Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SPD performans

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında sebo tarafından paylaşıldı.

1. sebo

sebo Üye

Seviye:
    Bugün 30 km yaparak 0 dan 1200 metreye çıktım.Haliyle az da olsa zorlandığım anlar oldu.Pedallarım düz.SPD pedal kullanmış olsa idim performans artışım ne olurdu? %10,%20.....?

2. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Evet bunun sonucunu ben de merak ediyorum.Bir de yeni başlayanlar için bu tür tırmanışlarda düşük hızlarda seri bir şekilde spd yi ayağımızdan nasıl çıkarabiliriz?

3. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Performans artışınızı net olarak bir yüzde oranı ile açıklamak çok zor. Çünkü zaten bisiklete bindiğinizden ön üst bacak kaslarınız pedal çalışmasına alışkın. Ancak arka kaslar o kadar da değil. Ama bugün spd pedal kullanmış olsaydınız bence performans artışınız %10-25 gibi bir oranda olabilirdi.

Önder spd pedalı ayağından hızlı veya yavaş farketmez, çıkartmanın birtek yolu var ; ayağını ya sağa yada sola çevireceksin. İki şekilde de kilitden kurtulur. Ama bunun hızı sana kalmış.

Başka bir konuda da söylemiştim. Spd pedala geçen arkadaşlar, ayakkabınızı ilk kullanmaya başladığınızda lütfen kilit sertlik derecesini mümkün olduğunca yumuşak tutun. Alışınca daha sıkı hale getirirsiniz.

sebo bunu beğendi.
  4. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    spd kullanımı perforamnsınızı en azından % 25 oranında arttırır diyebiliriz. hem yol bisikletinde hemde mtbde düz ve spd pedal kullandım gerçekten farkı hissediyorsunuz.düz yolda rüzgar olmadığı sürece hiç enerji harcamadan gidiyorsunuz ;)

spdye başladığınızda arkadaşın dediği gibi sıkılık ayarı yumuşakta olsun fakat arazi sürüşüne çıkatığınızda pedala alışmış olsanızda ayarı çok sıkı yapmayın ani düşüşlerde bileğinizi burkabilirsiniz ;)