Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SPD SL pedal kulanmakta guclukler nasil asilir

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında yalinay tarafından paylaşıldı.

1. yalinay

yalinay Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Shimano R540 SPD SL Road Pedals yeni kullaniyorum fakat hafif yokusta kalkista pedali kitleyemedigim durumlarda ve ayagimi yere koymam gerektigi durumlarda kilidi ya cabuk acamiyorum veya acmakta cok gec kaldigimdan sorun yasiyorum hatta dusuyorum.Bu pedallara alismak icin neler yapamam gerekir. Bilgileriniz paylasmanizi bekliyorum...

2. Fatih Toraman

Fatih Toraman YalağuzSeyyah

Adı:
    Fatih
    Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    İhtiyacınız olan tek şey zaman. Düşe kalka öğreneceksiniz :) Bende dahil herkes en başlarda düşüşler yaşadı ama sonra bu aksilikler yerini saf kas gücüne bıraktı...KASKı unutmayın :)

yalinay bunu beğendi.
  3. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben şöyle taktik geliştirmiştim, tek tarafı alıştırdım refleks haline gelinceye kadar da kısa mesafe dur kalklı yerlerde diğer ayağımı hiç takmadım pedala. Sol ayağım şimdi hiç dikkat etmesem bile refleks olarak çıkıyor yani beni uğraştırmadan. 2sini takmayın alışıncaya kadar:in:

yalinay bunu beğendi.
  4. Cemre Can Süral

Cemre Can Süral Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Ben mtb pedalı ve ayakkabısı kullanıyorum daha kolay ve rahat çıkıyor ayaktan.Biraz zaman lazım sadece

yalinay bunu beğendi.
  5. Barış Güney

Barış Güney Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben size şunu öneririm..Spd ye alışana kadar sadece spd çalışmaları yapın..Sürekli dur kalk yapın..Alışmadan trafiğe çıkmayın..Eğer sahildeki bisiklet yollarında kullanırsanır önünüze çıkacak olan yayalar sayesinde bol bol bu çalışmayı yapmış olursunuz.. :) Alışma süreci en fazla 2-3 gün sürer..

yalinay ve ihtiyar bunu beğendi.
  6. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Tek şey zaman.
    Fakat şöyle 1-2 taktik vereyim.
    Pedalı çok kafaya takmayın. Sorun yaşayacağım derseniz yaşarsınız. Zaten 2-3 sürüşten sonra o refleks haline gelecek.
    Ayarlarını kendinize uygun yapın. Çok sert ya da çok yumuşak olursa sorun yaşarsınız.
    Mümkün olduğunca az tak-çıkar yapın. Işıklarda arabalara tutunun, yapabiliyorsanız "track stand" yapın. http://www.youtube.com/results?sear...0.196.1171.4j6.10.0...0.0...1ac.1.PVlbrQIjuDc

Yokuş yukarı özellikle yol pedallarını takmak pek kolay değil. O nedenle o tür durumlarda pedalı en az tak-çıkar yapacak şekilde sürün bisikletinizi. Mesela kırmızı yanıyorsa son 5 metre fren yapmak yerine yavaş yavaş yaklaşın ışığa.

ihtiyar ve yalinay bunu beğendi.
  7. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Gökhan' a katiliyorum. Pedallari hic sorun etmeyin. Ben zaten kayisli pedaldan geldigim icin farkina bile varmadim. Fakat benim cocuklarin hepsi ilk günde hemen pedallari normal bir seymis gibi kullanmaya basladilar. Hic bir sorun da görmedim. Kanimca kücük yastan benim sürekli kullandigimi gördükleri icin, kafalarinda "bu zaten böyle kullaniliyor" seklinde bir kavram olusmustur mutlaka!
    Yani herkes icin de ayni sekilde, "böyle yapilmasi gerekiyor"u kaniksayinca hic bir sorun olmaz.
    Ayar konusu da Gökhan' in yazdigi gibi ne sert ne yumusak, deneye deneye bulunur.

yalinay bunu beğendi.