Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sorun Jantın Yamukluğu Mu Yoksa Tekerlek Mi ?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında volkanyasasin tarafından paylaşıldı.

1. volkanyasasin

volkanyasasin Yeni Üye

Seviye:
    Belki benim sorunumu yaşayan arkadaşlar vardır diye yazıyorum.
    Yaklaşık 4 ay önce, Carraro Force 500 almıştım. Allaha şükür dert filan vermedi şimdiye dek.
    Ancak bugün servisine, AKORD, BALANS ayarını filan yaptırmak için götürdüm. Tekerlekler 8 çiziyordu.

Lakin döndüğüm vakit servisten aldığım cevap beni şaşırttı.
    Görevli abi, gerekli jant balans ayarlarını yaptığını, ancak arka tekerlekteki 8 çizmenin geçmediğini belirtti.
    Nedenini sorduğum vakit, genel olarak bisikletlerin %70inde bu sorunun olduğunu belirtti.
    Sorunun belki tekerde olabileceğini, ancak değişse bile ortadan kalkamayabileceğini belirtti.

Şimdi sizlerle paylaşmak istediğim durum şu; acaba aranızda benim gibi sorun yaşayan arkadaşlar var mı ?
    Varsa da, bunun çözümü direkt olarak jant ve tekerleğin değişimi mi olacaktır ?

Vereceğiniz bilgiler ve görüşleriniz için sonsuz teşekkürler..

:eek:ha:

2. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bende esnaf iken müşterileri bazen kandırırdım.

3. volkanyasasin

volkanyasasin Yeni Üye

Seviye:
    Şimdi durum şu, eğer gerçekten kandırıldıysam sorun değil. Gider başka bir serviste hallederim.
    Üstelik verdiğim para ve beklediğim zamanı filan da helal ederim, orada sorun yok.

Ancak bunu söyleyen, Eskişehir'de güvenilir olduğunu düşündüğüm Muratoğlu Bisiklet.
    Belki bilen arkadaşlar vardır, muratoğlu bisikletin servis konusundaki durumu iyi diye biliyorum.

4. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Dediginiz gibi iyi bir biskletciyse hatanin nereden geldigini bilmesi lazim. Öyle belki lerle is olmaz. Bir bisikletin tekeri ya jandan dolyai 8cizer yada lastikten ama cözümü yoktur diye bir olay yok.

5. Haluk Eke

Haluk Eke Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    O gittiğiniz yerin bisiklet servisi olmaması gerek. Akordu doğru yapılan ve jantı, telleri, kadrosu sağlam olan hiçbir bisiklette teker 8 çizmez.
    Bisikletler, her ne kadar yeni ilgileneler için karmaşık gözükseler de basit makinalardır. Bu nedenle her arızanın nedeni mutlaka bulunur.
    Jantın yalpalaması;
    1. Dikey, yatay ya da eksensel akort bozukluklarından,
    2. Jantın yamulmasından.
    3. Kadro droplarında ya da maşa ve/veya droplarda eğilmelerden (düşük olasılık)
    kaynaklanabilir.
    Eskişehir'li firmalardan web üzerinden alışveriş yapan ve onların ilgisinden memnun olan bir kişi olarak Eskişehir ve Denizli'de bisikletten anlayan birçok usta olduğundan eminim.
    Eğer Denizli'deyseniz forumumuzdaki sevgili Ömer Karan arkadaşımızın da yardımıyla işi bilen bir usta bulabilirsiniz sanıyorum.