Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Specialized Align Kask Hk.

Konu, 'Giyim' kısmında Şahin DOĞAN tarafından paylaşıldı.

1. Şahin DOĞAN

Şahin DOĞAN Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

Yaz sezonu ile beraber işe geliş-gidişlerimde bisiklet kullanmaktayım. Önceki yazlarda eşim kask kullanmam yönünde ısrar etmesine rağmen yanaşmamıştım. Fakat geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımın bisikleti ile fena halde düştüğünü ve kaskının gerçek anlamda hayatını kurtardığını öğrendim. Tabi sonrasında düşündüm ki bu benimde başıma gelebilir. Bir kaç günlük araştırma sonucunda Specialized Align model kask almaya karar verdim.

Forumda okuduğum bir kaç olayda görüntüyü direk es geçmeme yardımcı oldu. Specialized Align kask giriş seviye için (belki ileride değiştiririm) yeterli güvenlikte midir? Geotech KV-25-12 modeli ile Specialized http://www.aktifpedal.com/align arasında kararsız kaldım fakat daha çok Specialized almaya meyilliyim.

Her iki kask modelini de kullanan arkadaşlar var mıdır bilmiyorum. Fakat ilk kaskım için görüşleriniz önemlidir.

İyi Günler.

2. perizag

perizag Aktif Üye

Seviye:
    Ben tchibodan almıştım kaskımı 15 euro falandı galiba.Bu kadar güvenlik farkı olur mu aralarında bilmiyorum ama 300 liraya da 50 60 liraya da kask olması bana biraz marka değeri satılıyor gibi geliyor.

3. GurkanSamet

GurkanSamet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Güvenlik konusunda pek fark olmuyor evet.Genelde aradaki farkı dizaynı,havalandırması,hafifliği,komforu,aerodinamikliği oluşturuyor,tabi bu dediklerim ile birlikte fiyat 400+ kadar çıkabiliyor.

Bisiklet gibi düşünmeyin kask konusunu,başlangıç için bir kask sonrası için başka bir tane almanıza gerek yok,specialized gayet uygun fiyatta bence,memnun kalırsınız büyük ihtimal.

4. Bilgehan Tilki

Bilgehan Tilki Üye

Adı:
    Bilgehan Tilki
    Seviye: