Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spd ayakkabı pedala uymadı

Konu, 'Giyim' kısmında hasim yuce tarafından paylaşıldı.

1. hasim yuce

hasim yuce Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba, crankbrothers pedal almıştım bir de forumdan bontrager bir mtb spd ayakkabı. Bu düz olan modellerden değil de günlük olarak kullanılan modellerden. Her neyse, şimdi kaller pedala oturmuyor çünkü pedalın gövdesi ayakkabının altındaki tırtıklı yerlere takılıyor.

şimdi ne yapmalıyım? ayakkabının takılan yerlerini kenarlarından kessem olur mu? yoksa pedalları mı değiştirsem bilemedim?

2. VolkanÖzcan

VolkanÖzcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ayakkabının altındaki kaller ile pedalın uyumlu olduguna emin mısın?

Ayakkabıyı aldığın kisiye sor. Altındaki parça shimano spd pedalına uyumlu olabilir.

Merak etme, bu parça ayakkabıya vidalidir ve değişir. Aslında yeni pedal aldıysan ona uyumlu ayakkabı altı parçasının yanında verilmiş olması lazım.
    Bisikletçi falan taktıysa yeni pedalını ona bir sor. Ama zaten pahalı seyler değiller.

hasim yuce bunu beğendi.
  3. hasim yuce

hasim yuce Aktif Üye

Seviye:
    Fotograflarını çektim en güzeli onları da yüklemek. Ben uyumlu diye biliyorum. Pedaldan çıktı kaller ve parçaları ama ayakkabının yanakları pedalın oturmasına izin vermiyor sanki.

4. Yamaç Eşmeliler

Yamaç Eşmeliler Üye

Seviye:
    Crankbrother kallerinin shimanoya göre daha küçük olduğunu duyduydum. Ayakkabının altında kallerin takılabilmesi için üç tane delik olması lazım...

hasim yuce bunu beğendi.
  5. Cüneyt Kılıç

Cüneyt Kılıç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Şuanda hem cranckbrothers kallerli ayakkabı ve pedal hem de shimano kallerli ayakkabı ve pedal kullanıyorum. kallerleri birbirlerine uymuyor. crancbrorhers kallerleri biraz daha dar ancak geniş, shimano ise daha üçgen ve uzun bu yüzden o ayakkabının altındaki kallerleri değiştirmen lazım. ancak cracnkbrothers kallerleri türkiyede fazla yok. ikinci el de bulmak zor. yurtdışı fiyatları da pek ucuz olmuyor. bence elinizdeki cranckbrothers pedalları satıp yerine shimano pedal almak fiyat açısından daha uygun o olacaktır. tabi cranckbrothers kalitesi gibi olamaz shimano.

hasim yuce bunu beğendi.
  6. hasim yuce

hasim yuce Aktif Üye

Seviye:
    Fotoğrafını çektim bu arada;

Uploaded with ImageShack.us

7. Cüneyt Kılıç

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kaller bu pedallara uyumlu olması gerekiyor ancak ayakkabı derin olduğu için, içerde kalmadığı için kilitlenmiyor sanırım. kalleri daha çok ayakkabının dışında kalmasını sağlamak için altına deri yerleştirerek deneyebilirsiniz.

hasim yuce bunu beğendi.
  8. hasim yuce

hasim yuce Aktif Üye

Seviye:
    Ayakkabının altından yani pedala denk gelen kısımlarını kessem?

9. Cüneyt Kılıç

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bence tam olarak yine eşit oturmayabilir o şekilde, bir de ayakkabıya yazık olur... bence tanıdık birisi varsa onun kallerini bu ayakkabıya takıp deneyin. eğer gerçekten onda da olmuyorsa kesmek mantıklı.

hasim yuce bunu beğendi.
  10. M.Cilasun Bayülgen

M.Cilasun Bayülgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam Haşim,

Ayakkabı ayağıma küçük geldiğinden sana satmıştım, benim pedallar da crankbro, küçük gelmeseymiş bu sorunla ben uğraşacakmışım...

Neyse, crankbrothers'ın "shim" diye adlandırılan ve senin yaşadığın gibi bir sorun olursa kallerin altına konan yükselticileri var bunları arayabilirsin ama 1-2mm den yüksek değiller zaten bunlarla halledemezseniz ayakkabının dişlerini kesin diyorlar...

Ancak ayakkabının dişlerine dalacaksan unutma, ideali (crankbrothers tavsiyesi) ayakkabı kilitlendiğinde tabanın da pedal yüzeyine oturması... Fazla kesme yani...

Not: Aktifpedal crank'ın türkiye distribütörü mail atıp shim sorabilirsin.

hasim yuce bunu beğendi.
  11. Erciyes Çeteci

Erciyes Çeteci Aktif Üye

Seviye:
    Pedalı eğer sanırım chain reactioncycles dan aldınız indirimden bu olay crc nin yaptığı kalleşliktir pedalınız hiç bir şekilde hiç bir kallere almayacak benimki olmadı bende almıştım bu kadar indirime şaşırarak ama bu malla fabrika çıkışı hatalı mallar :( malesef paranız yandı benimkide yandı

12. hasim yuce

hasim yuce Aktif Üye

Seviye:
    Sağolasın; kesmeden önce bir de bu yolu deneyim en iyisi. Gerçi 1-2 mm yeter mi emin değilim? Olmadı ayakkabıyı keseceğim ama bunun da pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Ya da başka pedal alacağım. Ben önce aktifpedal ile iletişim kurayım.

13. hasim yuce

hasim yuce Aktif Üye

Seviye:
    Geçen sene aldım ben pedalları. Kaller uyuyor da ayakkabı olmadı gibi sanki.

14. hasim yuce

hasim yuce Aktif Üye

Seviye:
    Ayakkabının orjinalliğini bozmamak adına Pedalları satmaya karar verdim. Onun yerine de Shimano pd-m250 pedal aldım bile.