Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SPD pedal ve Ayakkabı

Konu, 'Giyim' kısmında Burak Meşe tarafından paylaşıldı.

1. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu ay içersinde SPD pedal ve ayakkabı almayı düşünüyorum ama bu konuya oldukça yabancıyım. Bütçe olarak 300-350 ytl arası ayırıcam. Sizce hangi pedal ve ayakkabıyı almalıyım. Ayakkabıda aradığım özelliklerin başında ayağın hava alması, rahatlık ve mümkünse su geçirmezlik geliyor. Shimano SH-MW02 Gore-Tex malzemeden yapıldığı için bu isteklerime uygun gözüküyor ama sizin fikirleriniz olmadan almak istemedim. :in: Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Goretex ayakkabı bende var kullandım gayette güzeller ama yazın çok sıcaklarda giyemeyebilirsin onun dışında herhangi bir sorun yaşamassın...

3. Mustafa_Temizel

Mustafa_Temizel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar bu kilitli pedallar nasıl kullanılıyor.Ayrıca bu ayakkabılar normal zamanda da kullanılabiliniyormu.Bu konularda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.

4. Burak Meşe

Seviye:
    Hmm. 4 mevsim giyebileceğim bir ayakkabı düşünüyorum. Ayağı biraz pişiriyor yani ?

5. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    valla daha yazın kullanmadım zaten 1 kere giydim o sebeple çok bi yorum yapamasamda düşüncem bu...

6. Burak Meşe

Seviye:
    Pm de 43 numara yazmışsınız. Bana olmayabilir. Ben 44 giyiyorum. Bu hafta gidip modellere bir bakıcam. Ayak numaram uygun olursa sizinle tekrar konusalım.

7. Burak Meşe

Seviye:
    Spd kullanıcıları, kullandıkları ayakkabı ve pedallarının modelleriyle birlikte beğendikleri ve beğenmedikleri yönlerini yazarsa sevinirim. Aldığım ürün için sonradan pişman olmak istemiyorum.

8. Burak Meşe

Seviye:
    Kimse Spd pedal ve ayakkabı kullanmıyor mu ? :) Biraz yardımcı olursanız sevinirim. Normalde birşey satın alırken kolay ikna oluyorum, sonradan aldığıma pişman oluyorum. :D

Önerileriniz benim için çok değerli, yardımınızı rica ediyorum

9. güray

güray Kıdemli Üye

Seviye:
    yolda ne alayim desen look keo sprint derim de.dagda pek yardımcı olamıycam.yoksa yazardık cnm :) iyi sürüşer umarım istedigini bulursun

10. Burak Meşe

Seviye:
    Mtb için kullanıcam. Şu an pedal olarak Shimano M540 düşünüyorum. Ayakkabı konusunda ise çok kararsızım. Özellikle ayakkabı konusunda ilk mesajımda belirttiğim özelliklere sahip birşey arıyorum.

11. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben de pedal olarak M540 kullanıyorum -düşüşler dışında- çok faydasını gördüm,
    iyi ve hafif bir pedal. Ayakkabı olarak shimano sh-m72 kullanıyorum, havadar ve sürüş
    sürüş esnasında rahat ama inip yürürken aynı şey geçerli değil :) , scoot ayakkabılara
    da bakmanı tavsiye ederim.

12. murattaner

murattaner Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ne alırsan al fakat mutlaka deneyerek al.Ben normal ayakkabıda 43 numara giyerken SPD'yi 45 aldım.Hep normale göre 1 numara büyük al derler ya,bu kural Bende tutmadı.44 numara ayaklarımı bayağı sıktı.Deneyerek almak en iyisi.

13. Burak Meşe

Seviye:
    Ayakkabınızı araştırdım. Yazılanlara göre tabanı yumuşak ve yürüyüşü kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış. Tabanın yumuşak olması, sürüş performansını sert tabanlı spd lere göre düşürmüyor mu ?

Eğer ki sürüş ve günlük kullanım için iyi ise güzel bir seçime benziyor.

14. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    evet taban ne kadar yumuşak olursa binişteki pedala güç aktarımı o kadar kayba uğrar...

15. Burak Meşe

Seviye:
    O zaman bu modelide eledik :)

Şu an düşündüğüm modeller

Shimano SH-M181B, Shimano SH-MW02, Shimano SH-M225 ve Nike'ın Siyah-Turuncu bir ayakkabısı var ( Modelini bilmiyorum ) M225 bana fazla mı gelir diye düşünüyorum, MW02 nin yazın ayağımı terletmesinden çekiniyorum, M181B şu an için en yakın tercihim. Bunlara alternatifiniz var mı ve modellerde sakın alma dediğiniz var mı ?

Özgür! bunu beğendi.
  16. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
  17. Burak Meşe

Seviye:
    Serkan,

Yazındaki pedalla ilgili kısımları okudum, performansta artış olduğundan bahsetmişsin, pedalı alma sebebim benimde bu. :) Yazının tamamını okuyamadım, şu an işyerindeyim. vakit buldukça yazılanlara bakıp, acele bir şekilde cevap yazıyorum :)

Pedalın ve ayakkabın çok güzel gözüküyor. Benim bunlarla ilgili öğrenmek istediklerim: Pedalın sertlik ayarı var mı ? Ayakkabının hava alması, rahatlığı, su geçirmezliği, çamur tutmazlığı nasıl ? Birde ikisini ne kadara aldın ? Vereceğin cevaplar için şimdiden teşekkürler.

18. europeseko

europeseko Aktif Üye

Seviye:
    sidi eagle 5 veya shimano sh-m 225 adli modelleri sana oneririm.pedal ise shimano pd-m 540 veya pd-m 959 gayet iyiler

19. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Pedalın tabiki sertlik ayarı var. Bunu istediğin gibi ayarlayabiliyorsun. Hava almasıda çok güzel yanlız gündelik hayatta kullanamazsın. Rahatlığına diyecek yok. Su geçirme olayınada garanti veremem. Çamur vs.. kal'ların arasına giriyor. Bunu engellemen imkansız gibi. Fiyatıda 8-9 ay önce ikisini 200 YTL'ye almıştım.

Sevgiler...

20. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Önerebileceğiniz daha üst model ayakkabı ve pedal yok zati :D

wagnar; ben m181b kullanıyorum, m225'in karbon yapılı tabanının hiç esnememesi(5ton basınca kadar tabe :p) yürüme konusunda zorluk yaşattığı biliniyor, m181'de hiç esnemiyor ve onda da yürümek zor tabe :) Alacağın ayakkabıyı nerede kullanacağın önemli, mesela m181b sıcak hava ve %90 arazi için, biraz ağır, 3 bantlı, çok sağlam bir ayakkabı, büyük bir bölümü havayı geçirebiliyor, bu yüzden yağmur ve soğukta üşüyor ayak ama yazın terletmeme avantajı var. Pedal olarak m540 kullaniyorum, kesinlikle tavsiye ederim, çamur tutmama özelliği, daha hafif, ve sertlik vidaları daha sağlam(m520'ye oranla).

N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.