Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spd Ayakkabı ve Pedal Tavsiyesi

Konu, 'Giyim' kısmında YİĞİT ASLAN tarafından paylaşıldı.

1. YİĞİT ASLAN

YİĞİT ASLAN Yeni Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,

Daha önce mutlaka açılmıştır konuları ve zilyon kere cevap vermişsinizdir fakat takdir edersiniz ki bu spd olayı yeni alacak birisi için kafa karıştırıcı :)

Almayı düşündüğüm ayakkabı ,

Bu

Öncelikle kullanan arkadaşlar nasıl memnun mudur? F/P olarak daha iyi önerisi olan var mıdır?

Ayrıca merlinde fiyatı uygun geldi alma aşamasına geçtiğimde yaklaşık olarak 200 tl civarında ediyor Tr de fiyatlar 300 seviylerinde.

Tam 75 € sınırlarında gümrükte sorun yaşar mıyım ?

Pedal olarakta

1. seçenek

Bu ürün tr de 2 katı fiyatında neredeyse burda hem indirime girmiş ucuz duruyor. Öncelikle uyumluluk konusunda sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum genede sizlerin teyidini almak istedim.
    Onun dışında memnuniyet ve F/P olarak daha iyi veya şu kadar daha ver bunu al diyeceğiniz ürünler var mı ?

2.seçenek

Bu pedallar yeni spd ye geçen birisi için ne kadar zorluk yaratır ? Almayı düşündüğüm ayakkabı ile uyumlulukta sıkıntı yaşar mıyım? Eggbeater vs spd olayında tercihiniz ne yönde ?

Ayrıca eggbeater 2 ile 3 arasında 50 tl bir fark var değer mi sizce?

Yorumlarınıza göre alım yapacağım şimdiden teşekkür ederim iyi pedallar, forumlar.:in:

2. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    M-088'i kullanıyorum ve oldukça rahat olduğunu söyleyebilirim. Yürürken falan ayağı hiç yormuyor ya da bir zorluk çıkartmıyor (daha öncesinde kullandığım MT-33 modeline göre konfor bakımından arada oldukça büyük bir fark mevcut). Yanlış hatırlamıyorsam, Decathlon'da bu model mevcuttu. Almadan önce bir Decathlon mağazasına (ya da bu ayakkabıyı satan herhangi bir yere) gitme imkanınız varsa orada bu ayakkabının numaralarını denemenizi ve yurt dışından uygun numarayı sipariş etmenizi öneririm.

Ayakkabının 63€ gibi bir fiyatı var ki baz almanız gereken fiyat da zaten bu, bunun üzerine eklenecek olan kargo ücreti, 75€ muafiyetinin dışında kalıyor. Gümrük için önemli olan nokta satın alınan eşya(lar)ın fiyatıdır, nakliye ücreti hesaba katılmaz.

Pedal olarak; ayakkabı M-540 ile uyumlu olacaktır ama Eggbeater konusunda pek emin değilim açıkçası.

Atakan Y ve YİĞİT ASLAN bunu beğendi.
  3. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    M540 kullanıyorum, çok tutan m520 nin üst modeli çıkarmışlar, çok kullanışlı ve en sorunsuz modelin biraz daha iyi hali, az daha hafif ve rulman yataklamaları geliştirilmiş..
    İkiside olabilir memnun kalırsınız.

Ayakkabı için kilitli olsun derim çırtçırtlı modeller esneme yapıyor sıkılık azalıyor zamanla ve bir numara buyuk alın ayakkabıyı

M540 100 tl civarına almıştım nakit, accell bisiklete bir bakın.

Alsancak kordonda yeri.

YİĞİT ASLAN bunu beğendi.
  4. YİĞİT ASLAN

YİĞİT ASLAN Yeni Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Öneriler için teşekkür ederim başka var mıdır önerisi olan pedalcı :) up up

5. Gün A.

Gün A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bu ayakkabıyı bayağı bir süre kullandım, herhangi bir sıkıntısı yok halen de kaya gibi.

Shimano M087 MTB Shoe | Evans Cycles

Sizin seçtiğiniz de sanırım bir üst modeli fiyat olarak gayet uygun görünüyor, performans olarak da memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Pedal için ise Shimano'nun 520 modelini kullanıyorum, takıp çıkarması gayet pratik ve kullanışlı bir pedaldır, ayakkabı ile de %100 uyumludur, eggbeater için yorum yapmayayım.

İlk başlangıçta tedirginlik yaşatması gayet normal ancak panik yapmazsanız kısa sürede alışırsınız, normal pedaldan da daha keyifli olduğunu göreceksiniz.

Ancak benim size şöyle bir tavsiyem olacak, ayakkabıyı yurt dışından uygun fiyata alıp, pedalı bulunduğunuz yerden bir bisikletçiden alırsanız kallerin montajını, pedalların ayarını yaptırır alışma aşamasını rahat geçersiniz.

İlk defa kullanacağınız için ayarları yapamamanız durumunda sıkıntı çıkabilir.

YİĞİT ASLAN bunu beğendi.
  6. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
  7. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    verdiğiniz linklerdeki ürünlerin para biriminin sterlin olduğunu biliyorsunuz dimi. yinede burdakinden çok daha uygun fiyata geliyor tabi gümrükten geçerse

8. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu ayakkbıdan M088 abim de almak istedi de fiyatlar 300 TL yi geçince kışı bekliyor şimdilik.

bende tecathlon dan aldığım m064 ayakkabı ve m520 pedal var ayakkabıyı 150 tl ye pedalı da 70 e aldım 43 numara stokta yok diye fiyat düşmüş şimdi bileği iyi kavrıyor alt modelini kullanan abim 5 seneden beri daha hiç bir yerinde açılma yok. benimkilerin kendi ayakkabısından dahada iyi olduğunu söyledi pedallar da gayet yeterli.

YİĞİT ASLAN ve SerkanH bunu beğendi.
  9. YİĞİT ASLAN

YİĞİT ASLAN Yeni Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Yukarıdan para birimini TRY olarak değiştirebiliyorsunuz, 200 tl ye kargo dahil duruma geliyor ki yukarda arkadaşta söylemiş kargo gümrük tutarından (75€) üstü muaf , üründe 75 € altında kalıyor benim merak ettiğim Eggbeater ile uyumlu olur mu acaba?

Pedallar Tr de malesef fayiş fiyatlara satıyor mesala 520 fiyatına 540 alabiliyorsunuz hatta dahada ucuza, Tr 540 fiyatınada crankbrothers alabiliyorsunuz :(