Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sonunda istediğim gibi oldu..

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Tuğrul Şanlı tarafından paylaşıldı.

1. Tuğrul Şanlı

Tuğrul Şanlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Arkadaşlar bisikletleri alalı fazla olmadı ama kadro renkleri içime bir türlü sinmiyordu.Alırken istediğimrenk secenekleri de yoktu.Bisikletin markasına ve kalitesine güvendiğim için renklerini beğenmesem de 2 bisikleti de aldım zamanla alışırım diyordum bir türlü olmadı.Hele yol bisikletine hiç binesim gelmedi:) mtb ye 2-3 kere yol bisikletine ise hiç binmedim.En sonunda karar verdim araştırdım ve istediğim kalitede boyatacağım biryer bulabildim.Sıfır bisikletlerimin ömür boyu kadro garantilerinin iptal olacağını bile bile boyattım ve hiç de pişman değilim.
    ''İçime sinmeyen bisikletlerle gezeceğime ömür boyun garantiden vazgeçerim..'' (ne söz ama:)) gazıyla yaptırdığım bu boyatma işini kararsız olup boyatmayı düşünen herkese öneririm.

Bisikletlerimin marka modelleri : Specialized Rockhopper 29 ve Specialized Roubaix X3

Bisikletlerimin orjinal halleri..

BOYANDIKTAN SONRA :

Kadroda yazan ad soyad bölümü paint ile kapanmıştır boya hatası gibi duruyor:) ayrıca aynı ortamda aynı ışıkta ve aynı yerde :) fotoları çekmediğim için sanki boyandıktan sonra pek güzel olmamış gibi duruyor:) ev ortamında bu kadar çekebildim.samimi söylüyorum kesinlikle çok güzel oldu ve sıfırını aratmayacak kadar da kaliteli oldu.Her zaman siyah sade bisikletlerim olsun istemişimdir sonunda biraz zahmetli olsada oldu galibe:)

Kadro boyama ile nerede nasıl ne kadara yaptırdın gibi sorular varsa özelden sorabilirsiniz yardımcı olmak isterim saygılar..

Bisikletli Gezgin ve Gökhan Ö. bunu beğendi.
  2. Serkan DERİN

Serkan DERİN Aktif Üye

Seviye:
    Siyah asil bir renk,gayet güzel olmuş. Önemli olan sizin içinize sinmesi diye düşünüyorum.Güle güle kullanın.

Tuğrul Şanlı bunu beğendi.
  3. Tuğrul Şanlı

Tuğrul Şanlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    evet Serkan bey içinize sinmeyen birşeyi kullanmakta istemiyorsunuz.Ben alırken 2 modelde de siyah seçeneği yoktu.Biraz zahmetli de olsa istediğim gibi oldu:)
    Birde söylemeden geçmiyim:) ben bu kadroları boyattıktan sonra aldığım yere geçerken bir uğrayayım dedim bir de baktım benim mtb nin düz siyahı gelmiş :) ama diğeri yani roubaix in siyahı üretilmiyormuş tek tesellim bu oldu:).

4. hamibektas

hamibektas Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikletleriniz ve renkleri çok güzel olmuş :) Siyah rengi bende çok severim :) Güle güle kullanın :)

5. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:

Kesinlikle haklısınız, güzel günlerde kullanın. Keyifle binersiniz artık =)

6. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    ne diyeceğimi bilemedim orjinal renkleride hiç öyle kötü değilmiş gayet gösterişliymiş sizin içinize sinen buysa diycek bişi yok ama benim sinmedi :)

gabalı ve Sinan Ceylan bunu beğendi.
  7. Emre Yazıcı

Emre Yazıcı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Semih'e katılmakla beraber zevkler ve renkler diyorum.

Güle güle kullan kazasız belasız.

8. Tuğrul Şanlı

Tuğrul Şanlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Semih ve Emre bey siz de haklısınız birçok arkadaşımda orjinal renklerinin çok güzel olduğunu ve boyatmamam gerektiğini söylediler ama illa siyah bisikletlerim olsun istiyordum:) ama dediğim gibi ilk orjinal fotoları çektiğim yerde aynı şartlarda boyanmış yeni fotoları da çekseydim inanın daha güzel gözükürlerdi ev ortamında iyice kötü çıkmışlar:(

9. N. Burak Önder

N. Burak Önder Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisikletin renginin içinize sinmesi cok önemli bencede benim mavi tonlarda bisikletim kırmızı olmasını isterdim yinede orjinalliği bozmayacağım :D Kadro specialized yazısı olmadan cok boş kalmış. :)

10. Ahmet Cahid GÜRSES

Ahmet Cahid GÜRSES Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    dostum renk güzel olmuş ama bence beyaz şerit istredi yani bence bak,bende beşiktaşlıy'ım :D kendi bisikletimi boyatsam kendini ifşa etsin isterdim :D ama karar senin tabi yapmışsın iyi günlerde kullan :)

11. CanSeyman

CanSeyman Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İlk hali çok daha güzelmiş.

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  12. Tuğrul Şanlı

Tuğrul Şanlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Evet Burak Bey aslında kadronun boş kalması pek iyi gözükmüyor sanırım oraya bir sticker şart gibi ama specialized yada başka bir marka koymak istemiyorum.Sonuçta bisiklet markası olmayan bir kelimeyi oraya yazamayacağıma göre boş kalacak gibi :( ama stickerlarla şerit filan yapılabilir gibi.

13. Tuğrul Şanlı

Tuğrul Şanlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Roubaix in ilk hali hadi bi derece idare ederdi belki ama rockhopper ın renklerini hiç beğenmemiştim.Bence mtb de koyu renk hakim olmalı.

14. Sinan Ceylan

Sinan Ceylan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçen sene forumda okumuştum ( http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=92802 ).
    Tacir Tahsilat adlı üye, Corratec kadrosu çatladığı için garantiye başvurmuş, ancak kadro boyanıp marka etiketi ve seri numarası olmadığı için garanti dışı kalmıştı. Ki Corratec, Alman markası ve sağlamdır, daha önce garantide sorun yaşayan da görmedim.

Specialized için hangi prosedür geçerli olur bilmem ama, benim Spec kadrom olsa asla ve asla boyamazdım. Fabrikadan siyah renk çıkışlı onlarca bisiklet vardır herhalde.

akifberkant bunu beğendi.
  15. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bisikletler karakterlerini kaybetmişler.

16. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bu bisiklet markasının ceosu olsam bisikleti geri alırdım sizden

17. Tuğrul Şanlı

Tuğrul Şanlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Sinan bey ben boyatmaya karar verdiğimde bunu specialized ile de konuştum ve bana garanti dışı kalacağını söylediler bir de kadromu boyatacağım için bisikletimin garanti dışı kalacağını kendi isteğimle kabül ediyorum gibisinden de bir kağıt imzalattılar. Ben zaten bisikletleri oldukça narin kullanan birisiyim kaldırımdan bile inmem desem yeridir. Bu yüzden garantiyle işim olmaz diye düşünerek rahatça boyatma kararı verdim.Ben oldukça amatör bir bisikletçiyim bu spora merak sarana kadar specialized diye bir marka bile duymamıştım:) sonradan öğrendim ki dünyanın en iyi markalarından birisi..zaten benim kadar narin kullanan bir bisikletçide bu bisiklet garantiye gidecek bir duruma geliyosa zaten ben garantiye göndermez çöpe atardım..zaten garanti çarpma düşme kullanıcı kaynaklı hasarları dikkate almadığı için specialized gibi iyi bir markada sanırım düz yolda giderken çatlamaz:) ayrıca şunu da söyliyim illa specialized için söylemiyorum diğer markalarında bu konuda samimiyetine pek inanmıyorum.yani X marka bisikletin garantisi ömür boyu olsun yada 5 yıl olsun sonucta garantisini kapsayan süre zarfında garantiden değişmesi gerekecek bir hasar olduğu zaman ben bu şirketlerin bunu karşılayacaklarına inanmıyorum.bence mutlaka bir şekilde ''kullanıcı hatası'' olur:)

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  18. Tuğrul Şanlı

Tuğrul Şanlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    fabrika çıkışı dediğim gibi mtb nin meğer siyahı varmış sonradan geldi ama ben alırken yoktu..yol bisikletinin ki ise üretilmiyor.

19. Tuğrul Şanlı

Tuğrul Şanlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    aman Murat bey bisikletler kaybetsin,benim istediğim gibi oldu sonuçta:)

20. Tuğrul Şanlı

Tuğrul Şanlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    :))) daha öncelerde eski bir arabamda da bazı oynamalar yapacaktım fakat izin verilmemişti bunu bilerek specialized e özellikle sordum sonradan bi problem olmasın diye ..siz bilirsiniz ama sadece garanti dışı kalır dediler.

Orjinal hali çok güzel boyatmakla hata yapmıssın diyen arkadaşlara da saygı duyuyorum ama olaya bir de benim açımdan bakın..ben bu iki bisiklete kendi adıma konişim gerçekten hatırı sayılır ücret ödedim ve sonuçta binerken keyif almıyorsam siyah bir bisiklet görünce keşke ben de bu renk alabilseydim diye iç geçiriyorsam boyatmakta biraz hakkım değil mi :) belki diyeceksiniz e kardeşim o zaman siyah bisiklet alsaydın başka marka filan..haklısınız ama specialized in kalitesi ve kadro geometrilerini çok beğendiğim için aldım.sadece şu pişmanlığım var fazla piyasayı araştırmadım.hiç bu boyatma filan muhabbetlerine girmeden mtb için trek mamba yol için trek madone3.1 alırdım olay biterdi.2 modelinde istediğim renkleri mevcut..kısmet böyleymiş:)