Sony Ericsson W810i

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
Ben telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum.Fakat ne alacağımada kararsız kaldım.İnternette dolaşırken bu telefonu farkettim.Özellikleri ve fiyatı bakımından bana baya uygun geldi.Sizlerden kullanan varsa artı ve eksi yönlerini belirtirseniz çok memnun kalırım.Ve bu telefon ile çekilmiş olan resimler de eklerseniz çok memnun kalırım.Birde ikinci el nokia 7610 ların fiyat aralığı nedir acaba.Telefonumu ona göre satacağım.Teşekkürler.

Scudo

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar forumda hiç w810i kullanan yokmu.Yardımcı olursanız memnun olurum.

edo

Üye
Tepki
35
Nokia kullanıcısıysan SonyEricsson tavsiye etmem. Bende eski bir Nokia kullanıcısı olarak sony'ye geçtiime pişmanım. Bundan sonra alacağım telefon muhtemelen yine nokia olacaktır ama sony olmayacağı kesin. Bir aranan, arayan, cevapsız çağrı listesini dahi adam gibi yapamamışlar. Bulaşma derim

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
w810i gerçekten çok güzel özellikleri olan bir telefon ben epeyi bir yakından takip ettim donanimhaber sitesinin forumunda bu telefon için özel bölüm var ordan binlerce mesaj var kullanıcılardan bu telefonla ilgili ordan da bakabilirsin.

silas

Üye
Tepki
82
w800i kullanıyorum. bir arkadaşımın w810 u var onunla karşılaştırma yaptığımızda arasında öyle ahım şahım bir fark olmadığını anladık. özelliklere gelince;

sony nin ses kalitesi hele iyi bir kulaklık kullanırsan çok kaliteli. bildiğim kadarıyla 20 mb dahili hafızası var ama 2gb a kadar hafıza kartlarını destekliyor (memory stick pro duo) yanında muhtemelen 512 mb lık bir kart gelecektir.

fotoğraf kalitesi w800i le aynı aynı lens ve yazılım var. dijital fotoğraf makinası kalitesini vermesede bence yeterli, ayrıca flaşı da var ama lens koruması varmı tam hatırlayamıyorum. fırsatım olursa birkaç deneme fotoğrafı yollarım gündüz çekimi makro modu gece modu beyaz dengesi vs vs.

kasası nokia ve samsung lara göre kötü (dayanıklılık bakımından) ancak daha işlevsel. joystick yerine 4 yünlü bir tuş koymuşlar (joystickli sonylerin genel problemi joystick in bir süre sonra bozulması) ve tabiki walkman tuşu var.

telefonun işletim sistemi java. yani nokia ya göre bence en zayıf yanı. symbian javaya göre çok daha işlevsel. ancak genede güzel oyun ve programlar bulmak mümkün. (periyodik tablo, sözlük, çeşit çeşit oyun, msn)

umarım yararlı olmuştur.

Not: memory stickler sd ve mmc kartlara göre daha pahalıdır. en büyük dejavantajlarından biri bu. aklında bulunsun.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa_Temizel

Servet Gungoren

Aktif Üye
Tepki
36
var ben kullanıyorum süper bir telefon

bana göre + ları

1-/ kamera mükemmel 3,2 megapikseller yanında halt etmiş denediğim için söylüyorum.
2/ mp3 dinlemek için harika kulaklığı kulak içi ve bassları süper
3/ iç menüsü hızlı ve sorunsuz.
4/ radyosu var.
5/ mp4 video destekliyor.

bana göre - leri

1/ radyosu uyuz haraket eden bir araç içinde kesinlikle dinleme keyfini yaşayamassın sabit durunca ok ;)
2/ video izlerken takılmalar olabiliyor videonun kalitesine göre.
3/ bu kadar.

sonuç - leriyle işin yoksa süper bir telefon

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
İlk başlarda banada nokia yadan sonra sony ericssona geçem fikri biraz zor geldi ama kullana kullana alışırız.joystick olayına bende biraz takıldım.Ama garanti kapsamında olduğu için değiştiriliyomuş.Eğer resimde eklerseniz memnun kalırım.Yorum yapan herkese teşekkür ederim.

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Ben uzun süredir piyasadaki telefonları araştırıyorum. En sonunda Nokia N73 ME almaya karar verdim. Telefon tam bir multimedya canavarı :) Henüz kullanmadım ama kullananlar telefonu çok övüyor. Yaklaşık 10 gündür telefonu almak için girmediğim, aramadığım mağaza kalmadı. Hiçbiryerde bulamadım. Çok satılan bir telefonmuş. Bugün en sonunda bir internet mağazasında buldum ve sonuncuyu aldım. Bence bu modeli bir araştır, bulabilirsen al :D

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
@Burak Meşe

Evet dediğiniz telefonu kvk nın internet sitesinde inceledim.Fakat fiyatı bana biraz fazla geldi.694 ytl istiyorlar.Bana kalsa ben nokia dan vazgeçmek istemiyorum fakat fiyat performans anlamında w810i ihtiyaçlarımı karşılıyor.Yinede öneriniz için teşekkür ederim.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Çok doğru w810i yarı fiyatı gibi neredeyse nokia n73me nin ve aynı kategoride değiller nokia büyük ekranlı ve symbian işletim sistemli bir telefon...

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
@TOPlama_bicycle
3.2 megapiksel halt mı etmiş.hangi telefonun ki ama.k 790 da da 3.2 megapiksel var ve kamera işini gerçekten ilerletmişler 2 megapiksele nazaran.
mustafa alacaksan k750 al bencr w800 zün k 750 ye tek bir artısı var oda walkman telefonu açmadan sadece müzik dinleyebiliyorsun.buna karşılık k750 ses kalitesi daha iyi kasası daha şık ve daha ucuz fiyatlı
kolay gelsin

Servet Gungoren

Aktif Üye
Tepki
36
@İdris ACA

hee işte o övülen k790 i yi denedim iğrenç w810i nin yanına yanaşmasın net fotograf çekmek diye bişey yok her fotograf bulanık k790 i de teli yere koyup geri sayımla çeksem bile gene bulanıp bu kadarmı kötü görüntü olur..
bide samsung u600 denedim ondada renkler gerçekçi değil n73 de denedim gene 810 iye göre ii foto çekmiyo bana göre öyle işte w810i çok güzel - leriyle ilginilmiyorsa..

eniskaratut

Forum Demirbaşı
Tepki
159
bende w 810 i kullanıyorum
oldukça güzel bir telefon
bir artısıda 4 gb hafıza kartını desteklemesi
ve telefonun fazla yavaşlamaması

gunay.

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Carraro
Anneme aldık. Sonuç mu? Harika.

Resim kalitesi süper. Kesinlikle keskin bir görüntü veriyor.
Ses kalitesi sony den anlaşılacağı kadarı ile, yüksek. Mega bass özelliği çok iyi.
RDS fm radyo
düşük ama verimli SAR değeri (şebekenin zayıf olduğu yerlerde bile net konuşabiliyorsunuz)
Kutu içeriği: 512 mb kart-müzik seti aparatı-tüm kulaklıklara uyumlu girişi-kulaklığı-kart okuyucu-batarya-şarj aleti-telefon
Uygun fiyat - çok yüksek performans (370 lira)

eksiğini bulamadım. hareket halinde radyonun çekmediği şikayeti var, eğer radyonun sinyalleri çok zayıf ise ya da vericiden çok uzakta iseniz cızırtı normaldir. ama normalde istanbul gibi kentlerde radyo çekmemesi gibi bir sorun yok.

Kesinlikle alınız-aldırtınız-kullanınız-kullandırtınız.

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
İdris abi aslında bende bu iki model arasında kalmıştım ilk zamanlar.Ama sonradan düşündüm bari dedim almışken en iyisini alıyım.O yüzden w810i de karar kıldım.Ama tavsiyen için teşekkür ederim.Ve kamerasıda k790i le larşılaştırıldığı zaman w810i daha iyi olduğu herkes tarafından söyleniyor.Hepinize önerileriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
ben W810İ kullanıcısı olarak telden memmnunmum radyonun -si için bişi diğemiğcem yeni aldığım için bi - side
bluetoothla bişi gönderirken başka hiçbirşey yapamıyorsun
sesi k750i den az çıkıyor
ekranı iyi arkası tipik sony ericsson flaşı da öle
walkman de durduğun müziği ertesi günde girsen walkmana kaldığın yerden dinleyebilirsin
bi - side hafıza kartı zor bulunan cinsten doğal olarakda pahalı

Onur Dokmetas

Aktif Üye
Tepki
62
810i süper bir telefon joystick olarakta eski sony ericsson modelleri gibi degil bozulma sorunu yok yani sadece yön tuşlarının boyası çabuk sökülüyor flaşı çok iyi gece fotograf çekimi oldukça güzel video çekimi berbat ses kalitesi oldukça iyi fiyatıda makul...

RAKS 667 birde bu telefona bir göz atın arkadaslar kullanan varmı telefonda yok yok herşey fazlasıyla 4 yılda garanti
Ağırlık 100 gr.

Boyutlar
100x47x17

Şebeke
900/1800/1900

Ajanda
var

Alarm
var

Titreşim
var

Hesap Makinesi
var

HandsFree
var

Ses Kayıt
var

Ortam Sesleri Kayıt
var

Kronometre
var

Bekleme Süresi
250 saat üzerinde

Konuşma Süresi
2.5 saat üzerinde

Pil Türü
860 mAh Li_Ion

Dahili Modem
-
GPRS
var

E-mail Desteği
var

WAP
GPRS Class 10

MP3 Çalma
var

MMS
var

Zil Tipi
64

Melodi Prog.
var

Oyun
var + java

Telefon Hafızası
512 mb mini SD

Telefon Rehberi Hafızası
1000

Ekran Tipi
2.2” TFT

Ekran Çözünürlüğü
240x320 pixels

Renk Çözünürlüğü
262K renk

Video Kayıt var ( HIZ 30 FPS )
Paket İçeriği R667, 2 pil, 2 şarj, 512 Mb.SD, 2 kulaklık

oski

Aktif Üye
Tepki
132
bende de w810i var mp3 playerdan çok daha temiz ses veriyor hafıza kartını en son 2 gb 35 ytl ye aldım

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
ben cep telefonu ile ilgilenmeyen ama bilgisayarlar ve benzeri teknolojik cihaz ile yıllardır ciddi şekilde hobi olarak uğraşan biri olarak, yıllardır sadece konuşma ve mesaj gönderme fonksiyonlu telefonlar kullanmiştim.

bu w810i'yi alalı bir seneye yakın oluyor, aletten çok memnunum. java olmasi bence çok büyük bir avantaj, çok fazla 3.parti yazılım var kullanilabilecek(mesela muhteşem bir web browser olan opera mini). tcell'den internet paketim var ve işlerim gereği sürekli internete erişimimim olmasi gerekiyor. bu telefon ile kısa işlerimi doğrudan telefondan daha uzun bağlantilarda ise bluetooth üzerinden laptopima modem özelliği ile bağlayarak görüyorum. bu çok büyük bir kolaylık hayatımda, gsm şebekesi olan her yerde bilgisayarimdan internete çıkabiliyorum.

ses kalitesi gayet tatmin edici, kamera kalitesi ise ışık yerine flash olsa daha iyi olurmuş ama kesinlikle kötü diyemem. snapshot denilen türden fotolar çekmek için yeterli. bisikletle gezerken dağ bayır bir de foto makinesi taşımaya gerek bırakmıyor.

dediğim gibi sürekli telefon değiştiren veya telefonlardan anlayan/cep telefonlari ile ilgili gelişmeleri takip etmeyi seven bir insan değilim fakat bu w810i bir telefondan istediğim tüm beklentilerimi karşiliyor(GPS hariç :).

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Bende W810i kullanıyorum, telefonuma kötü laf etmeyin :p

Bisikletle çıkarken yanıma ne ekstradan bir mp3, ne de fotoğraf makinası alıyorum. Gezilerimdeki bütün fotoğraflar telefonumla çekilmiştir.

Buyrun bunlar da bir kaç resim ;

http://hasimokyay.googlepages.com/DSC00572Small.JPG

http://hasimokyay.googlepages.com/DSC00581.jpg

http://hasimokyay.googlepages.com/DSC00582.jpg

http://hasimokyay.googlepages.com/DSC01947.JPG

http://hasimokyay.googlepages.com/DSC01802.jpg

http://hasimokyay.googlepages.com/DSC01800.jpg

Almak isteyen hiç düşünmesin, sadece W810i değil, Sony Ericsson un diğer modelleride Nokia ya göre çok çok başarılı bence