Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sosyal medyada bisiklet üzerine fikirler

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında mehmetsunu tarafından paylaşıldı.

1. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sosyal medyada; haber sitelerinde, sözlüklerde vb bisiklet üzerine yazılanlar çizilenler hep ilgimi çekmiştir. Buradan kendimce çıkarımlarda bulunurum analizler yaparım. Mesela bir tespitim, bisiklet sürücülerinin sosyal medya üzerinde günlük hayattaki çıkardıkları ses ve etkiyle mütenasip olmayan bir şekilde bu mecrayı daha etkili kullandıklarıdır.
    Bugün bir başlık dikkatimi çekti ve altına ortalama bir insan için çok sıradan bir konu için oldukça fazla sayılabilecek bir giriş yapıldığını gördüm. Herhalde diyorum forum yazarlarından bazılarıda fikirlerini serdetmişler.

bisiklete biniyoruz elitistliği - gündem - ekşi sözlük

2. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Son yorumda (67.) arkadas konuya noktayı koymus :D

Bahadır EKİCİ bunu beğendi.
  3. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Maalesef o başlıkta bahsedilen şeyin doğru olduğunu düşünüyorum. Özellikle trafikte. Özellikle trafik ışıklarında :).
    Işıkları hiç takmadan kırmızıda geçen (yaya geçidinde) bir bisikletliyle göz göze gelip, kötü bir bakış attığımda, sanki ben suçluymuşum gibi daha da kötü bir bakış alıyorum. Hatta "kırmızı yanıyor" dediğimde karşılık olarak el hareketi alabiliyorum :).

Hatta ilk karşılaştığımda çok sinirlenip bir de yazı yazmıştım;
    Işık mı? O ne ki? » Kirli Bisikletler

Mustafa balcı ve Uğur S. bunu beğendi.
  4. Decsan

Decsan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Abartılmış ancak zaman zaman örneklerini gördüğüm durumlar. Ben kask hariç diğer aksesuarların bizi halk arasına karışmaktan uzaklaştırdığını düşünüyorum.

5. yakubi

yakubi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    çok şaşırılacak bir durum olduğunu sanmıyorum. muhtemelen elitizm şikayetinde bulunan arkadaş bisikleti "üstdüzey" yaşamaya çalışan birileriyle iletişimde bulunmuş. ettiği küfürlerden de anlayabildiğimiz kadarıyla basitlik, sadelik ve tevazu yanlısı: )) kabul etmek gerekir ki bu şekilde küfrettiği tipler bütün hobi,uğraş ,meslek alanlarında var. örneğin sanatçılarla oturursun sanatı ve sanatçıyı nasıl abarttıklarını, bütün hayatlarınca nerdeyse idol haline getirdikleri insanlar gibi olmak peşinde olduklarını görürüz. askerlik, polislik hatta öğretmenlik gibi mesleklerde bu tip "mesleğinin kendisini var ettiğini" düşünen dolayısıyla özgünlük ve tecrübe olgusundan uzak insanları daima görebiliriz.

bisiklette fotoğraf çekme özelliği olsaydı herkes bisiklete binerdi sözü enteresan: )

el sallayıp geçilmesi gereken konular: )

Fatih EZEN bunu beğendi.
  6. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Ama eleman nasıl içerlenmişse üşenmemiş baya bir döşemiş. Herhalde kullandığı bisikketi beğenmeyip üst seviyelere gücü yetmeyince ulaşamadığına pis demiş.

7. Burak Fidangül

Burak Fidangül Üye

Adı:
    Burak
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arkadaş tam olarak benden bahsetmiş 'Elitist' ya da her neyse bisikleti tam olarak hayatının ortasına koymuş metro, otobüs, tramvay gibi üst üste olan kalabalık yerlerden kaçmış 0 emisyonla istediğim yere o toplu taşıma araçlarından hatta bir çok zaman Bursa'da olmama rağmen trafik nedeniyle arkadaşımın arabayla 1 saatte gittiği yerlere biraz çaba göstererek ondan daha çabuk gitmem ve benzin, park yeri, kasko, trafik cezaları gibi şeylerle uğraşmam, uğraşmamamız. Sanırım bunları 'Elitlik' olarak görüyor.. Gerçi öyle değil mi? Herkes 4 tekeri olan ve 'Hızlı' olduğunu düşündükleri şeylere tonla para döküyor bizse onlara kıyasla ufak bir maliyete gezegeni kurtarmak, paradan tasarruf etmek vs. (liste uzar gider) şeyler yapıyoruz. Yani demek istediğim Elitistlik buysa sanırım bu forumda en azından bir kaç bin tane var..

8. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    31 güzel yazmış

9. Ahmet Fidancı

Ahmet Fidancı Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ben bir sonrakini beğendim. Adam İzmiri anlatmış ha.

Decsan bunu beğendi.
  10. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    O kadar kufur, berbat bir Turkce!?! anlatim, seviyesizce her iki tarafin birbirine saldirmaya calismasi ve yerine gore her iki tarafinda hakli oldugu noktalari gorunce 2. sayfadan sonra okumaktan sogudum...

Decsan ve YüzSürKoş bunu beğendi.
  11. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben bisiklete binerken redingot giyip fular takıyorum, size de tavsiye ederim. Formayla, şortla, taytla elitizm mi olur?

12. Decsan

Decsan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Öyle olmayan yerimiz yok ki. Nereye gitseniz aynı manzara. Buna kızmamak Lazım aslında. Şimdi bisiklet yolundaki yayalara bozulan ben yıllar önce Floransa'da hayatımda hiç Pisiklet yolu görmemiş olmanın bir sonucu olarak aynı gün beş altı kez bisikletçilerin Müşfik uyarıları ile bisiklet yolundan çıkarılmıştım.

Ahmet Fidancı bunu beğendi.