spe allez, trek 1.2, merida ride, caad 8, ve focus karsilastirmasi

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM

Bikeradar tamamı sora grup setli, giris seviyesi, aluminyum kadro ve karbon maşalı bisikletleri karsilastirmis.

Sonucta hepsi birbirine yakin bisikletler. Farki fren ve ustundeki jant veya lastik belirlemis.

Specialized allez 1.(jantlari ve frenleri ve seleyi begenmisler), Cannondale 2. Olmus, sasi guzel ama frenler zauif ve fiyat pahali deniyor. Giant defy cok konforluymus, ozellikle sasi olarak. Ama jantlari veya daha önemlisi lastikleri yuzunden yuzunden puan kaybetmis. (Specialized'ın jant ve lastikleri defy'a takip denediler en konforlu versiyon buydu diyorlar) , merida ride ise sasi geometrisi olarak en dik ve rahat sürüş pozisyonunu sunuyornus. Focus ise cok hizli bir bisiklet ama cok sert ve konforsuz demisler.

Trek de lastik ve frenlerden puan kaybetmis .tesadufe bakin ben de alir almaz lastikleri degistirdim ve on freni ultegra seviyesi bacak ve kaliperle destekledim. Demek ki aklin yolu bir.

Scudo

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Ride zaten endurance gibi bir kadro. Burada olması anlamsız olmuş. Focus içinse tespit doğru ben yaklaşık 500km'dir kullanıyorum ama hala tam alışamadım :)

Spec ve Cannondale için normal ama tabiiki Avrupa'ya göre. Türkiye'de Alü-Sora setli bir Specialized-Cannondale-Trek ile aynı özellikte Focus-Merida-Giant aynı fiyatta değiller.

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
İçlerinden bir seçim yapsam Cannondale'ı seçerdim. Kadro geometrisini çok beğendim.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Aslinda defy da endurance kadro. Sanirim endurance kadro giris seviyesi icin mantikli oldugundan endurance veya race tipi kadrolari beraber almislar. Tabi bir de test bisikleti olarak meridadan veya giantdan sadece bu endurance kadrolari bulabilmis olabilirler.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Ozan k. Paylaşım için çok teşekkür ederim, sayenizde güzel ve bilgi dolu bir video izledim. Ben gibi İngilizce az anlayanlar için, tek tek özellikleri jant, lastik, ağrı sızı gibi konuları ele alıyor, hepsi eşit statüde konu sahibinin de belirttiği gibi bir sıralama ortaya serdiler. Bilmiyorum belki değişkenlik gösterebilir.

• Beğen
Tepkiler: Ozan k.