SPD ayakkabı tavsiyesi... (kararsız kaldım)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@nuriaktürk

Evet Nuri abi bende iş bankasının kredi kartları var onalara taksit imkanı yok malesef..

Scudo

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Halil Uygun

Saolun Halil Bey tavsiyeniz için fakat ben şehir içi kullanım e uzun turlar hariç xc yarışına da gireceğim inş. ben o konuda ki dayanıklılığını merak ediyorum açıkcası... Şehir için de mutlaka rahattır fakat arazi kullanımında yürüdüğümüzü düşündüğümüzde acaba aynı şekilde sağlam kalabilecek mi?

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Tony Montana

Merhaba dediğiniz modelleride inceledim çok güzeller fakat onlarda benim bütçemin çok üstündeler :rolleyes:
Ben max. 200ytl olacak şekilde 10-12 ay taksitle alabileceğim modellere bakıyorum ...
teşekkürler ilginiz için..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@d.berkay

Dayanıklılık konusunda sorun yaşayacağını sanmıyorum ;

Ama son olarak yazılan yorumlara ve senin isteklerine baktığımız zaman , Marka olarak SIDI diyorum yine ama bütçeni arttırmanın bir yolunu bulsan hiç fena olmaz ; zaten bir çok bisikletçi tanıyorumki 2-3 ay aç kalmayı göze alıp malzeme alıyorlar ; biryerlerden kesmenin yoluna bakmalısın

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Halil Uygun

Açıkcası ben ne kadar kıstığımı çok iyi biliyorum abi :)
Okuldan sonra part-time olarak çalışıyorum ordan para biriktirip veya artırıp almaya çalışıyorum ki şuanki bisikletimi bir senede topladım herşeyden kısarak..

Ayrıca birde kız arkadaşım varki hem bisiklet hem kız arkadaş çok külfetli oluyo:rolleyes: :eek: :)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Tony Montana

Bu modeli bende inceledim çok hoşuma gitti açıkcası.. kullanıcı yorumlarınıda okudum başlangıç için en ideal ayakkabı galiba bu..
Şu an için ilk sıraya koyuyorum bu ayakkabıyı :)

• Beğen
Tepkiler: Tony Montana

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Halil Uygun

Teşekkür ederim inş. olcak bişiler zamanla:)

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
arkadaşların hepsi bişeyler yazmış sağolsunlar.yanlız ben bunca yıllık tecrübelerimle sağlamlık ve ayağa kalıp gibi oturmada,esnemez taban yapısında, shimano derim.sidi ayakkabılarıda türkiyeye geldiği tarihten itibaren kullanıyorum gösterişli ve rahat bir ayakkabı ama ne yazıkki diğer özelliklerde shimano ile yarışamaz.o nedenle bütçene uygun shimano bir model al derim.

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Peki specialized ayakkabı hakkında ne düşünürsün abi?
Shimanonun 181 modelini bulabilirsem uygun fiyatlı oda listede...

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
@d.berkay

ben kullanmadım ama burda uzun zamandır kullanan çok yakın arkadaşım var oda ayağa çok iyi oturduğunu ve sağlam olduğunu söylüyor.

• Beğen

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Peki abi sence 181 mi specialized mi? :)

Modelleri ikisine indirdim :) Dolayısıyla northwaveler de elendi:)

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
@d.berkay

ben specialized kullanmadığım için bu sorunun cevabı biraz açıkta ama ben alacak olsaydım estetik açıdan 181 derdim

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Cevap veren herkese çok teşekkür ederim..
En sonunda bugün Delta bisiklete gidip ayakkabımı aldım..
Son olarak Shimanoda karar kılmıştım fakat ayağıma giyip deneyince açıkcası northwave çok daha rahat geldi.. Yaklaşık 15 dk sürekli ayakta durdum ve yürüdüm gerçekten rahat olduğuna kanaat getirdikten sonra aldım..
Birde SPD ayakkabı için ayak numaramın 44 olduğunu öğrenmiş oldum :)
Birde 3 bantlı ile 2 bantlı ayakkabılar arasındaki farkı deneyerek anlamış oldum ve neden milletin 3 bantlıyı tavsiye ettiklerini çok iyi anladım;) Ayağı resmen sarıyor 3 bantlılar ama 2 bantlılar o kadar iyi saramıyor..
Northwave kamaleon 3 modeli ayakakbıyı aldım.. Sağolsunlar istediğim şekilde taksitte yaptılar..
http://www.bikeandskate.de/shop/images/tn/zoo_45657610b8de4653606912-300x300.jpg

Sonuç olarak içime sindi gerçekten... Sağlamlığıda gayet güzel göründü bana tabi ki denemeden bilemem ama malzemesi çok kaliteli.. İnternetten yaptığım araştırmalarda da mtb yarış ayakkabısı olarak geçen bir model dolayısıyla sağlam olması beklenebilir diye düşündüm :)

brol

Forum Demirbaşı
Tepki
487
İsim
BİROL
Bisiklet
Merida
hayırlı olsun,güle güle kullan...
tecrübelerini de paylaşırsın bizimle...

• Beğen

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@brol

Tabi ki biraz kullanayım iyice alışayım spdye o zaman her türlü yorumu yaparım:)
Ama ilk izlenim olarak rahatlığı tam istediğim gibi, tabanı yeterince sert ve yürürken de rahat; Palyaço gibi olmuyorsunuz :)

Mtbtr.com'dan alıntı..

NORTHWAVE

Northwave ayakkabilar arasinda önemli markalardan biri. 2007’de ürün yelpâzesine 3 yeni ürün ekleniyor. Alt siniftan yukariya dogru bakmayi denersek ilk ürün Lizzard. Lizzard modeli “Bike’n Walk Shoes” adi verilen ve bisikletin üzerinde yeterli verimin yaninda nispeten rahat yürümeyi de mümkün kilan ayakkabilar grubundan. Bu nedenle tabanlari ayaga pedal cevirirken yeterli destek olacak kadar sert ama yürürken de rahatsizlik vermeyecek kadar esnek olmalari icin tasarlanmislar. Lizzard’in üstünde yaris icin tasarlanmis ayakkabilar var. Bunlar Kameleon ve Aeretor Racing MTB. Kameleon’un tabaninda karbon güclendirmeler kullanilmis, tabanin ön bölüm iki parcadan olusuyor. Aeretor’da ise taban tamamen son derece sert karbondan. Bu bacaktan gücü kayip olmadan pedala aktarmaya imkân taniyor.

Burda yazdığına göre tabanında carbon güçlendirmeler varmış :eek: bilmeden baya güzel bir ayakakbı almışım galiba :rolleyes: :)

@Nuriaktürk

Çok sağol Nuri abi.. İnşallah güzel bir tercih yapmışımdır:)

gültekin

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Ahmet Gültekin Gültepe
Bisiklet
Specialized
Hayırlı olsun güle güle kullan. bende de northwave var ve memnunum. spd kullandıktan sonra spd den vazgeçemeyeceksin

• Beğen

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bu akşam kalleri takmadan normal pedalla denedim biraz taban sertliği normal pedalda bile inanılmaz farkediyormuş gerçekten :)