SPD Pedal Yapımı (Çakma)

Ömer K

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Kron
Karpiyer ayarında, SPD pedal tadında kilitli pedal yapmak istiyorsanız bu videoyu izleyin:

Scudo

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
Speed pedal almayı istiyorum ama tehlikeli olduğunu düşünüyorum.Videodaki yöntemle çakması denenip memnun kalınca aslı alınabilir.

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
İstanbul trafiğinde iş yapmaz. Kilitli pedalı yana çekip ayakkabıdan kurtarabiliyorsunuz. Bunda parmak arasındaki terliği geri çekip çıkaracaksınız. Acil bir durumda geri çekemeyebilirsiniz. Aşırı yüklenip bacağınıza kramp girmesine neden olabilirsiniz.

Kısacası çok tehlikeli. Tur yapıyor, uzun yol alıyorsanız düşünülebilir. Fakat sadece yaz ayında :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Uğur beyin dediği gibi ani gelişen bir durumda veya düşme anında kendiliğinden pedaldan kurtulamayabilirsiniz. Eğlence amacıyla denenebilir ama pek sağlıklı gelmedi.

Tepki
26
İsim
Muhammet kayalar
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ilk öncelikle merhabalar aklımda bir proje var fakat markalara anlatmak istemiyorum (aslında istiyorum ama belki başka biri bulmuştur tazminat davası açar diye korkuyorum yaşımda 12) o yüzden bu forumda anlatmak istedim projemin adı SEYYAR SPD altta fotoğraflar mevcut20190731_003459.jpg

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu ürünü nereye takıyoruz?

• Beğen
Tepkiler: Muhammet13xxx

mehmetcank

Üye
Tepki
10
İsim
Can
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Süpersin Muhammet, fakat daha iyi incelemeler yapman ve detaylara girmen gerekiyor.
Öncelikle 17. ay var mı? Bununla başlayıp ürününün materyallarını seçerek başlayabilirsin. Projeni geliştirmeni merakla bekliyoruz.

@Muhammet13xxx

Tepki
26
İsim
Muhammet kayalar
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@:DDD
Ayakkabının altında uygun pozisyona

@mehmetcank
Desteğiniz için teşekkürler

@mehmetcank
Birde sorması ayıp 17.ay ne demek

Son düzenleme:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
31.17.2019 saat 00:34 te hazırladığın projende tarihi 07 yerine 17 yazmışsın . Spd nin ilk mantığı her ne kadar bisikletle bütünleşmek olsada aynı zamanda esnememesidir. Bu tarz bir sistem esner ve ayağın üst bölgesinde tek bir noktaya baskı uygular. Tabanda sabit spd lerde kuvvet ayakkabının üst kısmına yayılır. Yandan ve üstten baskı yiyen çok sevdiğimiz ayakkabımız çabuk deforme olacaktır. Ayakkabılar genelde üstten böyle bir kuvvete maruz kalacak şekilde üretilmezler. Yaşın 12 olmasına rağmen profiline niye 17 yazdın Muhammed. Bu şekilde devam et sana 40 yaşında birinden baba tavsiyesi derslerine çalış, projelerine devam et. İleride çok iyi bir mühendis olursun belki ilk Türk malı Spd tasarımı da senden gelir inşallah. Kazasız sürüşler.

Tepki
26
İsim
Muhammet kayalar
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@trainspotting35
Teşekkürler,forum 12 yaşı kabul etmiyordu bende rastgele girdim,tekrardan teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35