Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sonunda İstanbul başardı.

Konu, 'BMX' kısmında Erkin B. KAYA tarafından paylaşıldı.

1. Erkin B. KAYA

Erkin B. KAYA Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yıllardır hayalimizde gördüğümüz,hayalden öteye geçmeyen,Yurtdışında ki skateparklara bakıp iç geçirdiğimiz keşke olsa dediğimiz,Ülkemizin tek kapalı skate parkına kavuşuyoruz.İçinde street ve rampa tarzı objeler ve içinde barındıracağı kafesi ile İstanbul'un extreme merkezi olacak.

Parkın yapım aşamasına başlanmış bulunmakta ve bitişi Mayıs-Haziran ayları olarak görünüyor.Bu tarihten sonra yapılacak açılış ve parti ile İstanbul Extreme dünyası yaz kış durmadan kullanabileceği parkına kavuşmuş olacak.

Girişin uygun bir ücretle olacağı parka, aynı zamanda aylık üye olma şansıda olacak.

Yer:Yer olarak İstanbul'da Beşiktaş-Barbaros civarı.

Saygılarımla...

Erkin Baran KAYA

Bilgi için Sbt'ye teşekkürler...

poytatu, nesk33, Rizikom ve 19 kişi daha bunu beğendi.
  2. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu gerçek olamaz cennettemiyim heralde.. İstanbulda Skate park hemde Beşiktaşda... bir şey sorabilirmiyim böle bir yerin yapılacığı garantimidir? Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

Erkin B. KAYA bunu beğendi.
  3. Erkin B. KAYA

Seviye:
    Şuan alınan bilgilere göre çalışmalar başlanmış.Gelişmeleri bu konu üzerinde bildiricem sizlere.

4. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Helal olsun gerçekten bu projeyi ortaya koyanlara... İstanbulun ihtiyacı vardı böyle birşeye umarım rampaların boyutları sadece kaykay ve paten için düşünülmemiştir. Şimdilik güzel görünüyor, bakalım zaman içerisinde bakımları vs şeyler yapılacakmı. Örneğin seka parkı göz önünde bulundurursak, adamlar gerçekten güzel bir şekilde rampaları kurmuş fakat kısa girerken gerekli kış hazırlığı yapılmadığı için tahtalar suanda şişmiş durumda. Yani bir vernik parası verecekken şimdi komple tahtalı değiştirmek zorunda kalacaklar:)

poytatu, fecredall ve Erkin B. KAYA bunu beğendi.
  5. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ya bu gerçekkmi? vallahi tarzımı deiştirirm bu haberle:D:D insallah rampa boyları iyi olurda BMX çilerde yararlanır...

bu arada koyduğunuz resim su anda yapılan skate parkın resmimi oysa inanmam vallahi :D:D:D

6. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    Dorukcum indoor parklarda bakım periyodık yapılır.Birde para alınacaksa kesin ilgilenilir.O fotograf temsili değilde gerçekse ise feci biyer olucaktır.

7. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    kulaktan dogma güzel bilgilerle 3 sayfalik bi forum olmuş.tebrik ediyorum.fotografi ekleyen arkadaşta nerden bulduysa o fotoyu ... kimbilir nerdeki kapali bi skatepark ...
    arkdaşlar skatepark beşiktaşta bi binanın bodrum katinda 450m2 lik bi alana yapilacak .. eski dolapderedeki skatepak in iki kati kullanim alani düşünü .bilen bilir .alphan sen özellikle.
    içinde dövmeci kafe vs olacak .geriye kalan yerler park ... 1.30m lik miniramp patencilerin işine yarayacak.kaykan tabanli bi skatepak olacak çünkü profil curbler yassi borular.küçük rampalar... kicklerlar ..
    günlük giriş 10 ytl
    aylik 100 ytl olacak...
    kulaklatan dogma degil bizzat bogaç abi ile konuştum . fotografin da ona ait oldugnu sanmirom.çünkü tavan yüksekligi parkin 3-4 metre gibi bi yükseklikti..

Bir forumdan direkt bu konuyla bağlantılı yazıyı kopyaladım.. Bahsedilen Boğaç bu parkı yaptıran kişiymiş...Ve o Forumdada buraki fotoğraf kullanılmış..

Ve malesef doruk 3-4 metre gibi bir yüksekliği varsa bize okadar uygun olmıyabilir...
    Site.http://www.patenturk.net/modules.ph...opic&t=2756&postdays=0&postorder=asc&start=30
    VE Dolapderedeki skate parka bakmak istiyenler yüksekliği yaklaşık bu kadar sanırsam(3-4 metre..)http://www.mtbtr.com/haber/haber.asp?kayitno=139
    Not: Erkin Bey burda cevabım size değildi.. forumdan direk kopyaladım....

Rizikom, B-Boy Gorkem, murty ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. deniz07

deniz07 Aktif Üye

Seviye:
    ben aynı projeyi Bursa için düşünmüştüm.benim projemde de kapalı skatepark kafe tamirci dükkanı ve bmx kaykay ve paten satan mağaza vardı.gerçekten süper olmuş.ben de projemi kağıda döküp Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey'e göndericem.İnşallah Bursa'da da olacak.

9. barışveçelik

barışveçelik Forum Bağımlısı

Seviye:
    süper yaa çok sevindim :D

10. streetman:) kaan

streetman:) kaan Üye

Seviye:
    bu kesin bi bilgi ise cok teşekkurler nihayet biz genç leri gore bilmişler:D

11. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    mtb-bmx e uygun olacağını , uygun olsa da içeri alacaklarını pek sanmıyorum. Ama ekstrem sporlar adına güzel bir adım olduğunu düşünüyorum.

Erkin B. KAYA ve punkermanmania bunu beğendi.
  12. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Başka bir forumda okuduğum kadarıyla giriş ücreti günlük:10tl, aylık:100tl imiş.

ayrıca bir indoor park için bodrum katından bozma yapmak pekte kulağa hoş gelmiyor açıkçası... Bir hangar yada eski bir fabrika olsaydı daha kullanışlı (air alabilmek için) ve hoş olabilirdi diye düşünüyorum:)

13. opet

opet Yeni Üye

Seviye:
    Bu yapılacak skate park sayesesinde gençler kendilerini geliştirme imkanı bulurlar buda güzel olur bence

14. neodim_bmx

neodim_bmx Forum Bağımlısı

Seviye:
    ins. bisikletlileride alırlar ama bazı kısılerın malları kıymetlı oluyor nedense bmx zarar vercek falan dıye almamazlık yapmazlar....eger indoor park yapılırsa cok eglencelı olcagını dusunuyorum cunku butun extreme sporlara gonul verenler bır arada olucak...yeni haberleri beklıyorum arkadaslar bu ındoor parkın haberlerını takıp eden olrsa yenı haberler verırıse sevınırım arkadaslar...

opet, Erkin B. KAYA ve Sinto bunu beğendi.
  15. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar ayarıntılı bilgi verdim.. ilk sayfada kaldığı için belki göremiyebilirsinz.. VE Sinanında dediği gibi sadece skate ve patene dayalı bir park olcağa benziyor...

Erkin B. KAYA ve Sinto bunu beğendi.
  16. Erkin B. KAYA

Seviye:
    Evet daha yeni konuştum bende, bu konuda bilgisi olan biriyle.Skatepark büyük ihtimalle sadece kaykay ve paten için olıcakmış.Bu parkın yapılış amacı kaykaycıların kışın kaykaya binemedikleri için yapılmış olmasıdır.

Bilgi aldıkça size ileticem,sizde bildiğiniz bilgileri burda paylaşırsanız sevinirim.

İyi forumlar.

Sinto bunu beğendi.
  17. HighHopes

HighHopes Üye

Seviye:
    inş olur bizde kendimizi biraz olsun geliştirirz

18. trial_kutas

trial_kutas Kıdemli Üye

Seviye:
    çok süper yaa inşllah bi aksaklık olmaz bide açık hava olsa

19. deniz07

deniz07 Aktif Üye

Seviye:
    açık hava olursa sadece yaz ve ilkbahar aylarında kullanabilirsin.kapalı olması daha mantıklı ama tabi bir tane de üstü açık olursa fena olmaz (fazla mal göz çıkartmaz:D)

20. neodim_bmx

neodim_bmx Forum Bağımlısı

Seviye:
    zaten büyükçekmecede bır tane park var zaten halkalıdada var....