sorularım var?

Cemal KUŞ

Daimi Üye
Tepki
13
Bisiklet
Scott
öncelikle soruma cevap veren arkadaşlara çok minnettarım
cevap veremeyen ama cevabı merak eden arkadaşlarada bilgi birikimi olsun
ben senelerdir çok eski bir bisiklete binmekteyim ve hiç kırılan kadro görmedim ve epeyden beride trailde gördügün hareketleri 98 model bir bisiklette yapmayı deniyorum ve şu anda bile kırılacak düşüncesi bile yok içimde

ama yenilemek istiyorum bisikletimi ve sizden alttaki parçalarla yine alta yazacağım şekilde binebilirmiyim rica ederim cevap verirmisiniz.

alivo vitesler v.break fren fir polar 3 kat aliminyum jant bunlar bende olan parçalar ve bir iki parça daha ama v.s.

bunlarda alacağım parçalar
xc1000 kadro 17,5"
xcm yada axon maşa

sizce ben dh tarzı inişler ve akrobasi yapabilirmiyim bu elemanlarla

vereceğiniz cevap bütünüyle görüşlerimi etkileyebilir şimdiden sağolun

biliyorum çok amatörce bir mesaj oldu ama yoğunlaşamadan yazdım çünkü çok merak ediyordum

Scudo

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
bahsettiğniz parcalar ve kadro ile trial yapmanızı önermem...
1 kadro kırılırsa hak talep etmeniz imkansız çünkü xc kadrosuyla bahsettiğiniz türde şeyler yapılması desteklenmıyor.
aynı şey maşa içinde geçerli..
dh konusunda ise bu malzemelrin hiçbiri işinize yaramayacaktır.gerek kadronun sabit olması gerek maşanın travelının kısa olusu gerekse her ikisinin sağlamlıgı bakımından :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kadro kırılacaktır,ben de Kron'la hareket yaptım,malesef 4 ay içinde kırıldı,doğal olarak garantiden mahrum kaldım.
Suntour hareket için olmasa da uzun süre idare edecektir,ben hala kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Cemal KUŞ

dodo

Forum Bağımlısı
Tepki
242
akrobasi dediğiniz "street" ise 17,5" uygun değil:) daha ufak inç li kadro almanız uygun olacaktır...

• Beğen

Cemal KUŞ

Daimi Üye
Tepki
13
Bisiklet
Scott
sağolun herkese teşekkürler
teşekkürler erkal
teşekkürler burnout_54
teşekkürler dodo

Cemal KUŞ

Daimi Üye
Tepki
13
Bisiklet
Scott
ya aslında şöyle bir soru daha sorayım bianchinin 1998 model bi kadrosundan ne kadar daha sağlamdır kron xc1000 (2006 model)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kron xc1000'ler akrobasiye yaklaşık 1 sene
Xc 500'ler ise 4-6 ay arası dayanıyo diyebiliriz.Akrobasi için almanız kesinlikle tavsiye edilmez.Birçok alternatif varken,Amoeba hussar jump'ı sadece kadro olarak 300ytl ye veya Sedona X-11'i 300 ytl ye alabilirsiniz.(x-11 v fren uyumlu değil,sadece disk)

• Beğen

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
bianchi kadroyla xc 1000 kadronun farkı hem meteryal(birinin demir yada herneyse birinin aluminyum) hemde cross country için hafifletilmek amaçlı dipçiklenme yüzünden dayanıklılıgı az olabilir..

• Beğen

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
bianchi 98 model bi kadro buyuk ihtimalle hiten çeliktir. alüminyum bir bisiklete göre çok daha sağlamdır. ama okadarda ağırdır. kron eğer 70kg nin üstündeyseniz 2-3-4 ay içersinde kırılır. belkide aldığınız gün kırılır. ben xcm maşayı 2 hafta içinde kırdım arkadaşlarım 1 seneden fazladır kullanıyorlar. yani fabrikadan çıkan her ürün aynı kalitede olmuyor.

• Beğen

Cemal KUŞ

Daimi Üye
Tepki
13
Bisiklet
Scott
teşekkürler sağolun yorumlar için kadroyu kısmen almaktan vazgeçtim bildiğiniz
bana uygun yani hem küçük dh turlar yapabileceğim hem yolda bineceğim hemde akrobasi yapabileceğim bir kadro varmı şimdiden teşekkürler herkese maşa öneriniz nedir onuda eklerseniz sevinirim
makul fiyatlı ikinci el parçası olanlar işime yarayacak şekildeyse düşünebilirim

mtbiker

Forum Demirbaşı
Tepki
55
İsim
Erdi
Bisiklet
Scott
@XCM

bencede hata yaparsınız amacına uygun kullanınca bişicik olmuo olsada garantıden deiştirirler ama dedigim gibi amaç önemli:)

Soner YAMAN

Forum Bağımlısı
Tepki
51
@ErkaL

kardeeeeş...........! slm öncelikle jantlara (frenlere azda olsa) kullanılır derim amaaaaaaaaaa..............! konu kadroya gelince özelliklede kron kadroya.............! derimki kısaca (doğukan ve sinto) kardeşlerimize sor anlar kron konusunda deneyimlerini en kısa ve açıkça anlatır sana

vaşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş diyerek ah çekerek şaka değil yani anlatım üzlubu biraz dalgacı oldu ama

kendine iyi bak dikkat lron var........!!!!

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
@veynah

bu lafı bana soyluyorsan sanırım sinanı senden daha iyi tanıyorum.(daha dün bile beraber büyükadadaydık)tecrübelerinide gayet iyi biliyorum..zaten ben dogru bir öneride bulunmusum anlayamadım neden benim lafımdan alıntı yapıpta sanki dediğim şeyi yanlış birşeymiş gibi gösteriyosun anlayamadım:) söylediklerimde yanlış olan birşey yoktur belki az bile yazmışımdır...Konuşma üslubunuza da dikkat etmenizi öneririm!

• Beğen
Tepkiler: Özgür Tunalı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ErkaL

senin yazdığına yalnış olduğunu göstermek için değil senin söylediklerine eklenti olarak yapılmış bana kalırsa kardeş yalnış anlamana gerek yok sanırım dikkaet yazılanda senin yazdığınla aynı fikri paylaşan bir yazı