Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sosyal mekanlara her gittiğimde psikolojim bozuluyor

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Harun Salcı tarafından paylaşıldı.

1. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Burada gayet seviyeli insanlar olduğu için bir içimi dökeyim dedim.
    Sosyal mekanlara gidince (Lunapark AVMler vs.) gidince içim kötü oluyor.Oralara gidipde eğlenecek arkadaş ortamım çok nadir oldu.Tek sorun para.Milletin parası var yiyor içiyor eğleniyor ama parası olmayanlar öylece bakıyor.Bir kere bile Burgerking'ten Popeyes'ten menü aldığımı hatırlamıyorum.

2. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben en son 10 yıl önce Mcdonalds'ta hamburger yedim tabi o zamanlar ucuzdu:=)arada sırada nadirende olsa en ucuzundan pizzadır vs... alırım,bırak millet gibi olmayı millet senin gibi olsun:=) Ben bisikletimle uzun yola çıktığımda insanlar yanımdan geçen porscheye değil bana bakıyor:=)...O kadar okul değiştirdim,il il Türkiye'yi gezdim en fazla 2 3 dostum olmuştur, fazla sosyal ortam bütçeyi aşar,ayrıca bana göre de değil.Ben 250 300 km mesafe tutacak kamplı tur düşünüyorum,bütçemide söyliyeyim 3 menü parası kadar:=)(Ne zamandır sosyal ortama girmediğimden(tabi grup turlarını saymazsak) menü fiyatlarını pek bilmiyorum ama sabit 10 liradan hesaplayınız=))

Harun Salcı bunu beğendi.
  3. Harun Salcı

Seviye:
    Herkes böyleyse ordakiler noluyor be abi. :(

4. tozluklu

tozluklu Yeni Üye

Seviye:
    Eğlenmek için, mutlu olmak için ve sosyal olmak için ilk şart Para değildir. Uzun uzun açıklama yazmak istemem. Bu saydıklarım kişisel gelişime yapılan yatırımla ilgili. Tabi doğuştan gelen bir olgunluk ve kabullenmeye sahip değilseniz.

5. Harun Salcı

Seviye:
    En basitinden her çeşit pizzayı tatmak istiyorum,bunun için para gerek.

6. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    hepimiz farklı şartlarda, farklı özelliklerle, farklı ailelere doğuyoruz... ve farklı insanlar oluyoruz...

işin en güzel tarafı, kendimizi yeniden yaratma gücüne de sahibiz... zamanla değiştirebiliyoruz kendmizi, farklı bi insan olabiliyoruz :)

öfkenden memnun diilsen, öfkeni törpülersin, istediğin gibi biri olabilirsin...
    iki lafı bi araya getirememekten şikayetçiysen, okursun, öğrenirsin, insanların arasına karışırsın, bi bakmışsın sohbeti sevilir biri olmuşsun...
    maddi durumundan memnun diilsen, çalışırısn, çabalarsın, kazanırsın...
    kilon fazla geliyorsa, yemene içmene dikkat edersin, spor yaparsın filinta olursun...

pizza tatmak ise en kolayı sanki :) 4-5 arkadaş birleşin evde kendiniz yapın... en kalitelisinden en ucuzundan bi sürü çeşit pizza denemiş olursunuz hem ;)

bir de, paylaşmak istiyorum... anneannemin lafıdır... "yapmazsın, yapmazsın, bi kere yaparsın, hep yapmış gibi olursun" :)

daha 17 yaşındasın, yolun başındasın.... böyle bi pizzayı, üç hamburgeri dert etme kendine ...
    sen çalış, yapman gerekeni yap, sorumluluk sahibi biri ol (yani kendi sorumluluğunu alan bi birey ol)
    zaten hayatında eksik olduğunu düşündüğün pek çok şeyi elde edersin...

hadi kolay gelsin :)

7. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Benim de ihtiyacı olmadığı halde sırf parası olduğu için 10 milyarlık bisiklet alanları gördükçe psikolojim bozuluyor

8. Harun Salcı

Seviye:
    Gençlikten midir bilmiyorum ama Sbarro falan ilgisi çekiyor insanın sanki evde yaptığın gibi olmayacakmış gibi.

9. mustafa tanrıverdi

mustafa tanrıverdi Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bazı şeyleri, zamanı gelince daha iyi anlıyor insan.

10. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Emin ol evde yaptığının tadı hepsinden güzel olur..
    Hangi konuda olursa olsun, içinde kendi emeğin varsa, o en güzelidir sana, emin ol. =)

11. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Benimde ailem orta halli.Emin ol şuanda milyar dolarları olanlar senin benim yaşlarında fakir bir aileden geliyordu.Örnek vermiyeyim istersen 1 milyon kişi bulursun.Allah seni doğuştan fakir bir ortamda yaratmış olabilir.Ama kaderini değiştirme gücünü geleceğini hazırlama gücünüde vermiş.Onunda formülünüde vermiş Kuran-ı Kerim'in Türkçesini okuduysan görürsün.Çalışmaktır.Fakir aileden geliyorsan Allah seni fakirlikle sınıyorsa çalışarak Allah'a şükrederek emin ol Rabbim sana trilyonlarıda milyon dolarlarıda verir.Herşeyin başı çalışmak Rabbime şükretmek.Bende 3-5 para kazanmak için web sitesi kuracağım.Allah bana bilgisayar sevgisi vermiş şükrediyorum.Bilgisayarı çok seviyorum oyun konusunda değil program yazma olsun,Web site tasarlamak kurmak olsun.Benimde projelerim var.İnşallah hayata geçireceğim.Sende yeteneklerinin farkında ol onun üstüne git.Kafanı kullan Allah herkeze emin ol bu dünyaya başlarken eşit akıl vermiş.Diyeceksin bazıları zihinsel engelli Rabbim onları bizim gibi insaları sınamak için bizi şükretmeye iman etmeye götürmek için bazı insanlara doğuştan böyle engeller verebiliyor.Bizi sınıyor Rabbim ne kadar yardım edicez halimize şükredicez diye.Kardeşim öncelikle herzaman haline şükret.Ne olursa olsun senden daha kötülerinide düşün.Sen belki pizza yemiyebilir lunaparka gidemeyebilirsin ama Somalide'ki bir damla suya muhtaçları da düşün... Belki okumayacaksın uzun oldu ama bir bak.Bişey kaybetmessin :D Belki seni yanlışta anlamış olabilirim bir oku ama.