Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sorun Kadro kulağı mı?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında can akıncılar tarafından paylaşıldı.

1. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,bu akşam okuldan dönerken arka lastiğim patladı.Bisikleti eve getirdim arka lastiği söktüm patlağı onardıktan sonra tekrar tekeri yerine takıp vitesler düzgün geçiyor mu diye baktım.Quıck release çok sıkınca zincir en üst dişliden jantın arasına kaçıyor,hafif gevşek bıraktım mı zincir 2.dişlideyken en üst dişliye bazı yerlerde temas ediyor tık tık tık sesi geliyor.Diğer ruble dişlilerinde sorun yok,arka aktarıcının ayarları tam,son aylarda arka jantı ne zaman söksem ayarlar allak bullak oluyor.Kadro kulağından şüpheleniyorum,bi eğrilik göremesemde.Bisikleti ilk aldığım aylarda kaç kere söküp taktım böyle bir şey görmedim km ilerleyince bazı parçalar kendini salıyor her halde sorun sizce ne olabilir?

Bu arada jantı sökerken vites 3x8 şeklinde söküyorum yani ayar kaçması minimum.

2. Kürşat AKINCI

Kürşat AKINCI Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arka aktarıcının üstünde iki adet ayar vidası vardır bunların yanında L ve H yazar. Bu vidaların anlamı; L: aşağı sınırlar H: yukarı sınırlar. Aşağı ve yukarı sınırlamamızın sebebi zincirin rubleden atlamamasını sağlamak.. Sizde bu vidaları oynayarak sınırlama ayarlarınızı yapın zinciriniz atmasın.. Saygılar bol pedallar..

3. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Her söktüğümde ayar çekiyorum bu yüzden ama bir daha ki sefere yine aynı.