Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

spd ayakkabıya giren su, çamur problemi :)

Konu, 'Giyim' kısmında can.berkk tarafından paylaşıldı.

1. can.berkk

can.berkk Yeni Üye

arkadaşlar selam,
    ben dağ bisikleti kullananlardanım. genelde belgradda bisiklete biniyorum. geçen hafta spd ayakkabı kullanmaya başladım. yalnız içine giren çamurun haddi hesabı yok. shimano m087 aykkabı var bende. nette su geçirmez contası var diyor. ancak kutudan böyle bişey çıkmadı. bunu biyerden temin edebiliyo muyuz? ya da alttan su çamur vs girmemesi için bi çözüm önerisi olan var mıdır? siz nasıl baş ediyorsunuz bunlarla ?

2. ibt1994

ibt1994 Aktif Üye

Seviye:
    aynı sorun bendede var ama ben r077 kullanıyorum o bölgelere su geçirmeyecek parça kestirmiştim ben deriden veya sahte deride olabilir su geçirmemesi için ama ayakların çok aşırı terliyo

can.berkk bunu beğendi.
  3. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben scott sport series trail kullanıyorum ağır ayakkabı tabanının delikleri çok derin kayma riski nerdeyse 0 ve ayakkabının içinde kallerin vidalandığı yerin üstüne çok kalın bir taban koyuyorlar bu şekilde hiç su geçirmiyor.Ve ayakkabıyı alınca içinden çıkan kaller takma yerine vidalanarak kullanılan bir aparatı daha var ayakkabının en altını tamamlıyor ve bu şekilde günlük kullanım ayakkabısıda olabiliyor.Tek sorunu biraz ağır olması :)

can.berkk bunu beğendi.
  4. semih59

semih59 Forum Bağımlısı

Adı:
    Semih Saygın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben spd ayakkabılarımın altındaki kallerin takıldığı yerin kenarlarındaki boşluklara nalburdan şeffaf silikon aldım küçük tüpte silikonladım.Su alttan giremiyor yazın sivri bir şeyle kuruyan silikonları temizlemeyi düşünüyorum.Eski konuma gelmesi için Yağmurda spd ayakkabınıza kılıf takmanızı öneririm.En azından üstten gelen su için.

can.berkk bunu beğendi.
  5. semih59

semih59 Forum Bağımlısı

Adı:
    Semih Saygın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

Uploaded with ImageShack.us

6. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:

Alt ve üstünden duck tape ile kapatılmasını tavsiye ederim. Shimanonun izolasyon bandı dediği kağıttan ibaret.

7. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Siyah yapışkanlı bant gibi birşey çıkması lazım.Onu kali taktığınız yerin üstüne yapıştırıyorsunuz.Dandik birşey gibi gözüksede oldukça başarılı.