Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sonunda Sedona 311 :)

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Tamer KAMIŞLI tarafından paylaşıldı.

1. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar bugün forumumuz üyelerinden olan İsmail Kuş adlı abiden Sedona 311 aldım. Bisikleti öyle çok test etme fırsatım olmadı ama vişnelikten Osmangazi Üniversitesine kadar falan gidip geldim. Bisiklet gerçekten çok hoşuma gitti ve en çok içime sinen bisikleti aldım. Bisiklet gerçektende İsmail abinin dediği gibi nerdeyse hiç kullanılmamış, mağazaya sıfır diye koysanız satılır :) Garantiside hâlâ sürüyo :) Umarım en doğru seçimi yapmışımdır kendim için :) Bu yaz malzemeleri tamamlayıp Eylül-Ekim gibi turlardayım artık :)

Uploaded with ImageShack.us

diavolo bunu beğendi.
  2. mustafa mimaroğlu

mustafa mimaroğlu Aktif Üye

Seviye:
    hayırlı olsun:)

Tamer KAMIŞLI bunu beğendi.
  3. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    güzel duruyor, hayırlı olsun...

asıl merak ettiğim memnun musunuz, performansı nasıl...

Babama almayı düşünüyorum bende sedona şehir bisikleti fakat 321 ve 311 ikisinden birini düşünüyorum. turladıkça izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

4. Kaan Bayhan

Kaan Bayhan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    kadro şekli Çok hoş :) güzel bisiklet Güle güle kullanın

5. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Babama almayı düşünüyorum diyince moralim bozuldu :p :) Daha 20 yaşında bi 311 kullanıcısıyım :) Çoğu kişi 321'in daha üstün olduğunu düşünüyor, fakat benim 311 tercih etmemdeki asıl sebep, kilitlenebilir amortisör, arka bagaj ve çamurluklardı. Çok kısa bir test sürüşü yaptım ve performansından memnun kaldım açıkçası. Ama uzun turlara çıktıkça yine tecrübelerimi paylaşırım. Ahmet Bey'in (http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=63395) Sedona 311 ile Türkiye turu yapmasından sonra iyice gaza gelmiştim bu bisikletle ilgili :) 321 performans olarak daha iyi olabilir belki ama bu bisiklet beni daha çok etkiledi :)

Ayrıca diğer arkadaşlarada çok teşekkürler yorumları için :)

6. Alper Yıldırım

Seviye:
    yok niye bozuluyorsun ki :) bozma moralini :) yaşla ne alakası var :)

7. dalyan öner

dalyan öner Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Güzel bir şehir bisikleti, güle güle kullanın. Naçizane tavsiyem, üzerindeki Cheng Shin lastikleri değiştirin;)

8. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkürler, acaba sebebini ve önerebileceğiniz lastik varsa onuda söylerseniz çok memnun olurum :)

dalyan öner bunu beğendi.
  9. Anıl Aşkın

Anıl Aşkın Aktif Üye

Seviye:
    Kilitlenebilir maşanın olması bence gayet güzel, Sedona'nın bu modellerine aşina değildim ve çok beğendim, gayet konforlu duruyor.

İyi günlerde kullanın, turlayın :)

10. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok teşekkürler, dediğim gibi çok test etme fırsatım olmadı, ama umarım uzun uzuuun turlar yaparım :)

11. dalyan öner

dalyan öner Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    burak durel ve Tamer KAMIŞLI bunu beğendi.
  12. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    burak durel bunu beğendi.
  13. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    öncelikle hayırlı olsun aldığın fiyatı diğer konuda görmüştüm gayet iyi bir fiyata amacına yönelik cok güzel bir bisiklet aldın diyebilirim.Lastik konusuna gelince bütçen varsa aynen katılıyorum değiştirmelisin ama arkadaşın verdiği linkteki lastik tek fiyatıdır biraz tuzlu bir lastiktir kalitesine ise diyecek sözüm yok çok iyi bir tur lastiğidir.Bütçen almaya elvermiyorsa çınar bisiklette uygun fiyata maxsis overdrive lastikler var onlarıda tavsiye ederim.Ayrıca uzun tur düşünüyorsan o selede seni rahatsız edebilir önce bir dene rahatsızlık duyarsan onuda biraz daha ince bir seleyle değiştirebilirsin.

Tamer KAMIŞLI ve burak durel bunu beğendi.
  14. burak durel

burak durel Forum Bağımlısı

Adı:
    Burak D.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ''hayirli olsun güle güle eskitin ''

15. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ferhat bey çok teşekkürler, gerçekten çok yol gösterici bir mesaj olmuş :) Şuan için bütçem o lastiğe kesinlikle el vermiyor, Muratoğlunun sitesinde tanesi 41€ olarak gözüküyor :) Sizin dediğiniz lastiklerede Çınar Bisiklet'in sitesinden baktım ama hep 26x1.5, 26x2 falan var 28 yok ne yazık ki :S Belki dükkana gitsem bulurum ama şuan siteden bakıp göremedim :) Bugün bisikletime 2 adet suluk taktırdım ve eldiven aldım kendime :) Yavaş yavaş tur malzemelerimide tamamlayacağım kendime güzel bir liste yaptım sırası ile. Ekim ayına kadarda tamamlamayı planlıyorum :) Bu liste içinde şuan lastik ve sele yok. Zaten o zamana kadarda çok uzun turlara çıkabileceğimi sanmıyorum, max 80-100 km arası günübirlik turlar olur.

Lastiklerin kesinlikle değişmesi gerekiyor diyorsanız (eğer ki bu lastikler hayati bir tehlike arz edecekse) onun içinde birşey yaparım mutlaka, fakat değiştirmesende olur bu lastiklerlede uzun tura çıkılır derseniz kendimi zorlamayım? :) Sele konusunda ise aslına bakarsanız bu sele bile bana oldukça ince geldi, daha ince bir seleyle uzun yolda nasıl giderim düşünemedim şuan :)

Yardımlarınız için çok teşekkürler..

Teşekkürler Burak bey.

16. Hasan TÜRKER

Hasan TÜRKER Onursal Üye

Seviye:
    cok guzel duruyor. hayırlı ugurlu olsun. allah kazasız belasız turlar nasıp etsın...

17. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkürler Hasan Bey :) Amin, cümlemize :)

18. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Lastiklerin çok acelesi yok hatta sadece kuru havada kullanacaksanız değiştirmeyebilirsiniz de şu an üzerindeki lastikler ıslakta yol tutuşu olarak sakıncalı o yuzden değiştirmenizi tavsiye ettim yoksa başka zararları yok.km saatinide diğer konuda yazdım kesinlikle 509 alma ortalama hız bilgisi yoktur o modelde.Sele konusunada gelınce dedıgım gıbı once bir deneyin sonra yine sorarsanız cevaplarız bana göre yumuşak seleler cok ağrı yapıyor ben ince ve sert seleler ile daha rahat ediyorum.Kişiye göre değişik bir durumdur kullanım şekline görede değişir.Fazla performans yapmadan düşük kadans ile binecekseniz zararı olacagını zannetmıyorum ama bu tip seleler yuksek kadans uzun turlarda kesinlikle daha zararlı diye düşünüyorum.

19. Onur Eryaman

Onur Eryaman Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Harika bisiklet. Hayırlı olsun. Bununla uzun ve güzel turlar yaparsınız umarım.
    Tabii kazasız ve belasız olması dileğiyle... :)

20. Alper Yıldırım

Seviye:
    Sele konusuna bende değineceğim geniş seleler genelde bacak hareketini engelliyor yada bacağa sürtünmeyi arttırıyor buda örneğin 1 saati aşkın turlarda rahatsız etmeye başlıyor. İnce ve sert seleler ise bu tarz sürtünmeye pek olanak vermiyor fakat bu selelerde sert. bu yüzden ince seleye geçtiğinizde pedli tayt almanız gerekiyor rahat etmek için.

Selenizin aciliyeti yok tabiki kişiden kişiye değişen bir durum. fakat lastiklerinizi eylül ortalarına doğru yağmurların başlaması ile değiştirmenizde yarar var. tavsiye edilen lastikler gerçekten çok iyi fakat tanesi 30tl civarı gayet iyi performans veren lastikte bulabilirsiniz. tabiki bu süreçte topraklı bölgelerden ve ıslak bölgelerden geçerken lastiğinize güvenmemeniz gerekir. özellikle ani frenlerde bu tarz koşullarda ön lastik kayıyor ve ön lastik kayması çok büyük olasılıkla kaza ile sonuçlanıyor.

Bunun yanında kask olmazsa olmaz söylemiyorum bile, bir patlak seti alıp tamir etmeyi lastik söküp takmayı evde bir kaç kez tecrübe edebilirsiniz faydasını görürsünüz.

bakım kısmına gelince ise zinciri her 150-200 km civarı sürelerde( ki bu daha kısaltılabilir, sizin hevesinize ve titizliğinize bağlı) mazot ile temizleyip yeniden yağlamanızda fayda var.

gece sürüşü yapır isenizde lütfen reflektörlere güvenmeyiniz, yurdum insanı zifiri karanlıkta far yakmadan gelir ve sizi görmez, 4-5tl den başlayan fiyatlarla pilli arka ışıklar var, yanıp sönen, gece sürüşü için bence önemli.

Aklıma gelen size yardımcı olabilecek şeyleri yazdım, umarım işinize yarar :)