Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

soru ???

Konu, 'Frenler' kısmında by_fatih tarafından paylaşıldı.

1. by_fatih

by_fatih Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar benim bisikletle alakalı pek bilgim yok.onun için size sorsam en iyisi olucak.ben disk fren sistemi kullanıyorum.ve yeni göbek alıcam ama sanırım disk uyumlu olan göbekler iki çeşit.6 vidalı ve center lock.doğrumua acaba.eğer oyleyse hangisi daha iyi.ve 6 vidalı olan bir rotoru center lock a takabilirmiyiz.kusura bakmayın sizi biraz yorucam galiba ama cevaplar için şimdiden teşekkürler.

saygılar...

2. Hüsnü Deniz Kalaycı

Hüsnü Deniz Kalaycı Selçuk Üniversitesi

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Öncelikle konu yanlış yerde bunu belirteyim dedim. soruna gelince centerlock pratik olduğu iddiasıyla shimano tarafından piyasaya sunuldu ve gerçektende 6 vidalılara oranla pratikler gelgelelim rotor çok sık sökülen bir parça olmadığı için ben 6 vidalıyı tercih ediyorum üstelik bildiğim kadarıyla daha da hafif ayrıca centerlock'un dişlerinde bir süre kullanımdan sonra boşluk oluşuyormuş bunuda dikkate almakta fayda var;) 6 vidalı bir rotoru centerlock uyumlu göbeğe ancak adaptörle takabilirsin bu durumda dişlerde boşluk oluşma zaafı hala devam eder:)

by_fatih bunu beğendi.
  3. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşım o centerlock göbeklerin boşluk oluşmasına dair kapıldığın kanı hangi yazı biliyorum. Lütfen o yazının devamını da okursan ne sebepten dolayı boşluk yaptığını anlarsın ;)

Eğer amacı doğrultusunda kullanacaksanız centerlock göbekler kolay kolay boşluk yapmaz.Yapsa dahi fren kuvveti hep aynı yönde olacağından bunu kesinlikle hissetmeyeceksiniz. Zaten bu boşluk yapma olayı uzun bir süre zarfında gerçekleştiğini belirtmişti arkadaş ;)

by_fatih ve Doruk Atay bunu beğendi.
  4. Hüsnü Deniz Kalaycı

Hüsnü Deniz Kalaycı Selçuk Üniversitesi

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Dikkatsiz okuma hep böyle yapıyorum kusura bakmayın:S

by_fatih ve bisikletcanavari bunu beğendi.
  5. by_fatih

by_fatih Kıdemli Üye

Seviye:
    teşekkürler herkeze ben cevabımı aldım.