Söyleşi: B Planı, Pınar Pinzuti @ Bisiklet Gezgini / 2 Aralık salı

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Seçil Öznur Yakan tarafından paylaşıldı.

 1. Seçil Öznur Yakan

  Seçil Öznur Yakan Yeni Üye

  Kayıt:
  19 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  45
  Beğeniler:
  54
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  2 Aralık Salı akşamı Pınar Pinzuti ile söyleşeceğiz. : )

  Pınar der ki: “2011 yılında kariyerimde ”tam gaz” ilerlerken, işim gereği her hafta en az bir uluslararası uçak yolculuğu yaparken ne kadar az yaşadığımı fark ettim. Hayat çok hızlı geçiyordu ve ben onu elimden kaçırıyormuş gibi hissediyordum. Tecrübe etmem gereken çok şey vardı. Eşim Paolo ve bem işlerimizden istifa ettik, ev eşyalarımızı sattık, cep telefonlarımızı kapattırdık, yanımıza gerekli olan kadarını alıp Güney Amerika’ya gittik. Aştığım hem dağ zirvesi, beni daha güçlü kılıyordu, gördüğüm her yeni insan beni zenginleştiriyordu.

  Hiç kimseyi görmeden 8 gün boyunca yol aldığımız bir parkurda, kendimi hiç bu kadar kararlı ve güçlü hissetmediğimi fark ettim. Kararlarımın sonuçları sadece beni ilgilendiriyordu ve bir bedel ödenecekse ben de buna hazırdım.

  Üniversitede kampüse gitmek için kullandığım bisikletim, beni ülke ülke gezdiren aracım olduğunda dünyanın tüm ülkelerini görme hayallerime hep daha çok yaklaştım.

  Fas, İzlanda, Almanya, Fransa,İspanya, Ürdün, Türkiye, Şili, Bolivya, Peru, Arjantin, İtalya, İsviçre, Avusturya vb bir çok ülkede pedal çevirdim. 40bin km üzerinde yol yaptım, şehirde her gün işe gidip gelmek için yaptığım mesafeleri saymıyorum.

  Hobim, hayallerimi gerçekleştirmemi sağlayan bir araç oldu.”

  Daha fazlası için sizi söyleşiye bekliyoruz. Pınar’ın blogu için tıklayın.
   
  suatgecer ve Bisikletli Gezgin bunu beğendi.