Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

spd ?

Konu, 'Giyim' kısmında semihcelikoglu tarafından paylaşıldı.

1. semihcelikoglu

semihcelikoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar günde ortalama 35 km ev ve iş arasında bisiklete binen haftasonları da fırsat buldukça gezintiye çıkan biri olarak spd edinmeli miyim sizce?Bana ne gibi avantaj ve dezavantajları olur anlatabilir misiniz?Şöyle bakıyorum da 150-200 ytl gibi fiyatlardan bahsediliyor.Gireceğim masrafa değer mi dersiniz?

2. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Semih merhabalar. Bir hevesle spd alip ta iyi ki almisim diyenlerdenim. Ben Northwave ayakkabi aldim - 70 Euro. Ki alali 3 sene civari oldu, hala tas gibiler. Bir de Shimano M324 pedal. 35 Euro civariydi bu da. Simdi soyle dusununce, duzgun bir spor ayakkabi alsan hemen hemen ayni para. Ben uzun sure yok yahu ne gerek var deyip kullanmamistim. Ama gereksiz bir saplantiymis benimkisi :D

Artilarindan bahsedeyim, bir kere pedala daha verimli guc aktariyorsun, pedal cevirme stilin duzgunlesiyor. Bisiklet ustunde kesinlikle daha dengelisin spd ile. Tabani sert oldugundan ayagini daha iyi destekliyor ayrica.

Eksilerine gelince.. Bir kere baslarda cok guzel dusuluyor :D Ben ilk seferde ayarini cok sıkı yapmisim. Tabi ilk kirmizi isikta gup diye devrildim :D Ama tabi bu tamamen benim hatam. Ayarini yavas yavas sıkılastirmak en iyisi.

Dedigim gibi bunu alirken kendine guzel bir spor ayakkabi ve de iyi bir pedal aldigini dusunursen, verdigim para helal olsun dersin.

Gule gule kullan :D

Ercan Bayram ve semihcelikoglu bunu beğendi.
  3. wolverinewashere

wolverinewashere Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok ciddi artıları var
    pedalı hem aşağı itebiliyor hemde yukarı çekebiliyorsun
    ki bu ciddi bir performans artışı anlamına geliyor
    özelliklede yokuş çıkarken
    düzgün bir dairesel hareket yaptığından bacakların daha geç yoruluyor
    ama arkadaşında sölediği gibi önce ayarını çok gevşek bıraktırmak lazım
    ayağınız pedaldan kendi kendine kurtulmaya başladığında sıkmalısınız
    bence almalısınız pişman olmazsınız

Ercan Bayram ve semihcelikoglu bunu beğendi.
  4. spokesman

spokesman Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bencede bisiklette olmazsa olmazlardan biri SPD
    Kesinlikle pişman olmayacağınız gibi SPD siz geçen günlerinize acıyacaksınız.

semihcelikoglu bunu beğendi.
  5. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende ciddi bi acıma şeklinde olmamıştı spdsiz geçen günlerime hatta atlayıp zıplarken ki çekingen tavırlarım yüzünden kahrettiğim çok oldu ama:D hiç bi yararı olamasa bacak kaslarını düzenlediği çok ciddi bi gerçek aradı farkı çook kısa zamanda düzenli antreman yapıyosan fark ediyosun .. uzun lafın kısası hem seni daha bi bisikletçi göstererek;) pozitif şekilde motive ediyor hemde fiziksel olarak ciddi artıları var.. ani hareketleri seviyosan sprintlerdeki farkı zaten aldığın gün hissedeceksin şimdiden güle güle kullan...

6. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Spd konusunda konusulanların haklılığını spd'yi deniyince göreceksin zaten.
    Harcadığın para kesinlikle boşa gitmiyor emin ol.
    Spd aldıktan sonra şunu anladım ki bu zamana kadar bastığım pedalın yarısı boşa gitmiş!!!:eek:

Gökhan BİROL bunu beğendi.
  7. Gökhan Seda

Gökhan Seda Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    DOstum spd ile bisikletin üzerinde daha dengeli ve kontrollüsün. Bisiklet sanki vücudundan bir parça gibi oluyor.Extreme hareketler yapıyorsan özellikle çok avantajlı.Bisikletin ayağının altından kayıp gitme düşüncesi kalmayacak;) arkadaşlarımısdan bazılarının da dediği gibi zaten güzel bi spor ayakkabıya tonla para veriyoruz ki biz sürekli bu bisikletleri kullananlar olarak bu üstün kalitedeki ve uzun süre(senelerce) kullanabileceğimiz bu ayakkabıya vereceğimiz parayı son kuruşuna kadar helal edeceksin;)

8. Emir Alaca

Emir Alaca Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence değer kilitli pedal herkeze tavsiye ederim.Zaten kullandıkça siz de farkı görürsünüz.Fazla para harcamak istemiyorsanız shımanonun pd-m 520 kilitli pedalını alabilirsiniz.45 ytl civarı.Ayakkabı olarak da yine shımanonun sh m-121 modelini öneririm.160 ytl civarı. Ben bu ikiliyi kullanıyorum herhangi bir sorun çıkarmıyorlar.

9. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    arkadaşlar doğru söylüyor. kimisi çabuk alışıyor, kimi için biraz zaman alıyor ama bir alıştın mı bir daha normal pedal ve ayakkabıyla binmek istemiyorsun. daha performanslı oluyorsun. açıkçası ben kendimi bisikletin bir parçası olarak hissetmeye başladım ve bisiklete hakimiyetim arttı. kesinlikle öneririm. günlük kullanıma da uygun modellere bakabilirsin ayrıca. kal pedalın iç tarafında kaldığı için takunya gibi ses de çıkarmıyor. tabi zevk meselesi biraz.

fiyatları da aynen yazılanlar gibi. spor ayakkabı ile hemen hemen aynı.

Gökhan BİROL bunu beğendi.
  10. semihcelikoglu

semihcelikoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Valla olumsuz birşey söyleyen kimse olmadığına göre en yakın zamanda araştırıp birtane edineceğim artık herkese teşşekkürler.

11. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Semih kotu bir yani geldi bak aklima. Karda falan binerken ve yurumek gerektiginde (Izmir'de kar nerde bulduysak :D ) bu ayakkabilarla cok guzel dusuluyor. Vibram tabanli olanlar kaymaz, ama onlar da bildigim kadariyla yok. Senin kullanim tarzina gore pek bunun oneminin olmadigini dusunuyorum. Ama yine de belirteyim dedim.

Not: Ben Karagol'e gidiyorum kar yaginca. Kullandigim spd'nin bir tarafi platform pedal. Dolayisiyla botlari gecirip ayagima gidiyorum. Dilersen boyle bir pedal alabilirsin.

12. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    evet haklısınız bu konuda, ben pedalı alırken kar ihtimalini düşünmemiştim. şimdi kışın napsam diye kara kara düşünüyorum çünkü botla sürülebilecek gibi değil bendeki pedal, iyice ufak olanlardan. hoş zorladınmı botla da idare eder ama normal zevkini vermez.