Spd Ayakkabı Hakkında ?

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Yeni alacağım bisiklet üzerinde Shimano m520 model spd pedal takılı. Fakat spd sistemi ile ilgili pek bir bilgim yok, normal ayakkabıyla kullanırken biraz sorun oluyor bunun için pedalın bir tarafına platform takıp kullanacağım bir süre. Bisiklete biraz alıştıktan sonra ayakkabı da almayı düşünüyorum performansı çok etkiliyormuş, satıcı bunun kallerini verecek mi bilmiyorum ayakkabı alırken kalleriyle birlikte mi geliyor yoksa kalleri ayrı mı almalıyım ? Bir de bu ayakkabı pedala nasıl kilitleniyor çıkarmak için ne yapmak gerekiyor ileri mi iticez veya sağa/sola mı çekicez ? Başlarda alışma süreci zor oluyormuş galiba bilgi verirseniz sevinirim :)

Scudo

mhmmt111

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Salcano
başlarda tutturamıyorsun :) 1-2 seferde alışıyorsun ona hemen once ayagını ılerı ıtıp kal'in onununu yerleştiriyorsun sonra bastırıp oturtuyorsun çıkarırkende ayagını dışa dogru çevırerek çıkarıyorsun bunun sertlık ayarı var başlarda yumuşak sonra kademe kademe sertlestırırsın ve aklında hep ayagımda spd var dıye dusunsen ıyı olur :) unutup yan devrılebılırsın surerken de pedala baskı yaparken çekmeyıde unutma boyle boyle alışırsın alışana kadar spd performansını etkılemez alıştıktan sonra uçarsın :)

• Beğen
Tepkiler: Furkan Çınar

eyup ensar

Aktif Üye
Tepki
114
pedala basınca kendiliğinden oturuyor sağa yada sola çevirincede çıkıyor pedalın üzerinde alyan ile sıkılan bir yer var ooradan pedal tutuş sertliğini ayarlayabilirsin

• Beğen
Tepkiler: Furkan Çınar
Tepki
21
Bisiklet
Scott
Ayrı satılan 520 Pedal setinin içinden kaller de çıkıyor. Bu yüzden Kallerin bisikletle birlikte gelmesi lazım. Ayakkabının kutusundan kal çıkmaz diye biliyorum.