Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spd Pedal Seçimi -- Shimano PD-M520 ve PD-M540

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında furkan istanbulluoğlu tarafından paylaşıldı.

1. furkan istanbulluoğlu

furkan istanbulluoğlu Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar başlıkta belirttiğim 2 pedaldan birini almayı düşünüyorum. 2 Pedal birbirinin aynısı gibi duruyor ancak 540 Neredeyse 520'nin 2 katı fiyata satılıyor.

Bu farkı oluşturan sebepler nelerdir ve aradaki farkı ödemeye değer mi?

Aynı fiyat aralığında önerebileceğiniz başka pedal var mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Keyifli forumlar.

2. furkan istanbulluoğlu

Seviye:
    Teşekkürler. m520 380gr m540 352gr çok fazla ağırlık farkı yok aslında ama sağlamlık önemli bi konu.

Sizin de söylediğiniz gibi aynı fiyatlara MXR Egg Beater almakta mümkün 287 gr diğerlerinden hafif ancak sanırım sertlik ayarı şansı yok ve yeni başlayan birisi için zor olur mu diye düşünüyorum.

Ve yine Rıtchey LOGİC COMP MTN V4 aynı fiyatlarda ve 340 gr.

Dayanıklılık kullanım kolaylığı olarak birini, yorumlar doğrultusunda seçeceğim

3. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Shimanon kendi sitesinde ağırlık olarak
    M-540 352g (pair)
    M-520 380g (pair)
    Yani aralarında 200gr yok malesef.. Hatta XTR pedal bile 325Gr...
    M-520 ile M-540 arasında en önemli olarak Mil farkı var. M540'ta sadece alyanla pedalı söküp takabiliyorken, m-520'de 15 anahtarla klasik şekilde söküp takabiliyorsunuz..
    Ayrıca yeni çıkan M775 pedalında M540'a göre neredeyse hiçbir farkı yok...
    XTR M970'te ise kilit mekanizması biraz daha sert ve kalin fazla oynamasına izin vermiyor..
    Bence shimano pedallar arasında aman aman bir fark yok.. Ama yine de almışken M-540 almanızı tavsiye ederim.. Ha gerçi ben 1 senedir (Bütün yarışlar dahil) M-520 kullanıyorum sorunsuzca.. Aklınızın kalacağı herhangi bir durum yok anlayacağınız..

4. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    furkan istanbulluoğlu bunu beğendi.
  5. Hüsnü Deniz Kalaycı

Hüsnü Deniz Kalaycı Selçuk Üniversitesi

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İlk kilitli pedalım olarak Egg beater sl aldım ve hala kullanıyorum kesinlikle hiçbir zorluğu yok hatta shimanolara beş basar diyebilirim, ayrıca çok hafif ve rebuild kit ile pedalı sıfırlamak mümkün. yalnızca iki kez düşme tehlikesi geçirdim ama düşmedim, birini karda sürerken aksiyon arayışım sonucu kaymamdan dolayı, diğeride yanımda duran arkadaşımın frenimi sıkması sonucu :D yani pedaldan kaynaklanan çıkmama gibi bir durumla karşılaşmadım kesinlkle egg beater diyorum ;)

6. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    m-505, m-520 kullandım. 505 çok ağır 520 eh işte ama 540 en ideal shimano pedalı diğer modellere gerek yok eğer shimano ise tercih.

ben şu an ise 2002 model ikinci el aldığım egg beater kullanıyorum. pedalda sertlik ayarı yok ama yeni başlayanlar için çabuk çıkma gibi bir özellik var. sağ-sol kal değişimi ile çıkarma açıları değişiyor.

karar size kalmış,forumda 100 lira civarına egg beater c modeli satılıyor. içi bakım yapılabiliyor gayet işlevsel ürünler. karar sizin

7. Hasan Topcan

Hasan Topcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    m540 alın derim fiyatı efor bisiklette tahmini olarak 60 veya 70 lira

8. furkan istanbulluoğlu

Seviye:
    Hepinize yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Son derece aydınlatıcı oldu :)

9. Burak AŞIK

Burak AŞIK Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yaklaşık 2 ay önce aldım 520 lerden. Getirdiğim gibi tarttım 370 gr çıktılar. Bana kalırsa aradaki fiyat farkını vermeye gerek yok. Ne ağırlık ne de mekanik açıdan avantajı olan 540 ın neden o kadar farklı bir fiyata satıldığını da anlamış değilim. İlk deneyimin olacaksa eğer 520 al sonrasında hafiflik arayışına da gireceğin için egg beater lara yönelirsin...

10. furkan istanbulluoğlu

Seviye:
    Ben de bu şekilde düşünüyordum ancak 2 ürünü de kullananlar 540 diyorlar, bende düşünüyorum :)

Pedalı sıfır almayı düşündüğüm için Egg beater c şu an beni aşıyor ancak mxr alma şansım var o nasıl bir pedal? Kullanan kimse var mı tavsiye edilir mi?

11. furkan istanbulluoğlu

Seviye:
    Evet bugün biraz işimi aceleye getirip PD-M540 pedalımı aldım, umarım doğru bi karar vermişimdir :) Ancak ayakkabı alacak parayı denkleştirene kadar platform ile kullanıcam :p