Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SPD Pedal

Konu, 'Giyim' kısmında mcyc tarafından paylaşıldı.

1. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar aklıma takıldı. Forumda böyle bir şey sorulmadı sanırım(veya araştırmalarımda böyle bir soru bulamadım dersem daha doğru olur)

Kayak yaparken düştüğünüzde, botlarınız kayaktan çıkıyor.
    spd pedalda böyle bir olay var mı acaba? mesela trafiktesiniz, Allah korusun bir araba çarptı size diyelim, ve siz çarpmanın etkisiyle uçuyorsunuz. ayağınızda spd pedal var, o sırada pedalı çıkartmak pek yapılabilecek bir şey değil. uçarken bisiklet de sizinle birlikte mi gelecek?(uçmaktan kastım, havada süzülmek değil:D öyle de olabilir gerçi çarpmanın şiddetine göre) yoksa kayaklardaki gibi otomatik bir atma sistemi var mı?

2. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    evet spd pedallardada bir atma sistemi var kaza ve tehlike anında kendini atıyor...

3. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
  4. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    teşekkür ederim bu konuyu biliyorum fakat okuduklarım kadarıyla bu konuda ayakkabının nasıl çıkartılacağı açıklanmış. benim öğrenmek istediğim ise ayakkabının kendini atıp atmaması. bunu da 2 numaralı mesajda öğrenmiş oldum.

cevaplar için teşekkürler...

gurkankas bunu beğendi.
  5. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Pedalda ayakkabının kallerini sıkıştıran yaylı bir sistem var. Bu yaylar çok zorlanınca açılıyor. Normalde ayağını dışarı doğru çevirince açılır ama dikey olarak da çok zorlarsan ayakkabı pedaldan ayrılır. Ben spd pedal kullanırken duran minibüse arkadan çarpmıstım. 30km/sa giderken arkama bakayım dedim
    bir baktım yerdeyim. Mininüse çarptım ve takla attım sanırsam. Ayakabının kalleri pedaldan ayrılmıştı kaza esnasında ve şunu da belirteyim spd pedallarımın sıkılık ayarı en sonda. O yüzden korkun olmasın baya güvenli bir sistem.

Barış Kılınç ve MaDDoX bunu beğendi.
  6. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    teşekkür ederim. her iki cevapta da tam olarak istediğim yanıtı aldım.

7. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Başıma geldi. Ani fren sonucu pedallar ayağımdayken arka taraf havalandı. Biraz acemilikten biraz da sizin bahsettiğiniz tehlike anında ani hareket yapamamaktan dolayı bisikletle beraber havalandım, ancak ben ellerimi yere koyduğum sırada pedallardan biri ayağımdan çıkmıştı, diğeri de yere düştüğüm an çıktı...