Sony Mini DV Video Kamera Aksesuarları Hakkında

Alper Onur ARSLAN

Daimi Üye
Tepki
79
Merhabalar;

Sony Handycam DCR-HC24e model video kameram var. Buna aksesuar temin etmek istiyorum ancak Sony 'deki fiyatlar fazla geldi. Aşağıdaki linklerde istediğim ürünleri verdim. Onları nereden bulabileceğime yardımcı olursanız sevinirim.

Kamera bu;
(link)

USB Kablosu;
(link)

Av Kablosu;
(link)

Bir de bu iLINK kablosu ne işe yarar? Onun hakkında bilgi verebilir misiniz?
(link)

Son olarak bu kameraya uygun şık bir taşıma çantası.

Bildiğiniz, tanıdığınız uygun fiyatlı önerilerinizi bekliyorum...

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bende hdr-hce3 var Şöyle yardımcı olayım:

iLink kablosu hakkında söyle diyelim, kendisi firewire (IEEE 1394) bağlantının "sony" dilindeki adı :) Kasetteki bilgiyi bilgisayara aktarmak için gerekli yüksek hızlı bir bağlantı türü. 4-6pin firewire kablosu adı altında herhangi bir elektronik market ve pc malzemesi satan yerden temin edebilirsiniz. Yanlışlıkla 4-4 iLink orjinal sony kablo almıştım, sonra PC ye bağlarken 4-6 kablo gerektiğini fark ettim, 10tl ye ( çok zaman geçti fiyatı artmış olabilir) Vatan bilgisayar'dan temin ettim. Yalnız PC yada laptopda firewire girişi olması gerekmekte. Bildiğim kadarıyla DV kasetli modeller usb üstünden bilgiyi göndermemekte. Ama sizin modelinizde emin olamadım, kullanma kılavuzunda eğer video aktarımı için iLink anlatılıyorsa buna ihtiyacınız olacak. USB streaming özelliği dediği için USB ile data aktarımı yapıyor da olabilir. Ama firewire usb göre daha hızlı bir bağlantı.

USB kablosu bende standart kutudan çıkmıştı, ucu ince ve farklı olduğu için nereden nasıl temin edilir bilmiyorum. Gerçi fotoğraf makinalarının kablosunun ucu da öyle ince oluyor, belki yine elektronik mağzalarından sony hariç bir marka kabloyu ucuza temin edebilirsiniz. Eğer data aktarımını USB ile yapabiliyorsanız, ki usb kullanması da tak çalıştırdan dolayı kolay, ucuz bir kablo ile kolayca halledebileceğiniz birşey.

AV kablosu, tekli ucu kameraya, çoklu ucu TV ye bağlanan bu sayede TV üstünden izleme yapmayı sağlayan (TV kartı ile PC de olabilir) çoklu kablo. Telki ucu konusunda emin olmadığım, hiç kullanmadığım için bilemiyorum, ama kesin sony'den ucuza satılan farklı marka yada markasız kablolar vardır.

erdemis

Daimi Üye
Tepki
244
@Alper Onur ARSLAN

(link)

Şu parca ile ve içinden cıkan dvd ile her türlü edit işlemi sonrasındada dvd ye vcd'ye ve bir çok bilgisayar formatına convert işlemini yapabiliyorsun. Ben kullanıyorum ve cok memnunum
reklam oluyorrmu bilmiyorum oluyorsa kaldırabilirsiniz