bisiklet sonradan size ağır gelirmi sitedeki üst donanımlı 2. ellere sonra gıpta ile bakarmısınız.....gibi sorular bence siteyi iyice bir hatim edin ve son kararınızı değişik yorumlar alıp netleştirin, iyi günler

Ghaldszar bunu beğendi.
  5. BülentBayraktar

BülentBayraktar Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sanırım konuyu tam okumadınız.Arkadaş kendisine yol bisikleti kız arkadaşına şehir bisikleti almayı düşünüyor.Arkadaşım sub 20'nin trek'teki karşılığı olan su 200 kullandım.Şimdi ise sırrus kullanıyorum.İkisinide kullanmış biri olarak benim tercihim sırrus olurdu.Tabi kullanım amacına göra tercihler değişebilir.Sırruslar hızlı ve atak bir kadroya sahiptirler.Sen yol bisikleti alcağına göre kız arkadaşınla birlikte çıkacağınız turlarda senden pek de geride kalmamış olur:)

Ghaldszar bunu beğendi.
  6. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    TEŞEKKÜRLER MESAJIMI DÜZENLEMİŞTİM TEKRAR ZATEN İYİ GÜNLER

7. emrea

emrea Üye

Seviye:
    Specialized hala işinin başında olan bir adamın "Dünya'nın en iyi bisikletlerini yapacağım" iddiasıyla kurduğu ve işisadece bisiklet üretmek olan bir şirkettir. "Innovate or Die" yani "geliştir yada yok ol" sloganıyla son 15 yıldır bisiklet pazarının hemen tüm teknolojik atılımlarının öncüsü olmuştur.
    Dünya'da AR-GE adına en çok para harcayan, kadro sağlamlık ve performans testleri için en büyük yatırımı yapan, ABD'de ilan edilmiş endüstri standardlarının (TSE standardları benzeri) yükseltilmesi için lobicilik yapan, bisklet dizayn ederken ortopedi uzmanlarından da faydalanan ve bu bağlamda en geniş ekibi bünyesinde barındıran tek şirkettir.
    Specialized giriş seviyesi bisikletlerinden en üst seviye bisikletlerine kadar tüm ürünlerinde en çok bisiklet performansına önem verir. Şöyle ki aldığınız her Specialized bisiklet sayesinde:
    1- Bisiklet sürüş performansınızın kusursuz olacağından (yani bisikletinizin yol tutacağından, pedallama gücünüzden -kusursuz kadro dizaynı ve pivot noktası yerleşimi sayesinde-hiç kaybetmeyeceğinizden)
    2- Bisikletin amacına göre mevcut en konforlu bisiklet olduğundan (yani bisiklet sürüşünden sonra belinizin, sırtınızın, bacaklarınızın gereksiz yere ağrımayacağından ve dolayısıyla bisiklet sürmekten vazgeçmeyeceğinizden)
    emin olabilirsiniz.

Bisikletleri karşılaştırıken bisikletin önce kadrosuna(ve kadrosunda kullanılan malzemelere) sonra jantlarına ve en son olarak ekipmanına bakmalısınız. 1) Giriş seviyesi bisiklet kullanıcısının gerçekte ihtiyacı olmayan nitelikte ekipmanla donatılmış ama buna karşın kadro kalitesinden ödün verilmiş bir bisiklet yukarda sıraladığımız performans niteliklerine asla sahip olamayacaktır 2) Ekipmanlar bisiklet kullanımına ve yapılan km'ye bağlı olarak zaman içinde (1500-2000km) değiştirilmek zorundadırlar. Sürücü deneyim kazandıkça ve ihtiyaç hasıl oldukça bu yatırımı yaparlarsa, sonuçta iyi kadrolu ve iyi ekipmanlı bir bisiklete zaman içerisinde sahip olacaklardır ve bisikleti tümden kaldırıp atmak yerine sadece ekipman yatırımı yaparak sonuçta daha az masraf yapacaktır.
    Bahsettiğiniz iki model hakkında ise:
    Allez Specialized'ın en üst ve pahalı yol bisiklet modeli Tarmac'la aynı dizayna ve aynı performans özelliklerine sahiptir. İlerde daha iyi bir yol bisikletine bineyim deyip Tarmac serisine geçtiğinizde hiç bir yadırgama yaşamazsınız.
    Sirrus "fitness" yani spor amaçlı bir tur bisikletidir. Yol bisikleti kadar düşük oturumda bisiklet sürmek istemeyen ama yol bisikleti kullanıyormuş hissini almak isteyen tüm sürücüler için oldukça iyi bir seçenektir.

Nzm!, BORA AÇAR, Oktay Ataş ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  8. FatihDokmeci

FatihDokmeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,
    Sirrus la ilgileniyorum yalnız kaç kg bilgi verebilir misiniz?
    Sitede ve formda bu bilgiye ulaşamadım.
    Ayrıca en az bir hataflık uzun turlara önerir misiniz? %90 asfalt.
    Teşekkürler.

9. djayo

djayo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Öncelikle herkese merhaba. Türkiye'deki bisiklet piyasası çok renklenmeye başladı. Bu mutluluk verici bir şey. Bende 3 aydır bisiklet araştırması yapıyordum. Cannondale , Corratec , Cube , Merida, Scott ürünlerinin altından gitdim üstünden çıktım. Ve bu 3 aylık araştırma süresince bu markalara o kadar adapte olmuşum ki SPECIALIZED markasından haberim bile yok. Adını hiç duymadım bile. Neyse en son MERIDA - MATTS TFS XC 500-V de karar kıldım. Sabah gidip bisikleti alacaktım.

O gece ilahi bir kuvvet beni yatağımdan çıkArdı ve tekrar bilgisayar başına oturttu. Son kez bakayım dedim. Bu forumdaki bir konuyu okumaya başladım. SPECIALIZED alla alla bu isim geçmeye başladı satırlar arasında. Aktif Pedal demişler. Girdim baktım. Hiç abartmıyorum sayfayı açtım. HARDROCK PRO DISK modelini gördüm ve görür görmez vuruldum. :)

Kadro'da kullanılan patentli aliminyum özel alaşım, komponentler . Dedim tamam budur. ! Sabah olmasını dört gözle bekledim. Sabah firmayı aradım. Pazarlık bile yapmadım. Siparişi verdim. % 10 indirimi otomatikman yaptılar zaten.

3 gündür kullanıyorum. Şimdiden 85 km yol yaptım. aerodinamik yapısı o kadar güzek ki , sürüş sırasında ağrı , sızı , yorgunluk hissetmiyorsunuz. Ayrıca geçtiğim her yerde insanlar kafasını çevirip bakıyor. Çünkü çok hoş bir dizaynı var.

Neyse sadede geliyorum :) Böyle büyük ve kaliteli bir marakanın, ismini bu güne kadar "ben" duymamıssam , bu firmanın ülkemizde reklam ve tanıtım eksikliğinin olduğunun en büyük ıspatıdır. Umarım bu konuda çalışmalar yaparlar ve bisiklet severlerle bu markayı tanıştırırlar.

Herkese sağlı sürüşler dilerim. Saygılarımla.

üstüninanç bayram bunu beğendi.
  10. FatihDokmeci

FatihDokmeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,

Öncelikle hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.
    Ben de uzun bir süre Sirrus Expert ile ilgilendim,hatta 2010 modelini getirmeye kalkacaktım ama ne olduysa olmadı,bir türlü anlaşamadık.
    Ürün süper olması satış için yeterli değil,tanıtım ,pazarlama,müşteri ile dialog da çok önemli...
    Kısmet olmadı,ama Expert de de aklım kalmadı değil..

11. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sirrus ların ağırlıkları 10.250-10.350gr arasında değişiyor baktığınız model için pedalsız...

Bisikleti alıp uzun turlar yapan bir çok müşterimiz mevcut zaten...

Altuğ Yılmazer bunu beğendi.
  12. djayo

djayo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sağlık olsun ; Şimdiki bisikletinde çok iyi. San katılıyorum söylediklerinde. Sağlıklı sürüşler dilerim arkadaşım.:)

FatihDokmeci bunu beğendi.
  13. Altuğ Yılmazer

Altuğ Yılmazer Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bence kız arkadaşınıza Sirrus alabilirsiniz. Ben Temmuz ayında Sirrus satın aldım. İlk aldığım dönemler sanki daha önce bisiklete binmemişim gibi hissettirdi bana. Çok atik bir bisiklet. Hiç tura katılmamış olsam da tur için gayet uygun olduğunu birçok kişiden duydum.

Eğer Sub 20 ya da Sub 30 almayı tercih ederseniz de, benim kız arkadaşım Sub 30 solution kullanıyor. Renk ve tasarım olarak Sub serisinin içinde en güzellerinden biri. Üzerinde Deore ekipman seti var. Sirrus'da Shimano Altus vites donanımı var. Eğer Deore ile Altus arasında fark var mı derseniz evet var. Ha çok mu büyük fark var. Uçurum gibi değil. Ancak Deore'de vites geçişlerinin çok daha yumuşak olduğunu test ettim.

Bence disk frenli bir bisiklet almayı tercih etmeyin derim. Çünkü kullanacak kişi aşırı kilolu değilse ya da çamurlu bir ortamda kullanmayacaksa bisiklette gereksiz ağırlık olacaktır. Sonuçta Scott ile Specialized kadroların dünyanın en iyi markalarının üretimleri olduğu tartışmasız bir gerçektir. Ha arada ekipman ve lastik kalınlığı açısından görülür farklar vardır. Kadro açıları belki farklıdır. Renkler vs. farklıdır.

Sonuçta Sirrus'ta sahip olacağınız donanım asla kötü bir donanım değildir. 1500-2000 km'lik bir kullanımdan sonra Deore ya da daha üstü bir donanıma da geçiş yapabilirsiniz. Kişisel görüşüm, asıl aldığınız şey bisikletin kadrosudur. Donanım isteğe ya da zamana bağlı olarak rahatlıkla değiştirilebilecek birşeydir. Yol bisikletleri hakkında bilgim olmadığı için sadece kız arkadaşınıza alacağınız bisiklet seçimlerine yorum yaptım.

Umarım en beğendiğinizi alırsınız.

Agamemnon bunu beğendi.
  14. Agamemnon

Agamemnon Kıdemli Üye

Seviye:
    Rakadaş'a katılmamak içten değil. Ben de Sub30 ve Sirrus arasında gidip gelmiştik. Nisan 2010'da İzmir'de Specialized yoktu. Scoot Sub 30 aldım. Çok da mutluyum. İnanılmaz atik ve konforlu bir bisiklet. Kim görse, denese harika bir bisiklet almışsın diyor.

Sub30'un artısı Deore.
    Sirrus'un artısı çatal'ın karbon oluşu.

Yukarıdakiler dışında iki bisiklette türünün en iyisi.

Altuğ Yılmazer bunu beğendi.
  15. ercan günes

ercan günes Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sirrus un geometrisinin yol bisikletine daha yakın olduğunu duydum rampalarda bir trek fx bir sub a göre dahamı yorucu olur acaba

16. ercan günes

ercan günes Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sirrus un geometrisinin yol bisikletine daha yakın olduğunu duydum rampalarda bir trek fx bir sub a göre dahamı yorucu olur? Ayrıca 700 32mm 700 35mm ebatında dış lastik takılabilirmi jantları uyumlumudur

17. Altuğ Yılmazer

Altuğ Yılmazer Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Valla ben taktırmayı düşündüm geçenlerde. Sordum 700 x 32 mm lastik takılabiliniyormuş Sirrus'a. Sirrus'un geometrisi yol bisikletine biraz daha yakın. Mesela Scott Sub 30 Solution da atik bir bisiklet ancak geometrisi Trek FX 7.3 ile benzer durumda. Sonuçta hepsi çok kaliteli kadrolara sahip markalar. Ama ben Sirrus kullanıcısı olarak, şehiriçi gezinti dışında fitness, hız amaçlı kullanacaksanız sirrus almanızı tavsiye ederim.

Kişisel görüşüm, Trek FX'leri, özellikle de 2011 serisinin kadro açılarını ve renklerini hiç beğenmedim. Sirrus almadan önce çok araştırma yaptım. Trek almayı da düşünüyordum. Sirrus'u aldıktan 1 hafta sonra yolda bir Trek FX 7.3 gördüm. Almadığıma sevindim açıkçası. Ha bu demek değil ki Trek kötü bisikletler üretir. Asla. Göz zevki sadece.

Açıkçası alacaksanız Sirrus Sport alın. Hem Karbon maşalı, Shimano Aliviolu, barendleri de var. Barend diyip geçmemek de lazım. Bayağı işe yarıyor zor zamanlarda.

18. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sirrus diğerlerinden 1 kg kadar daha hafif, şık bir bisiklet ancak
    sub 10 ya da trek fx 7.5-7.7 nin muadili olabilecek modelleri Türkiye ye getirmiyorlar.
    Arka çatalı da karbon ya da tüm kadro karbon olan daha iyi modelleri var. Örn: sirrus comp ,sirrus expert, sirrus pro.
    Corrateckin shape ca veya canondalenin quick cx ine alternatif olabilirlerdi.

19. olgun şenel

olgun şenel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba. Yukarıda yaptığınız yorumdan sonra sormak istedim yardımcı olabilirsiniz belki diye.

Ben yol bisikleti almaya karar verdim sayılır. Daha doğrusu turlarada çıkacağım ama ayda yılda 3-5. Bagaj takarak halletmeyi düşünüyorum. %90 oranda kullanımım şehir içi ve işe git-gel olacak. %10'luk tur kullanımları için (500 km'lik 2-3 günlük yolculuklarda düşünüyorum) yol bisikleti almamı önerir misiniz?

Yol bisikleti noktasında karar kıldıktan sonra burada link vermek doğrumu bilmiyorum ama bu ilandaki bisiklet bana uyar mı?

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?p=1220417#post1220417

Boyum: 1.78
    Kilom: 85

Teşekkürler...