Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SPD Pedal ve Ayakkabı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Furkan Söyler tarafından paylaşıldı.

1. Furkan Söyler

Furkan Söyler Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba , spd pedala geçmeyi düşünüyorum biraz araştırma yaptım ama bu pedallardaki kal denilen parçayı nerede kullanıyoruz anlayamadım.Ben hem pedal hemde ayakkabı alacağım ancak kaller pedalla birlikte mi oluyor yoksa ayriyeten almam mı gerekiyor ?
    Düşündüğüm modeller ise ; http://bike.shimano.com/publish/con...product.-code-PD-M540.-type-.pd_mountain.html
    Ayakkabı ; http://www.chainreactioncycles.com/tr/en/shimano-mt43-mtb-spd-shoes-2013/rp-prod70096
    Bu ayakkabı gibi 4 mevsim ve doğa yürüyüşü içinde uygun olanlardan bakıyorum şimdiden teşekkürler.

2. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kal ayakkabıya vidalanan, dolayısıyla ayakkabının pedala tutunmasını sağlayan parçadır.
    Genelde kal pedalla birlikte satılır ama pedalın kalsiz satıldığı durumlarda vardır. O yüzden aldığınız pedalın kutu içeriğine dikkat etmelisiniz.

3. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kallerler pedal ile birlikte verilir. aldığın ayakkabının alt kısmında yerleştirebileceğin yuvası mevcut.

4. Furkan Söyler

Furkan Söyler Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  5. Ahmet Faruk Eğit

Ahmet Faruk Eğit Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bulunuyor.

2 hafta kadar önce evanscycles.com sitesinden Shimano M520 OE pedal ve Shimano M064 ayakkabi aldım. Pedal 16 küsür, ayakkabi 48 küsür euro, kargo bedava. Tam 1 hafta içinde evime teslim edildi. Gerci ayakkabi ayagima büyük geldi ve aldığım paraya satıp Shimano RT32 Touring ayakkabi sipariş ettim aynı siteden. O da tam 1 hafta içinde geldi. Kaller pedalin içinden çıkıyor. Size tavsiyem, yurtdışından sipariş etmeniz. Maalesef ülkemizden almak cok daha maliyetli

6. Efe Yamac Yarbasi

Efe Yamac Yarbasi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    başka bir noktaya değineyim, bu ayakkabılar sert tabanlı olduklarından yürüyüş gibi faaliyetlerde kullanamazsın. yani istersen tabii kullan da, bir çoğunda 30 metre yürüdüğünde lanet edersin :D

7. Furkan Söyler

Furkan Söyler Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Efe Bey yürüyüşden kastım bisikletle kampüse çıktığım zaman dersliğe kadar patır kütür gitmiyim yada görüntü olarak normal olabilcek bi ayakkabıyı andırması. Ayrıca bazen bisikletlerle şelalelere gidiyoruz ve 1-2 km kadar yürüyüş mesafesi olabiliyor.Bu gibi durumlarda beni idare etmesi lazım. :)

8. Mert Minnet

Mert Minnet Yeni Üye

Adı:
    Mert Minnet
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bisiklet ayakkabısı kullanmak (şehiriçinde) bir sıkıntı yaratırmı peki ?? :)

9. Furkan Söyler

Furkan Söyler Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bugün shimano m520 pedal ve shmt-23 ayakkabı siparişini verdim.Yardımcı olan herkese teşekkürler.Mert Bey bu ayakkabıyı bisiklet sürmeye çıktığım zaman giyeceğim mecburen onun dışında pantolonun altına güzel gideceğini sanmıyorum :)

10. MeTaLioNs

MeTaLioNs Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    ben de merlincycles'tan 27 martta Shimano R540 pedal (21.87 euro) ve Shimano R078 (52.80 euro) ayakkabı aldım. halen istanbul UKİM'de. Toplam tutar kargo hariç 74.67 euro. Gümrüğe takılmamıştır değil mi ?