Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

spd pedal alacağım ancak?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Alp Kuterdem tarafından paylaşıldı.

1. Alp Kuterdem

Alp Kuterdem Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar spd pedal almak istiyorum.Ancak özellikle 2.el topicinde satılan spd pedallara bakıyorum hepsi çok yıpranmış kilit yerleri aşınmış hafif pas yapmış.Acaba sürekli kilitle çıkart yapmak aşınmaya mı sebep oluyor? Kullanan arkadaşlar yorum yaparsa memnun olurum.

Birde alıp taktıktan sonra belli bir süre normal ayakkabı ile kullanmak durumundayım(ayakkabı fiyatı yüksek:D) Tek tarafı spd diğer tarafı mormal pedallar nedense normal spd pedallardan daha pahalı bu yüzden o da seçenek dışı.:)

2. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    1 yıldır kullandıgım spd pedallarım halen yepyeni diyebilrim...
    pedallarımın yırpanması için biraz hor kullanıması gerek sanırm(yarışanları hariç tutuyorm)

senin de bu tazr atraksiyonlara(çamurlara bulanıym vs) gibi atraksiyonlara girmiycegin dsüşünüldügünde bence hiç eskir diye dert etme..

shimano m 520(en ucuz olan sanırm) fazlasıyla işin görücektir diye düşünyorum..

cruphasulie ve Alp Kuterdem bunu beğendi.
  3. ASTRAnjoy

ASTRAnjoy Üye

Seviye:
    ayakkabıyı alacağın zaman alırsın pedalları, normal ayakkabı ile kullanman zor olur. Benim tavsiyem her iki tarafı da kilitli olanları tehcih etmen.

Alp Kuterdem bunu beğendi.
  4. Alp Kuterdem

Alp Kuterdem Forum Demirbaşı

Seviye:
    saolun arkadaşlar cvplar için malum h.sonu pedal vaktiydi benim için:)

5. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çalışmayı engelleyecek kadar aşınması için bayağı uzun süre kullanmanız gerekir,
    pedalda yüzeysel aşınma çizik mutlaka olacaktır, özellikle kenar kısımlarında.
    Nemli ortamlarda kullanım sonucu hafif pas olabiliyor, pek sorun çıkarmıyor.

En iyisi '0' pedal alıp kendiniz eskitin, zamanla oluşacak çizikleri kafanıza takmayın,
    çalışmasından emin olursunuz, içiniz rahat olur.

fletcher bunu beğendi.
  6. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Benim de bir yüzü düz olan spd pedallardan alma konusunda kararsızlığım var .Bazen çok sıkışık trafikte kullanıyorum sırf spd ile zorlanırım diye düşünüyorum.
    İki yüzü farklı pedalardan kullanan arkadaşlardan model tavsiyesi ya da pişmanım kesinlikle tercih etme şeklinde yorum getiren olursa memnun olurum.

Alp Kuterdem bunu beğendi.
  7. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    şuna inanki bende yıllar önce büyük çoğunluk gibi bir yüzü düz bir yüzü spd pedalla başladık bu spd olayına ama spd yi bir kez kullanıpta ne denli büyük bir fark ve rahatlık sağladığını görünce pedalın diğer yüzünü hiç kullanmadığımdan kısa sürede iki yüzüde spd ve daha hafif bir pedalla değiştirdim.bu nedenle alma pişman olursun diyebilirim.

8. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    SPD pedal normal kullanimla biraz cizilebiliyor ama kesinlikle calismasini etkileyecek sorunlar olusmuyor. SPD pedallara takilan plastik parcalar var. normal pedal gibi kullanimi sagliyor. Bir sure onlarla kullanbilirsiniz. Ama bence direk SPD ile baslayin, ayakkabiyi birakma sertlik ayarini yumusak kullanin, cok kisa zamanda alisip birakamayacaksiniz.

9. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu gün beğenerek bir spd ayakkabı aldım, fakat pedal konusunda karar verememiştim. Yorumlar çok net ve aydınlatıcı olmuş. Yarın bir shimano 520 ya da 540 la başlayayım. teşekkür ederim