Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spd baslangici

Konu, 'Giyim' kısmında zdmr07 tarafından paylaşıldı.

1. zdmr07

zdmr07 Yeni Üye

Adı:
    Fatih ozdemir
    Seviye:
    Selamlar yaklasik bir yildir surekli olarak mtb kullanmaktayim ve elimde iki cesit spd pedal var. Sorum sizde hangisini kullanmak bana daha basit ogrenmemi ve zorlanmamamı saglar?
    Lutfen spd kullanan arkadaslar sadece yoru yapsin.

Ekli Dosyalar:

2. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Cevap veriyorum. Herhangi biri. Zaten düşeceksin. Bunu engellemek için yapacağın tek şey çık düşük süratle gitmek. Pedallarin sıkılık ayarını en hafife getir. Kolay çıkarılsın diye. Panik yapmayın. 2-3 kullanım sonunda senin parçan olacak takılmayın bu kadar.

3. Scherwin

Scherwin Hattori Hanzō

Adı:
    Scherwin
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Shimano 56 kodlu kal ve buna uyumlu bir pedal (örneğin Click'R) karşılığı hangisi ise onu öneririm.
    Kal'ın sadece yanal hareket (sağa-sola) ile kurtulduğu kombinasyonlar zorlayıcı ve riskli olabilir, ama diğeri mutlaka kurtarıyorsun durumu ... Tavsiyem bu yönde.

4. Özgünn

Özgünn Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @zdmr07 kesinlikle egg beater pedalları kullanmanı tavsiye ederim çok rahat sertlik ayarini kendi yapiyor takmasi çıkarması kolay yolda ayağın hareket etmesine müsade ediyor.
    Düşeceksin diye bir şey yok pedalları taktık dan sonra çimenlerin olduğu bir yerde bolca dur kalk ve pedalları çıkart tak yap alışırsın bana da düşersin dediler hiç düşmedim afalladım son anda hep pedal kilitten çıktı eggbeater pedalları tavsiye ederim.

zdmr07 bunu beğendi.
  5. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben ilk olarak shimano m540 kullanmaya başlamıştım. Pedal yüzünden hiç düşmedim. Hemen alıştım, taktığım gibi uzamıştım:cool: Hem de çok hoşuma gitmişti. Bugüne kadar bisiklete binmemişim, demiştim kendi kendime. Şu an yeni bisikletimde onun bir alt modeli olan shimano m520 kullanıyorum o da aynı gibi gayet güzel. Sizin pedallara gelince, egg beater hiç kullanmadım ama iyi bir pedal, diğerinin ne olduğunu çözemedim ama giriş seviyesi profesyonel olmayan bir pedala benziyor. Ikisi de olur, ayrı mesele, ama ben egg beaterleri öneririm size :harika:

zdmr07 bunu beğendi.
  6. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ayakkabı olarak da rijit, yani sert tabanlı futbolcu kramponu tarzında bir mtb ayakkabısı kullanırsanız güç daha dengeli aktarılacağından, ve ayakkabılar hafif olacağından daha iyi bir performans alırsınız. Trekking, yani spor ayakkabı tarzında olan ayakkabılar genellikle kalın kauçuk tabanlı olduğundan hem ağır olur, hem de esneme payı olduğundan güç aktarımı çok da dengeli olmaz. Yani profesyonel olmayan kullanımda çok fark etmez ama sert tabanlı bir mtb krampon ve egg beaterler iyi bir kombinasyon olacaktır :harika:

zdmr07 bunu beğendi.
  7. Altın Sikke

Altın Sikke Programmer

Adı:
    Doğukan S.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bilmiyorum ben kilit pedalı mtb'de kullanıyorum ilk başlarda iyi hoş geldi ama şimdi çok alıştım normal ayakkabı ile gidemiyorum :(