Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Söz ve Müzik

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Süleyman Şatır tarafından paylaşıldı.

1. Süleyman Şatır

Süleyman Şatır Bisikletkolik

Seviye:
    Alex Fletcher (Hugh Grant), 80’li yıllarda PoP! adlı tanınmış bir müzik grubunun üyesiyken gruptan ayrılmış, daha doğrusu koparılmış, şimdi küçük yerlerde şarkı söyleyen unutulmuş bir müzisyendir. Alex, ünlü şarkıcı Cora Corman’ın (Haley Bennett) teklifiyle, eski popüler günlerine tekrar dönme şansını elde eder… Corman kendisinden bir şarkı yazıp, vereceği konserde kendisiyle düet yapmasını istemektedir.

Ancak bir sorun vardır. Alex, yıllardır tek bir şarkı bile yazmamıştır ve birkaç gün içinde bir hit şarkı çıkarmak zorundadır. Neyse ki talih Alex’in yüzüne gülmeye devam etmektedir. Tesadüfen karşısına sözcükleri kullanmadaki becerisi ile Sophie Fisher (Drew Barrymore) adlı bir genç kız çıkar. Sophie, önceleri Alex’le işbirliği yapmaya isteksizdir.

Sonra birlikte harika şarkılar yaratabileceklerinin farkına varırlar. Birden bire, birbirini hiç tanımayan bu iki insan, kendilerini birlikte sabah akşam yoğun bir şekilde çalışırken bulurlar… Ancak şarkılar o kadar kolay yazılmamaktadır… Alex ve Sophie, hak ettikleri başarıyı elde etmek isterlerken, gerçek aşkı da yakalarlar...

Söz ve Müzik, zaman zaman duygusal anlar yaşatırken, müzikleriyle de keyif veriyor… Romantik komedilerden hoşlananlar için birebir…

Alex ve Sophie, şarkının sözlerini yazarken odukça zorlanırlar...

Alex ve ünlü şarkıcı Cora Corman...

Söz ve Müzik / Music and Lyrics
    Yönetmen: Marc Lawrence Oyuncular: Hugh Grant (Alex Fletcher), Drew Barrymore (Sophie Fisher), Brad Garrett (Chris Riley), Kristen Johnston (Rhonda Fisher), Campbell Scott (Sloan Cates), Scott Porter (Colin Thompson) Senaryo: Marc Lawrence Türü: Romantik komedi Yapım: 2007 ABD yapımı Süre: 96 dk. Gösterim Tarihi: 23 Mart 2007 (WB)

Ozge Deniz bunu beğendi.
  2. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    Hugh Grant benim adamım:D :D .en sevdim oyunculardan bitanesi:rolleyes: .fotografını görmek bile yetti.çok sevindim.teşekkürler Süleyman Abi.sinema kültürünüze hayranım.darısı bana.saygılar...

3. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    son bir aydan beridir ankarada her sinamaya gittiğimde film başlamadan önce "music & lyrics" in fragmanını izlemek zorunda kalmıştım, sizi bilmem ama bana işgence gibi geliyordu:mad: :mad:

tabi oyuncuların hayranları için güzel olabilir de ben o kötü fragmanını sayısız kez izlemek zorunda kaldıktan sonra filmini izliyeceğimi pek düşünmüyorum:unsure: