Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Specialized Allez C2 2014 & Giant Defy2

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında İlker_Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. İlker_Yılmaz

İlker_Yılmaz High Cadance...

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Öncelikle herkese merhabalar,
    Uzun süredir kullanmış olduğum MTB bisikletimden vazgeçip yol bisikletine geçiş yapmaya karar vermiş bulunmaktayım...
    Yaptığım araştırma sonucunda iki bisiklet arasında gidip gelmekteyim bu iki bisiklet hakkında bilgi sahibi olan varsa önerilerini dinlemeye hazırım...
    Ayrıca ergonomi bakımından bisiklet boyu hakkında da önerilere açığım boyum 193...
    Şimdiden herkese teşekkürler...
    http://www.giant-bicycles.com/en-us/bikes/model/defy.2/11498/55821/#specifications
    http://www.aktifpedal.com/specializ...-bisikleti-allez?product_id=3687#.U2eMDfl_vg0

2. Ogulcandaan

Ogulcandaan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Aradaki 1200 liralık farka değeceğini düşünmüyorum... Ben olsam giant alırdım, kalan para ile de daha üst seviye komponentler ile tamamlardım.

3. gökhangenel

gökhangenel Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    iki bisikletin framede kullanilan alu kalitesi ayni. onun haricinde geometri farklarini inceleyin defy endurance/plush sinifi bir bisiklettir.

4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aktif Pedal olağan üstü bir fiyat koymuş marka ne kadar başarılı olsa da gerçekten o parayı hak etmiyor.
    Giant'ın Avrupa sitesine girmişsiniz. Tiagra setli Salcano 2000 lira iken Giant 2100 lira olamaz burada yine 3000 lira üzeridir o.
    Onun dışında 3500 liraya kadar bütçeniz varsa bu ikisini değerlendirin derim
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/y.../scott-2014-speedster-20-cd20-bisiklet-1.html
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/y...-pro-triple-bisiklet-siyah-mavi-50x39x30.html

Berke bunu beğendi.
  5. ibt1990

ibt1990 Kıdemli Üye

Seviye:
    giant al derim

6. İlker_Yılmaz

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar evet Giant'ın Türkiye satış fiyatı 1480 dolar ilgili link avrupa satış fiyatına göre yazmayı unutmuşum kusura bakmayın...

7. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    bana sorarsanız specilalized başkadır gıant başkadır her ne kadar baya fark olsada yinede specilalized derim bütçeyede göre tabi bu bisiklet alıp bitmiyor bunun ekipmanı en az 1000-1200 lira 2.3 ay sonra komple bitti benim harcamalarım hayla ufak tefek olsada matara tutucu yaz geldi 2 liye geçme zamanı belki alırsam lamba takımı bunalrıda göz önünde bulundurun şeçiminizi yaparken :)

8. İlker_Yılmaz

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Maalesef düğün dolayısıyla sınır olarak 2500-3000 TL arası koydum 3500 TL 'ye çıkarsam biraz daha ekleyip 4000 TL full ultegra sistem giantı kaçırmam :)
    Aslında biraz daha bekleyip almak isterim fakat yazın büyük bölümünü elemiş olurum zor bir durum kısacası :)

Geometri olarak Specialized daha iyi duruyor açıkçası ayrıca ekipman olarakte herhangi bir eksik bulunmamakta

onur güneş bunu beğendi.
  9. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Dostum sırf laf olsun yol bisikleti alayım şeklinde bir düşünce ile bisiklet alma. Yol bisikleti dediğin şey karbondur nokta. Nasıl acılı adana acılı bir şeyse yol bisikletide karbondur. Para biriktir karbon al.

10. Ogulcandaan

Ogulcandaan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Salcano alabilirsiniz o fiyata karbon. Sedona modellerine de bakabilirsiniz

11. İlker_Yılmaz

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar boy ve kilo bakımından (193-95) full karbon yol bisikletinde herhangi bir sorun yaşamazmıyım
    açıkçası full karbon kadro 105 sistem ile karbon maşa alüminyum kadro full ultegra sistem GIANT marka iki bisiklet aynı fiyat üzerinden satışta 2090 dolar
    belkide biraz daha bekleyip bu ikisi üzerinemi yoğunlaşsam...

Salcano ve sedonayı yol bisikleti konusunda pek düşünmediğim için elemiş bulunmaktayım...