Sorunlu Kadro Satışı (Selami DABAN)

Aydın US

Forum Bağımlısı
Tepki
228
Bisiklet
Scott
Merhaba Arkadaşlar
Selami DABAN(Giresun İl Temsilcisi)adlı forum üyesinin "Sahibinden.com sitesinde" ilanını gördüm fiyat baya uygundu (Scott Speedster S50 Kadro seti (Kadro,Ön maşa ,furç takımı))Mesaj attım kadroda herhangi bir sorun var mı diye sordum.Herhangi bir yok sadece ön tarafda düzeltme vardır dedi.2 kere sordum ilerde herhangi bir sorun çıkartır mı diye,günlük ve antreman ağırlıklı kullanırsan hiç bir sorun çıkartmaz dedi.Herhangi bir sorun olursa geri iade alırım dedi.Tamam dedim güvenerek kadro setini aldım.Kadro geldiğinde inceledim sadece scott yazan yer siyah sprey boya ile boyanmıştı ufak tefek çizikler vardı.Kadroyu fırın boya yaptırcaktım ondan fazla önemsemedim boyayı başka herhangi bir sorun göremedim.Kenara koydum,bazı nedenlerden dolayı toplayamadım ve kadroyu aldığım 4.günü kadroyu satışa çıkardım,kadroyu başka bir arkadaş satın aldı,kadroyu yolladım.Alan arkadaş kadroyu detaylı incelemiş siyah sprey ile boyandığı yer kadro hasarlı ve kırık olduğu ve macunla hasarlı ve kırık olan yer kapatılmış ve siyah sprey ile boyanmış olduğu anlaşıldı.Sattığım kadroyu geri aldım."Selami DABAN" kadro hasarlı olduğu söyledim ve şu şekilde mesaj geldi "Dostum boyayı ben atmadım biz aldığımızda böyleydi işlem gördünü söylemiştim kadronun boğaz dibinde sorun vardı, senin gösterdiğin yerde nasıl böyle bişey buldun, anlamadım. bunu biliyordun.. sorun yok şöyle yapalım isterden sahibinden comdan. sen sat aynı fiyata çünkü o çatalı bile o fiyata alırlar. kadro kulağıyla birlikte maşayı satsan parayı kurtarırsın. şimdi hava ve kargo masrafları bize pahalıya gelir. eğer yine de satılmazsa geri alırım sorun yok dediğim gibi bi satış ilanı aç satılır o malzeme. ben burdayım sorun yok". Dedi bende tamam dedim 1-2 hafta beklerim maşa satılmazsa kadro ile maşayı iade ederim dedim."Şu şekilde mesaj geldi"dostum sıkıntı yok benim dediğim doğrultuda hareket et. kadroyu sana bağışlarım ben sözümdeyim ama dediğim gibi yaparsan problem ortadan kalkar. ben burdayım takipteyim".1-2 hafta geçti maşa satılmadı.Mesaj attım maşayı satamadım kadro setini size yollıcam kadro bilgilerinizi yollarmısınız dedim.Cevap gelmedi tekrar bi kaç kere mesaj attım mesajları okuyuyo ama cevap vermiyor,facebook sohbet kısmından yazıyorum çevrimiçi ama ordanda cevap vermiyo.Söz verdiği gibi arkasında durmadı.

Scudo
Tepki
43
Bisiklet
Ghost
Yaşadığınız sorun ve sıkıntılar için büyük geçmiş olsun,kendimi sizin yerinize koyunca başınıza gelenin ne derece saçma ve sinir bozucu olduğunu anladım keşke hepimiz kadroları,şanzuman,bisikletleri vs.sıfır alabilsek te böyle sorunlar yaşanmasa :(

• Beğen
Tepkiler: Aydın US
Tepki
8
Gerçekten bu olay okuyunca benimde canımı sıktı. Düşünüyorumda aynısı bende olsa çok sinirlenirdim heralde . Hayırlısı neyse o olsun .İnşallah hakkınız olanı alırsınız

• Beğen

Aydın US

Forum Bağımlısı
Tepki
228
Bisiklet
Scott
@ÖzgürKöse

2 ay oldu ama inşallah hakkımı olanı alırım.

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ceylan

o.kucuk

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
Ömer
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Cyclocross
geçmiş olsun. belki de dediği gibi ama cevap vermeyince olmuyor tabi..
iyi niyetiniz tek taraflı olmuş..

• Beğen

Aydın US

Forum Bağımlısı
Tepki
228
Bisiklet
Scott
Tatlıya bağlancağını zannetmiyorum,mesaj da atamıyorum engellemiş.

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Eminim pek çok kişi bir açıklama bekliyordur, ikinci el önemli bir bölüm ve burada güven olmazsa olmaz bir unsur. Anılan kişinin önemli bir sebebi yoksa burada açıklamasını görmek gerek.

Tepki
21
İl temsilcisi noluyor bilmiyorum, normal üyeden daha büyük bir rütbe galiba. Ayıp etmiş düzeltir inş.

Aydın US

Forum Bağımlısı
Tepki
228
Bisiklet
Scott
@Osman Butuböken

İl temsilcisi;kendi ilinde bisiklet turları ve organizasyonları düzenleyen kişi,bisikletforum yöneticileri tarafından seçiliyo,düzeleceğini düşünmüyorum 3 ay olcak nerdeyse hergün foruma giriyo konuya bi cevap verdiği bile yok.

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
ben kadroyu yakından inceledim , 50 kalibre mermi saplanmış gibi. bunu nasıl görmez satan kişi garip :) kadro çöp beyler, kullansak kullanılmaz. hasarlı kadroyu sen sat alan enayi olur diyen arkadaşta cabası ..

eyup sezer

Daimi Üye
Tepki
58
merhaba,
selami daban dan 3 yıl kadar önce ben de bir klasik kadro aldım. sorunsuz olduğunu söylemişti. kadro elime geçtiğinde boyatayım istedim. boyasını temizleyince kadronun iki bisikletin kadrosunun kesilip birleştirilerek yapıldığını hayretler içerisinde gördüm. kendisine durumu ilettiğimde oralı olmadı. ben de Allaha havale ettim:(:eek:ut:

gokaykr

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Merida
Demek ki kadro olayini is edinmis bu arkadaş