SPD Ayakkabılar Hakkında Bir Sorum Var.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Shimano' nun dağ bisikleti için üretilen M075 model SPD ayakkabısını kullanıyorum. Şimdi ben yol pedalı alsam ve ayakkabının altındaki dağ bisikleti kalini çıkarsam yerine yol kali taksam olur mu? Daha doğrusu uyum sağlanır mı?

Eğer sorumun cevabı olumlu olursa müsait bir zaman yol pedalı ve kalini alıp sadece yolda gideceğim zaman değiştirip dağ bisikleti ayakkabımı yol ayakkabısına çevirir, araziye gireceğim zaman tersi işlemi uygularım.

Scudo

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Malesef uyum sağlamaz, yol kalleri sadece yol ayakkabılarına takılabiliyor, yol pedalı kulllanmak için yol ayakkabısı almanız gerekecek...

• Beğen
Tepkiler: Selim Çam

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
dağ bisikleti ayakkabılarının tabanlarındaki destekler yol pedallarının kallerinin takılmasını engelliyor. Maalesef yol ayakkabısı almalısınız...

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
ve yol kalleri çok çabuk eriyor plastikten yapıldığı için pek yürüyemiyorsun sen mtb spdlerine devam et bence baymineral buarada merakimi mazur gör ama neden yol kalleri takmak istiyorsun

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@çağatay_çankaya

Bende meraktan sordum :) İleride belki düşünebilirim diye :) En az maliyetle durumu kurtarabilmek için :)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende birşey merak ediyorum. Bu ayakkabaların altındaki kalleri söküp başka bir ayakkabıya ama ayakkabı spd ayakkabı değil ama tabanı ona çok benzeyen bir ayakkabıya olmaz mı? Yani böyle bir şey yapma imkanı var mı?

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@baymineral
O halde yol bisikletine dağ bisikleti pedalını takarsınız. Yol ayakkabısı gibi olmasa da en azından yol pedaline uydurmaklauğraşmamış olursunuz.