Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spd ayak ucu bana yetmiyor

Konu, 'Giyim' kısmında hakan64 tarafından paylaşıldı.

1. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    ayakkabının ayak ucu kısmını kullanmak istiyorum ama oralarda delik olmadığı için kalleri daha öne takamıyorum. ayak ucu kullanmak istememin sebebi ise alt bacağımı çalıştıramıyor olmam. hep üst bacağım çalışıyo. bunun bir çözümü var mı? fabrikayı arayıp bana özel ayakkabı yapmalarını istesem garip olmaz değil mi?

delikler işaretlediğim yerde olsa çok makbule geçecek

2. Efe Yamac Yarbasi

Efe Yamac Yarbasi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    önemli olan kalin tam başparmağınızın başladığı kemiğin altında olması, eğer daha önde kullanırsanız parmaklarınız kıvrılacak ve güç aktarımındaki verim düşecektir. ha illa da yaptırmak isiyoranız ayakkabının tabanını kesmeyi deneyebilirsiniz karbon taban değilse.

Murat B. bunu beğendi.
  3. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Tuna, neden yol ayakkabısı almadın?
    Yol kalleri ayak ucuna daha yakın.

4. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    ayağımın kıvrılması önemli değil, düz pedal kullanırken de ayak ucu kullanıyordum. böyle kullanmamın sebebide alt bacak kaslarımı hissedebiliyo olmam. matkapla delsem olur mu ki?

daha ayakkabı almadım abi, arkadaşın fazladan ayakkabısı vardı ondan ödünç aldım onu kullanıyorum şimdilik. spd pedalda önceden vardı onla beraber iyi aslında ama bacağımın üst tarafında güç bırakmadı

5. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Benim aklıma şöyle bir fikir geldi: Ayağınız büyük değise, birkaç numara büyük ayakkabı alıp burun kısmını gazete kağıdı gibi birşeyle doldurarak kullanabilirsiniz belki. Fakat anladığım kadarıyla kalleri 3-4cm öne almak istiyorsunuz, bunun için 5-6 numara büyük ayakkabı gerekir, o zaman da iç tabanını değiştirseniz bile ayakkabı ayağınıza uygun olmayabilir.

6. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    bu bana hiç mantıklı gelmedi :cool:

7. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    alta özel gösterilecek bir metal parçayla uzatılabilir kaller bu metale vidalanır bu metalde ayakkabıya vidalanır

yada bizim basket takımında iken yaptığımız gibi ayak ucunda merdivende yukürı aşağı yapma antrenman ile oralar kuvvetlendirilir

8. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:

Ardında milyonlarca dolarlık ARGE yatan bir endüstriyel sportif ürünün tasarımını değiştirmek istiyorsunuz.Diyelim ki kalleri çizimdeki yerine monte ettiniz.İtme hareketinde tarak kemiklerinize yapacağınız baskı sonucunda kısa sürede hayli acılı sancılı bir durumla yüzyüze gelirsiniz ve umduğunuz fayda her ne ise sonuçsuz kalır.Her şartlar altında iterken büyük ölçüde Quadriceps'ler,çekme hareketinde ise Calves ve hamstrings'ler çalışır,bu kural değişmez.Değişen tek şey tarak kemiğinize bineek ekstra yük,elinize geçen şey de kazanç değil acı olur.

9. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Derya abi,
    ben tam olması gereken şekilde kullanıyorum. herhangi bir rahatsızlığım da yok ama konuyu açan arkadaş özellikle orada bağlamak istediği için aklıma gelen fikri söyledim sadece; yoksa yazdıklarını da tamamen haklısın, kaldıraç mantığı ile düşündüğüm zaman zaten direk senin söylediğine çıkıyor

Derya Keçeci bunu beğendi.
  10. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Halil kardeşim,alıntıyı yanlış kişiye yapmışım sonradan farkettim ve düzeltmeye çalıştım.Sana hitaben gibi dursa da konuyu açan kardeşimize verdiğim bir yanıttı,böylelikle düzeltmiş olayım.

BFOkuru bunu beğendi.
  11. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    eyvallah abi, sorun değil...

Derya Keçeci bunu beğendi.
  12. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    hazır konu açılmışken sorayım.

benim spd ayakkabının burnu sağa dönerken tekere değiyor, sola dönerken değmiyor. neden olduğunu halen anlayamadım. iki ayakkabıda aynı boyda yere dik basıyorum sağ ayakla sol ayakla basamıyorum o yuzden olabilirmi?

hızlı giderken sorun olmuyor pedal dönüşlerde döndüğüm tarafa dönük oluyorda, özellikle sağ şeritte park eden arabaları sollarken sıkışık trafikte dönüş yapamıyorum inip elimde gitmek zorunda kalıyorum

13. Efe Yamac Yarbasi

Efe Yamac Yarbasi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    sol ayakta kal daha ilerdedir ya da ayakkabının burnu uzundur. bunlara takılmamak lazım, pedal çevirirken ağrı yaşatıp yaşatmaması önemli.