Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şov düzeneği...Yardım! (Street & DJ)

Konu, 'Street & DJ' kısmında derya.yildirim tarafından paylaşıldı.

1. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda gerçekleştirilecek bir organizasyon için sizlerden yardım istiyorum. Yaptığınız Şovlar için gereken düzeneklerin, en az maliyetle yapılabilecek modellerinin çizimlerini gönderirseniz çok seviniriz. Çizimi nerede yaptığınızın önemi yok. Çizim yapamam diyorsanız da kafada üç boyutlu canlandırabilecek kadar anlatıp boyutları verirseniz elbet bunu çizime dökecek cengaverler çıkacaktır :)

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Sevgilerle.

2. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    dj için gerekli olan kısaca şu tip biryer.

3. derya.yildirim

Seviye:
    Yaklaşık ölçüleri de resimlerin yanına ekleyebilir misiniz ;) düzeltiyorum resimde zaten varmış :)

Teşekkürler bu arada.

Başka :) ?

4. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Derya, bu konuda bilgisine de çizimine de güvenebileceğin birini önereyim, forumumuzun da üyesi en yakın arkadaşım Can, nick'i artofriding
    Onunla iletişime geçersen yardımcı olacaktır.

5. kekomesut

kekomesut Yeni Üye

fatıh abı bende uye olabıldım en sonunda ama burda cok amele var ben cıkıcam :D:DDD

6. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    merhaba bu rampaları şhow düzeneklerini nereye yapıcaksınız. şehir ve yerini söyleyebilirmisiniz. ve nezaman gibi açılmış olur. dj olarak istiyorsanız kademe kademe yapmalısınız çünkü turkiyede dj yapan şuan için hiç yok. lk önce ufak sonra orta sonrada buyuk tipte rampaları yaprak olabilir. mesela küçük rampanın boyu 1 metre olur dikliği hakkında hiç bi fikrim yok ama ard arda 4yada 5 tane olursa çok güzel olur. orta düzey için 1,5 metre olur yine ard arda 4-5 tane olur üst düzey içinde 2 metre yükseklikten biraz daha fazla olup arda arda 4-5 tane yapılabilir. bu küçük orda üst dü<eyli rampalarıda yan yana dizelersiniz. hızlanıcağınız yerden baktığınız zaman 3 tane yan yana rampa görüceksiniz. küçük orta yuksek olarak. birde bu rampalardan birere tane daha yapılıp karşılarına sünger havuzu konulabilir. alıtırma maksatlı. sonuçta daha önceden yapan hiç kimse yok.

tektekerali bunu beğendi.
  7. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    ve bir rampanın genişliği 3 metre civarı olabilir. ve burayı siz yapıp bırakıcakmısınız yoksa işletme gibi bişeymi olucak. yani bırakılıp gidilirse dede bisikletli çocuklar gelip atlamaya çalışırlar:D (deneyenleri gördüm)

tektekerali bunu beğendi.
  8. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Hakikaten ben de merak ettim bu sorunun amacını ve planlar tutarsa da sonucunu??

9. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    Gerekli olan tekşey boş bir alan ve toprak.

10. derya.yildirim

Seviye:
    İlginiz için teşekkürler arkadaşlar. Neden böyle birşey yapılacağından bahsedeyim. Başta da belirttiğim gibi bu yapılar şenlik kapsamında kurulacak. Şenlik sonrasında da kaldırılacak. Bu yüzden sökülüp takılabilir bir konstrüksiyon olması avantaj olacak. Eğer bir mekan bulabilirsek, şenlik sonrasında oraya taşıyıp kalıcı bir parkur haline getireceğiz.

Hatırlatma yapmak istiyorum. Bizler genelde MTB ile ilgileniyoruz ve bu yüzden sizi anlamak için terimleri karıştırıp öğrenmeye çabalıyoruz :) Anlattıklarınızı resimlerle de desteklerseniz araştırma sürecini daha hızlı ilerletebiliriz. Eminim ilgi alanınıza girdiği için yabancı sitelerin de kurdu olmuşsunuzdur. Oralardan sizlerin seviyesine uygun olan yapıların fotoğraflarını ekleyebilirsiniz ;)

Bu arada İzmir ekibi ile Bostanlı'daki alanda yüz yüze de görüşebiliriz bir ara. Ne zamanlar orada oluyorsunuz?

Yukarıda yazdıklarım sanırım daha çok BMXcileri ilgilendiriyor. Şu an için şenlik alanında böyle toprak yapılar mevcut (offroad için hazırlanmış devasa yerler:))bisiklet için de uyarlanabileceğini düşünüyorum.

11. derya.yildirim

Seviye:
    Teşekkürler Fatih hemen irtibata geçiyorum. :)

12. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Hmm İzmirse heyecana gerek yok :)

13. derya.yildirim

Seviye:
    Bence heyecanlanmaya başlayın ;) çünkü proje gerçekleştirildiği zaman hepinizi ilgilendirecek.

14. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Tarih belli olursa ben bi otobüs oradayım ama istanbul'dan geldiğim için kalıcak yerim yok.Nerede kalıcaz.Bilgi verebilirmisiniz ve keşke topraktan yapsaydınızda kalıcı olsaydı :)

15. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    Koray sakin abi naptın :) dur daha proje yapıyolar :)

koraymalkoc bunu beğendi.
  16. derya.yildirim

Seviye:
    :D Heyecanınızı anlıyorum arkadaşlar. İnanın proje ayrıntıları kesinleştiğinde ortaya güzel birşey çıkacak. Şu anda ön çalışmalarımız devam ediyor.

Topraktan yapılacak parkurlarda sorun yok. Önemli olan platform kurmak. Sizin ilgi alanınızda sanırım çok fazla platformluk iş yok ama BMX ve Trial kategorilerinde işimiz çok gibi gözüküyor. O kategoriler altında da başlık açtım ama henüz ses seda çıkmadı. Aranızda bunlarla ilgilenenler de varsa bir el atın arkadaşlar ;)

17. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Valla İstanbul'da aslında bıraksalar Belgrat'a veya ne bileyim adalarda olabilir, olmadı polonez olabilir, ama keşke olsa demekle kalıyoruz..

Koray sen de boş arazide zıplarsın artık :)

Hele bi planlar yapılsın proje başlasın bakalım, etkinlik güzel boş bi vaktime gelirse ben de gelebilirim neden olmasın..

18. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Abi biz dj yapanlar için güzel 2m. lik filan güzel fırlatan rampalar yapın :).Harbi ben gelirim :)

19. artofriding

artofriding Kıdemli Üye

Seviye:
    Hazırlamayı düşündüğünüz rampaları anlıyorum. Bütçenizi bilmediğim için ne gibi tavsiyeler yapabileceğimi bilmiyorum.

Aşağıda linkini verdiklerim büyük kapsamlı Sokak-rampa organizasyonları, yani toprak rampalarda zıplamanın (DJ in) portatif ve taşınabilir rampalarla yapılanı. Adamlar Trieste de şehrin meydanına kurmuşlar:

http://www.youtube.com/watch?v=uA5ThOrUG5k

Bunlar da Red Bull District Ride dan görüntüler, şehrin ortasına toprak ta döküyorlar kısa bir gösteri için bile.

http://images.google.com/imgres?img...um=10&um=1&hl=tr&client=safari&rls=tr-tr&sa=G

http://www.pinkbike.com/news/Red-Bull-District-Ride-Catania-Italy-2006.html

Bu da trials:
    http://www.youtube.com/watch?v=ZvFlJJvnTRk

Bence en kolay yapabileceğiniz şey Dj ve bmx için 2 adet rampa, flatland bmx için boş alan ve trials yapanlar için çeşitli yükseklikte, yere sağlam basan bank gibi cisimler.

tektekerali ve Fatih Buzgan bunu beğendi.
  20. derya.yildirim

Seviye:
    Sinto'nun izni ile konuşmalarımızı buraya aktarıyorum. Ayrıntıları herkes bilsin,ortak bir platformda beyin fırtınası yapalım ;)
    Sponsor arayışlarımız sürüyor. Fakat sponsor lacak kişilerin karşısına somut işlerle çıkmak gerektiği için sizlerden yardım alıyoruz. Sonuçta şov alanı sizin alanınız olacak ;)